FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ING konto

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 5. 2021 20:08 Odeslat příspěvek
není to rozdílem nákup/ prodej?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
27. 5. 2021 20:25 Odeslat příspěvek
Kia píše
Požádala jsem o převod fondů. Dnes mi přišlo mailem potvrzení o vypořádání obchodu. Cena za 1 ks CP je ale u Raiffeisen o dost nižší, např. u Lion Dynamic u ING je to 1 341,92, u Raiffeisen 1 096,26 Kč. Je to normální? Takto bych přišla o cca 100 tis. Předpokládala jsem, že se fondy převedou v plusminus stejné hodnotě?


Tak samozřejmě, že ti ty fondy převedou (a rádi!a nechají si za to zaplatit), ale velmi dlůžité je se zeptat - jaké jsou podmínky a kolik to bude stát? Nebude výhodnější raději odprodej? Pokud tam máš fondy dlouho, tak ING poplatky za vedení si účtují nakonci, kdy je cena vysoká.

Raděj jsem odprodal fondy v ING, ale realizační cena neodpovídala tržní ceně (woškubali mě...)
Dal jsem na reklamaci u ING a stále čekám na odpověď, abych nebyl škubánek.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 5. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Poplatky u převodu by snad neměly být, když ten účet rušila ING. Ale hlavně ten rozdíl vyplývá z z rozdílné ceny za 1 ks CP u ING a Raiffky. Zítra chci zajít na pobočku Raiffky a zeptat se na to, nejraději bych žádost o převod zrušila a prodala to u ING.


Offline - Nadšenec Profil 
28. 5. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
to bude nějaká chyba. Já převáděl docela velké portfolio z ING do RB a cena je stále stejná, samozřejmě se mění, podle aktuální ceny, ale rozhodně se dramaticky neliší...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 5. 2021 08:50 Odeslat příspěvek
Tak mně právě volali z ING, že RB uvádí na té jejich konfirmaci průměrnou cenu, za kterou jsem nakupovala. Po převodu je přecení na stejnou hodnotu jako má momentálně ING. Je to prý proto, aby bylo vidět, kolik ten fond od začátku vydělal. Tak jsem si oddechla :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 5. 2021 10:19 Odeslat příspěvek
Ahoj,převáděl jsem také ING do RB, online jsem vytvořil účet (focení občanky, řidičáku + ksicht). Vše proběhlo ok, co mě ale překvapilo, že jako uživatelské jméno mi přidělili rodné číslo. To jako opravdu?


Online - Diskutér Profil 
28. 5. 2021 10:29 Odeslat příspěvek
Ano, je to systémové nastavení.


Offline - VIP uživatelka Profil 
28. 5. 2021 12:49 Odeslat příspěvek
xls píše
On vám každý v Rb rád poskytne podrobné informace, bohužel ale každý odlišné.

Já ten přechod teď absolvoval 2x, takže vím, o čem mluvím.

1. akce - kliknutí v PC na online převod, pak všechno dokončení za chvíli v mobilu, opravdu rychlé, bezproblémové. Potvrzení identity platbou ze třetí banky okamžitou platbou, potvrzení od RB o aktivaci účtu v řádu minut - ideální. Pak Rb klíč, stažení instalace v pohodě, zadání toho 1. kódu taky, ale co je ten druhý? Vyzkoušel jsem všechny, nakonec jsem musel volat na podporu - no jo, ono se to v aplikaci jmenuje úplně jinak než v návodech a než při zřizování. Pak přihlašování do IB - co je číslo zákazníka (na které nikde nenarazíte)? Volám podruhé podporu, vysvětlí, ok. Zadám - nefunguje, klíč hlásí neexistující účet. Volám potřetí - vysvětlí zase něco naprosto jiného - zadám, funguje. V IB se zobrazuje úrok 1%, doplnění z účtu třetí banky. Takže zvýšený úrok bez jakékoli platby z ING, ne to, co píše Linda.

2. akce - zase přes mobil hladce. Pak ale pro potvrzení identity poslání z banky, která okamžité platby neumí. No a od té doby nic - se to někde zaseklo. Buď se to prošťouchne samo, nebo na to kašlu.



Dobrý den,
zvýhodněnou sazbu tam sice vidíte po otevření účtu, jestliže však nepošlete platbu z ING do 31.8.2021, zvýhodněná sazba se zruší. Samozřemě to můžete zkusit, uvidíte jestli budu mít pravdu. :-)
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank


Offline - Inventář Profil 
28. 5. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
Tak z ING by se mělo těch pár halířů převést automaticky při zrušení účtu.
Každopádně tohle je ukázkový případ, jak udělat jednoduchou věc co nejsložitější.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 5. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
Chci se zeptat. Na ING kontu mám 1 Kč, ale nabídka RB s úročením 1 % je pro mě zajímavá. Budu na ní mít nárok, pokud nyní přes ING nechám ty peníze jen protéct, tzn. jiná banka -> ING -> RB? Díky a pardon, pokud jsem to na předchozích 300 stránkách nenašel ;-)


Offline - Nadšenec Profil 
30. 5. 2021 13:58 Odeslat příspěvek
Jo, takhle to funguje, osobně ověřeno :-)


Offline - Inventář Profil 
30. 5. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
@fishchips:
Musel jsi ale stihnout v ING bankovnictví vyjádřit souhlas s přesunem do Raiffeisenbank klikem na příslušný banner, aby tvůj zájem a údaje ING do RB předala, to jsi stihl? Teď už to nejde, teď už ING začíná zasílat písemné výpovědi těm, co zatím neudělali nic (třeba má sestra, dostala ji poštou v pátek). Fondy dle zasílaných výpovědí v ING končí 31.7. (dvouměsíční výpovědní doba běží od 1.6.) a ING konta 31.8. (v.d. od 1.7.)


Offline - Přeborník Profil 
30. 5. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
Výpovědi jsou různé, kdosi tu hlásil výpověď ING konta už dost dřív, a já mám ING konto do 31. 7.


Offline - Návštěvník Profil 
30. 5. 2021 18:10 Odeslat příspěvek
minarjo píše
@fishchips:
Musel jsi ale stihnout v ING bankovnictví vyjádřit souhlas s přesunem do Raiffeisenbank klikem na příslušný banner, aby tvůj zájem a údaje ING do RB předala, to jsi stihl? Teď už to nejde, teď už ING začíná zasílat písemné výpovědi těm, co zatím neudělali nic (třeba má sestra, dostala ji poštou v pátek). Fondy dle zasílaných výpovědí v ING končí 31.7. (dvouměsíční výpovědní doba běží od 1.6.) a ING konta 31.8. (v.d. od 1.7.)


V tý výpovědi je napsané, že souhlas s převodem do RB jde stále ještě zaškrtnout, jen je potřeba nejpozději do 15.6. otevřít účet v RB.


Offline - Návštěvník Profil 
31. 5. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
Ja jsem vcera potvrzoval prevod k RB, a mam cekat na info od RB... a ted by me zajimalo, jestli je opravdu nutne cekat na email od RB, nebo si otevrit ucet a poslat na nej penize z ING :hm, jako konfirmaci, a tim padem 500Kc a 1% by se melo aktivovat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338 ... 344  Další stránka
Stránka 335 z 344 [ Příspěvků: 5153 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies