FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ING konto

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 20:11 Odeslat příspěvek
ok, budu doufat, že bankéř mi tvrdil bludy a risknu to přes jinou banku s minimem z ING. Pravdu se asi dozvíme po 31.8. až jak to celé vyhodnotí.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 20:13 Odeslat příspěvek
@y2key
Pokud jsi nový klient, tak dle podmínek skutečně stačí z ING převést jakákoli nenulová částka a zbytek z jiné banky.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 4. 2021 20:14 Odeslat příspěvek
y2key:
Ono záleží jestli se jedná o nového klienta RB který v RB ještě nemá účet a nebo o někoho kdo už v RB klientem je a má tam běžný účet. Noví klienti RB by to úročení 1% měli mít tak jak to popisuješ, ale ti co už v RB účet mají tak pouze na částku kterou si tam převedou z ING a to maximálně do 300 000 Kč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 20:21 Odeslat příspěvek
Dnes jsem si u RB účet založil na pobočce. Byla založena tzv. Mobilita z ING, která teď běží. Nikdy v minulosti jsem klientem RB nebyl. Účet jsem měl hned podle mobilní aplikace aktivní.
Bankéř tvrdil, že pro úročení 1% do 300tis. je rozhodující, co pošlu z INGkonta, případně, co se převede samo v rámci mobility.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 20:27 Odeslat příspěvek
Je to smutné, ale již mnohokrát se stalo, že pracovníci na info lince a bohužel i na pobočce nemají vždy relevantní informace.
Rozhodující jsou vydané podmínky a ty hovoří jasně a Linda z RB je potvrdila.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 4. 2021 09:05 Odeslat příspěvek
y2key píše
Dnes jsem si u RB účet založil na pobočce. Byla založena tzv. Mobilita z ING, která teď běží. Nikdy v minulosti jsem klientem RB nebyl. Účet jsem měl hned podle mobilní aplikace aktivní.
Bankéř tvrdil, že pro úročení 1% do 300tis. je rozhodující, co pošlu z INGkonta, případně, co se převede samo v rámci mobility.
V tomto případě to vypadá, že jsi asi bohužel natrefil na ne příliš znalého bankéře který tě asi neinformoval správně. Zakládal jsem ten účet stejně na pobočce jako nový klient RB a bankéř mi potvrdil, že úrok 1% se vztahuje na částku do 300 000 Kč a je jedno odkud (ze které banky) ty peníze na ten účet převedu. Pouze je podmínkou, že tam musí přijít nějaká platba i z ING v jakékoliv výši. Ten úrok 1% by jsi měl vidět v IB a mobilní aplikaci od začátku kdy ti byl ten účet v RB založený.


Offline - Diskutér Profil 
29. 4. 2021 20:15 Odeslat příspěvek
A to je tak velký problém, když si člověk není jistý, aby napřed poslal peníze z jiné banky do ING a pak je z ING převedl do RB? Když na to přijde, myslím si že by (pro ty co účet u RB už mají) mohl fungovat postup poslat si z ING do RB třeba 200.000 Kč, pak z RB do jiné banky 100.000 Kč, ty pak do ING a odtud opět do RB. Tím by mohl jít "nastavit" limit 300.000 Kč bez toho, aniž bych je v danou chvíli opravdu měl.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 4. 2021 21:16 Odeslat příspěvek
Zkusil jsem tedy poslat něco z ING a něco z jiné banky a je fakt, že v RB vidím, že u transakce z ING si RB automaticky vypoznámkovala "Pohyb z ING", takže zřejmě to asi odlišují. Jestli to i budou zvlášť úročit se mi moc nechce věřit. Na druhou stranu v detailu účtu mám úrokovou sazbu 1%.


Offline - Inventář Profil 
29. 4. 2021 21:18 Odeslat příspěvek
Pak je to ok, v detailu RB účtu je úroková sazba skutečná, dynamicky se vždy změní dle zůstatku (nejdéle do druhého dne).


Online - Mírně pokročilý Profil 
30. 4. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
y2key píše
u transakce z ING si RB automaticky vypoznámkovala "Pohyb z ING"

To je vlastnost ING, dává to do zprávy pro příjemce u všech plateb.


Offline - Návštěvník Profil 
30. 4. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
Odstavec z infa, co mi přišlo od RB k převodu podílových fondů z ING do RB:
"Podílové fondy budou převedeny za průměrnou nákupní cenu. Následně budou přeceněny aktuální platnou cenou podílového listu. Díky tomu uvidíte výkonnost svých investic z ING také v internetovém bankovnictví Raiffeisenbank."

Může mi, prosím, někdo objasnit, co se myslí průměrnou nákupní cenou?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 4. 2021 17:39 Odeslat příspěvek
to bude klasicky vazeny prumer. Napr. jste nakoupil jeden fond dvemi transakcemi. V lednu 2000 jste si koupil 10 podilovych listu za cenu 100/kus, tedy jste zaplatil 1000. Nasledne v cervnu 2000 jste si koupil 20 podilovych listu za cenu 120/kus, tedy jste zaplatil 2400. Dohromady jste zaplatil 3400 za 30 podilovych listu. V tomto priklade by prumerna nakupni cena jednoho podiloveho listu cinila 113.33


Offline - Diskutér Profil 
1. 5. 2021 11:25 Odeslat příspěvek
Konec dobry, 1% aktivni od vcerejska, dnes pristala petistovka. Na ING nula. Tak dalsi zkrachovala banka/sluzba odskrtnuta. Citi, Zuno, Wurstundbrot, Axa, WSPK, VÚB, Aegon, brzy Equa...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 5. 2021 12:16 Odeslat příspěvek
Přechod ING-RB prostřednictvím kurýra v pohodě - ve čtvrtek kurýr, rychlé vysvětlení, 2-3 podpisy a po výslovném souhlasu ofocení OP. V pátek odpo jsem obdržel kódovaný e-mail s přihlašovacími údaji a dnes již účet s 1%, aktivace RB klíče a přeposlání z ING (až v pondělí) a mBank. Nakonec od RB celkem dobrá práce.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 5. 2021 17:53 Odeslat příspěvek
Prosím, může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit, jestli se mu změnila úroková sazba, když přesáhl 300tis na RB? Já mám v detailu stále 1%. Vím, že někteří tu psali, že se to dynamicky mění.
Díky
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 344  Další stránka
Stránka 331 z 344 [ Příspěvků: 5153 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies