FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

PayPal a vše o něm

Offline - Administrátor Profil 
31. 1. 2021 11:46 Odeslat příspěvek
https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/p ... nactivefee
Poslední příspěvek


Online - Inventář Profil 
31. 1. 2021 12:21 Odeslat příspěvek
@Dr.D, nevyvolávej zde paniku :). Už se to řešilo, když to bylo aktuální, tak tedy připomínám: kdo má na účtu PayPal nulu, tomu samosebou nestrhnou z případné navázané karty nic, to by si ani nemohli dovolit! Cituji z webu PayPal:
PayPal na svém webu píše
Neaktivní účet PayPal: Poplatek za neaktivitu bude nižší z těchto částek:
a) poplatek uvedený níže
b) zbývající zůstatek na vašem účtu.

Viz https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/p ... atement-13 (třetí položka v tabulce, a ten poplatek uvedený níže je 270 Kč, je tam na to proklik).
Takže kdo PP nevyužívá a má tam klidně i roky nulu, ten může být v klidu. Jen ten kdo má na PP účtu nějaký zůstatek a neplánuje PP dál využívat, měl by se ho zbavit.


Offline - Poslední varování Profil 
31. 1. 2021 16:47 Odeslat příspěvek
Za těchto podmínek s poplatkem za neaktivitu už asi nemá význam PayPal mít pokud ho někdo nevyužívá ve větší míře a asi je lepši ho zrušit. Kdo PayPal má pouze kvůli nějakým platbám např. jednou za několik let tak by se pak mohl divit, že příchozí platba mu hned zmizí, protože bude použitá na úhradu poplatku a nebo mu zmizí peníze které si tam zašle na provedení nějaké platby ještě před tím než tu platbu zadá.
Je někde uvedené co PayPal považuje za neaktivitu? Stačí např. pouze občas se přihlásit do účtu PayPal a nebo musí být provedené nějaké finanční transakce?


Offline - Trvalý BAN Profil 
31. 1. 2021 17:03 Odeslat příspěvek
https://dotekomanie.cz/2020/09/pozor-na-neaktivni-paypal-ucet-hrozi-poplatek/


Offline - Trvalý BAN Profil 
31. 1. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Japak PP nejefektivněji PŘESNĚ zrušit ? :D
Děkuji.


Offline - Diskutér Profil 
31. 1. 2021 23:12 Odeslat příspěvek
přihlásit se a zrušit „Close your account“


Offline - Nadšenec Profil 
31. 1. 2021 23:52 Odeslat příspěvek
Zůstatek lze odeslat pouze na účet v CZK a pouze na účet v ČR, takže pokud tam máš nějaké peníze v jiné měně než CZK, tak se konverzi za jejich nevýhodný kurz nevyhneš.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 2. 2021 17:41 Odeslat příspěvek
Snad jsem hledal dobře, ale nevíte, kde nastavit možnost přepočtu kurzu podle banky v roce 2021? Já jsem procházel několik odpovědí a několik návodů, ale PayPal změnil nějak vzhled od doby zveřejnění těch návodů a tak nejsem schopný někde nastavit, že chci kurz mojí banky. Nebo to jde jenom ve chvíli platby?
Na druhou stranu se mi pořád vtírá otázka, jestli má dneska ještě PayPal nějaký smysl? Vždyť platby kartou, kde si denně můžu online nastavovat limity těsně před nějakou platbou je přece výrazně bezpečnější... Nebo máte jiné názory?


Offline - Administrátor Profil 
17. 2. 2021 18:07 Odeslat příspěvek
Poslední dobou to mám jak na houpačce, chvíli to vypadalo, že si to pamatuje poslední nastavení pro danou kartu, tedy konverzi podle švindlkurzu PayPalu to nabízí jen, když vyberu k platbě jinou kartu než posledně, ale vypadá to, že ani to neplatí vždy. Zkrátka to chce vždy dávat pozor.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 2. 2021 18:23 Odeslat příspěvek
No nevím, nejsem si jistý, ale je možné že konverzi bankou kompletně zařízli a musí se použit jejich jak říkáš švidlkurz.


Offline - Administrátor Profil 
17. 2. 2021 20:46 Odeslat příspěvek
Ne, určitě to jde, před pár dny jsem takto platil.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 2. 2021 09:49 Odeslat příspěvek
Acer1968 píše
Na druhou stranu se mi pořád vtírá otázka, jestli má dneska ještě PayPal nějaký smysl?
Já jediný smysl proč mít PayPal vidím v tom, že některé platby ze zahraničí nejde přijmout jinak než pouze na PayPal, protože odesílatel platby jinou možnost než na PayPal nenabízí, Kdysi jsem si PayPal zřídil právě pro tento účel když jsem potřeboval přijmout platbu a jiná možnost než na PayPal nebyla.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 2. 2021 11:08 Odeslat příspěvek
Já mám už PayPal jen jako "proxy" pro Curve, kde některé weby (namátkou Eurosport a Spotify) neakceptují kartu vydanou v jiné zemi, než z které tam chodíte (kvůli lokálním licenčním poplatkům). U PayPalu mám ověřenou ČR. V srpnu mi vydají novou Curve, která tím už trpět nebude, a pak řeknu PayPalu pápá.


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 2. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
No ale paypal má dobrou ochranu zákazníka, když je problém se zbožím.


Offline - Diskutér Profil 
18. 2. 2021 16:37 Odeslat příspěvek
myslím jsem to sem kdysi psal - před časem se mi při platbě PayPal / Curve na eBay nepodařilo vůbec přepnout na kurz banky, přitom když jsem změnil kartu na jinou tak tam ta volba byla možná. Nakonec jsem se *****.. a zaplatil kartou napřímo bez PayPalu, což šlo. Takže se brání zuby nehty a vynucuje svůj kurzový přepočet.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 72  Další stránka
Stránka 62 z 72 [ Příspěvků: 1070 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies