FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 5. 2007 14:31 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem se dozvěděl o existenci ING konta. Vážně uvažuju o jeho zřízení. Známý ho má už přes rok a hrozně mi ho vychválil - žádné poplatky, internetový přístup, žádné minimální ani maximální vklady, možnost kdykoliv vybrat peníze, úrok 2% p.a., ... Ne, že bych mu nevěřil, ale rád bych slyšel názory i od jiných lidí.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 5. 2007 19:31 Odeslat příspěvek
Na Slovensku ho používam od jeho začiatku, je tomu okolo 5 rokov, či viac?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 5. 2007 19:39 Odeslat příspěvek
Pritelkyne ho ma taky a zatim nepozoruje zadny zadrhel...


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2007 00:04 Odeslat příspěvek
Lze si k tomu ING kontu pořídit platební kartu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2007 00:32 Odeslat příspěvek
To bohužel nelze...


Offline - Administrátor Profil 
20. 5. 2007 11:15 Odeslat příspěvek
stanislav.stribrny píše
Lze si k tomu ING kontu pořídit platební kartu?t/quote]

To sice nejde, ale jde to obejít. Je možné pořídit si kreditní kartu od jiné banky a účet pro splácení dát jako jeden ze tří oprávněných účtů u ING. ING konto umí i inkaso, pokud ho umí i banka vydávající kartu, tak to může všechno běžet úplně automaticky.
V současné době je možné získat některé kreditky i zdarma, bez nutnosti mít u dané banky běžný účet. Nejlepší je asi Citibank, ta je skutečně zdarma (včetně výpisů) a nemá ani žádný povinný minimální obrat.
"Zdarma" (tedy za splnění minimálního obratu) je mají HVB, GE.
ČS zase jen za 120 Kč / rok (ale myslím, že tam je k tomu nějaký "bonusový program", takže i na ten poplatek si lze "vydělat" častým používáním).
Nejspíš budou i další.
Jediná nevýhoda je vysoce zpoplatněný výběr z bankomatu (kolem 100 Kč), který je většinou ihned úročen vysokou sazbou (kolem 20 %).
Pozor také na podmínky jednotlivých karet, bývají dost "ostré". Např. u Citibank stačí z čerpané částky nesplatit i jen jedinou korunu v řádném termínu a celé bezúročné období je pryč a celá čerpaná částka se úročí příslušným (vysokým) procentem už od data čerpání (nákupu). Stejně tak sankce na pozdní zaplacení jsou vysoké. Kdo nemá dostatečnou finanční morálku, neměl by si kreditní kartu vůbec pořizovat!


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 5. 2007 23:06 Odeslat příspěvek
Já musím ING konto velice pochválit. Sám ho mám už víc než rok a jsem převelice spokojený! Všechna pozitiva, která vyzdvihoval váš známý, skutečně platí. Je fajn, že existuje alepoň jeden účet, kde se člověk nemusí nechat "odírat" o poplatky, má ho kdykoliv nadosah z internetu a ještě k tomu ten fajn úrok 2%. Rozhodně do toho běžte! ;) Jo, a trable s kartou lze skutečně vyřešit tak, jak navrhuje PatrikChrz.


Offline - Administrátor Profil 
23. 5. 2007 07:10 Odeslat příspěvek
Ještě k té kartě. I ten vysoký poplatek za výběr z bankomatu se dá eliminovat. Stačí si jako jeden z oprávněných účtů dát nějakou vkladní knížku. U většiny bank je vedena zdarma a i výběr z ní je zdarma.
Doporučil bych vkladní knížku Poštovní spořitelny. Částku do 10 000 Kč denně z ní lze vybrat na každé poště v ČR bez poplatku, vyšší částku za 10 Kč. Po zadání převodu přijde asi za týden domů lísteček se kterým stačí dojít na poštu a oni tu částku do knížky připíší. Ihned je možné jí také vybrat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 5. 2007 10:44 Odeslat příspěvek
Spíš než kreditní kartu nebo vkladní knížku, bych pořídil běžný účet u Fia (zcela zdarma to není, ale 30 korun jednou ročně za výpis a 1 Kč členský vklad při zakládání mě nezabije), ta nejzákladnější karta je vydaná zdarma (výběry z bankomatů ČSOB za 5,-) a máte i normální běžný účet... ING konto opravdu není špatný produkt, ale není to běžný účet. Je to účet spořící a jako takový ho zatím ke své plné spokojenosti používám (Alespoň příspěvek na inflaci z peněz, které mám jako rezervu, kterou potřebuji mít rychle k dispozici).


Offline - VIP uživatel Profil 
23. 5. 2007 12:15 Odeslat příspěvek
KubaPa píše
nejzákladnější karta je vydaná zdarma (výběry z bankomatů ČSOB za 5,-)B/quote]

Bejvávalo. Od 1.5.2007 stojí výběry z bankomatů ČSOB 6 Kč a z ostatních hnusných 30 Kč. FIO za to nemůže, ČSOB to zdražila všem.


Offline - Administrátor Profil 
23. 5. 2007 12:29 Odeslat příspěvek
KubaPa: Těch 30 Kč není potřeba. Výpis není povinný, pokud ti stačí kontrolovat si pohyby na Internetu. Já to tak mám.
Na konci roku mi přijde (zdarma) jen odsouhlasení zůstatku (nejsou tam pohyby, jen zůstatky na jednotlivých účtech). Není to ale pro lidi, kteří chtějí žádat o různé úvěry a splátky. Tam je často podmínkou výpis z účtu.

Dalich: To je divné. Já mám výběr z bankomatu ČSOB 2.5.2007 (zúčtováno 4.5.) a je mi účtováno 5 Kč
Obrázek


Offline - VIP uživatel Profil 
23. 5. 2007 13:17 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Dalich: To je divné. Já mám výběr z bankomatu ČSOB 2.5.2007 (zúčtováno 4.5.) a je mi účtováno 5 Kčt/quote]

Jsi puk :-) Cena je správně, protože výběr jsi provedl v dubnu, tj. podle dubnového sazebníku, přestože k jeho zaúčtování došlo v květnu. Uvidíš v květnu, to už bude za 6 Kč :-) Konečně, mrkni se sám do sazebníku FIO. Anebo si přečti červnové Osobní finance :D


Offline - Diskutér Profil 
23. 5. 2007 18:04 Odeslat příspěvek
No nevim, podle toho co vidím, Patrik vybíral v květnu, ale ja jsem puk asi taky.
Jinak ČSOB to ještě nezdražila své dceři - PS. Maxkartou vyberete za 5 Kč (z bankomatu ČSOB), alespoň dle sazebníku. Ale to přijde, PS si dala odklad, aby nezdražovala nápadně příliš často :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 5. 2007 18:05 Odeslat příspěvek
Aha, u osobních účtů teda asi ne, já mám u FIA podnikatelský a tam ten jeden papírovej výpis ročně potřebuju. Co se týče 5 nebo 6 korun za výběr, to se přiznám že je mi jedno. Je fakt, že od ČSOB právě přecházím jinam, ale je to spíš kvůli nekvalitě služeb kombinované s šílenými poplatky za vedení účtu + dalšími poplatky jako jsou příchozí platby. Dokonce u podnikatelských účtů v ČSOB ještě stále účtujou poplatek za zrušení účtu... Ale to už se opravdu dostáváme jinam.


Offline - Diskutér Profil 
30. 5. 2007 17:53 Odeslat příspěvek
Při zakládání ING konta se ptají na DIČ.

Nevíte, k čemu ho chtějí? Nejde přece o podnikatelský účet. A když uvedu DIČ, tak asi hrozí, že finančák účet za podnikatelský považovat bude?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 340  Další stránka
Stránka 1 z 340 [ Příspěvků: 5098 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies