FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ING konto

Offline - Administrátor Profil 
15. 9. 2007 22:51 Odeslat příspěvek
PatrikChrz ho používá jako běžný účet pro příjem plateb ... pak peníze přešoupne na FIO a z něho zase platí dál .... taky se časem do tohoto stádia dostanu :-)
Nevidím důvod proč by mělo bance vadit, že do ní chodí peníze :roll:
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
15. 9. 2007 23:34 Odeslat příspěvek
Rop píše
Nevidím důvod proč by mělo bance vadit, že do ní chodí peníze :roll:o/quote]


No formálně jde přece o spořící účet. Velké množství malých plateb z různých účtů by mohlo být minimálně podezřelé (používat jako podnikatelský účet).


Offline - Administrátor Profil 
15. 9. 2007 23:40 Odeslat příspěvek
A to si myslíte, že bankovní úředníci nemají co dělat a kontrolují účet od účtu? :roll:


Offline - Diskutér Profil 
16. 9. 2007 02:26 Odeslat příspěvek
Doufám, že ne :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 9. 2007 09:19 Odeslat příspěvek
Pochybuji, že někdo si jen tak vytáhne účet sám od sebe a zkontroluje si ho. Nejspíš se to dělá tak, že programátor vypracuje do databáze účtů dotaz, který vytáhne určité účty podle nějakých kritérií. Třeba podle počtů plateb nebo průměrné velikosti plateb nebo podle rozložení velikosti plateb...... prostě jak se některé jednotlivé účty mohou odlišovat od jiných. Možností databázových dotazů je spousta a jak ty dotazy využívat na tom v každé bance pracují dobře placení analytici zaměření na matematiku a statistiku. Docela určitě se monitorují změny ve způsobu využívání účtu. Například někdo založí co nejlevnější účet s minimálními službami a používá ho nějaký rok jen na málo plateb. Když ho několik měsiců začne používat třeba jako podnikatelský na hodně plateb, nějaký trvalý sledovací databázový dotaz ten účet vytáhne a příslušnému klientovi se potom někdo ozve z banky, jestli nechce svůj účet upravit, optimalizovat atd....... :)


Offline - Diskutér Profil 
16. 9. 2007 11:50 Odeslat příspěvek
To, co jste napsal zní skoro jako bondovka ;-)
Zajímalo by mě, jak bych jinak ještě optimalizoval ING Konto, když je to (pokud vím) jediný typ účtu u ING.
Každopádně asi nemá smysl si s tím lámat hlavu, pokud by nějaké výhrady byly, vždy mohu účet zrušit a za pár let snad už bude víc bank poskytovat účet zdarma ;-)


Offline - Administrátor Profil 
16. 9. 2007 13:47 Odeslat příspěvek
Tak používat FIO a na ING to čas od času nalít a nebo zase ubrat ... dle potřeby ... :-)


Offline - Inventář Profil 
16. 9. 2007 14:37 Odeslat příspěvek
Rop píše
PatrikChrz ho používá jako běžný účet pro příjem plateb ... pak peníze přešoupne na FIO a z něho zase platí dál .... taky se časem do tohoto stádia dostanu :-)
Nevidím důvod proč by mělo bance vadit, že do ní chodí peníze :roll:g/quote]

To mně připadá jako zbytečný drbání pravou rukou za levým uchem, to už se dají na tom Fio peníze přijímat rovnou, kor pokud to má být podnikání.


Offline - Administrátor Profil 
16. 9. 2007 16:32 Odeslat příspěvek
On to tedy na podnikání nemá ... ale když to vezmu takhle .... měsíčně dostanu x příjmů ... uložím je na ING kde úroky jsou 2.25 % ... a to co potřebuju na běžnou útratu tak přesunu na FIO ... nižší úroky ale zase lze platit kartou a vybírat hotovost ... a každá přebytečná koruna zůstane na účtě kde jsou vyšší úroky ... je to asi stejný princip jako že můj děda má velkou peněženku kde má všechny peníze, ale babičce dává jenom to co potřebuje .... aby to neztratila ... stejně tak s FIO ... sice je to dobrá kampelička ale přece jim nesvěřím všechny svoje vysoce likvidní peníze :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 9. 2007 21:09 Odeslat příspěvek
stanislav.stribrny píše
To, co jste napsal zní skoro jako bondovka ;-)
Každopádně asi nemá smysl si s tím lámat hlavu, pokud by nějaké výhrady byly, vždy mohu účet zrušit a za pár let snad už bude víc bank poskytovat účet zdarma ;-)n/quote]

No každá platba je nějaká stopa. Kdo nechává těch stop hodně, dá se z toho leccos dozvědět. Lámat si s tím hlavu jako běžný klient nemá smysl, dokud to někdo nezačne nadmíru využívat pro marketing.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 9. 2007 00:13 Odeslat příspěvek
Rop píše
On to tedy na podnikání nemá ... ale když to vezmu takhle .... měsíčně dostanu x příjmů ... uložím je na ING kde úroky jsou 2.25 % ... a to co potřebuju na běžnou útratu tak přesunu na FIO ... nižší úroky ale zase lze platit kartou a vybírat hotovost ... a každá přebytečná koruna zůstane na účtě kde jsou vyšší úroky ... je to asi stejný princip jako že můj děda má velkou peněženku kde má všechny peníze, ale babičce dává jenom to co potřebuje .... aby to neztratila ... stejně tak s FIO ... sice je to dobrá kampelička ale přece jim nesvěřím všechny svoje vysoce likvidní peníze :-)P/quote]
JJ, přesně tak, zejména kdyžmohu jinde kromě rozložení rizika ještě dostat podstatně vyšší úrok při velmi podobné likviditě. Akorát to mám ještě komplikovanější - Podnikatelský účet u FIO, osobní u e-banky a u ING.


Offline - Inventář Profil 
17. 9. 2007 01:08 Odeslat příspěvek
Když jsme u toho úročení a likvidity, je potřeba počítat ještě s tím, aby bylo schéma co nejjednodušší - to nakonec taky šetří čas a peníze. Mě vyšlo jako ideální řešení speciální konto od Fia - tam je to dobře úročený, na rozdíl od ING ihned dostupný, možnost plateb a karet (při zakládání to mělo 3,20% oproti myslím 2, teď je ten poměr horší). Jediným mínusem bylo to 0,1% z odchozího obratu (což mně nevadilo) a pak ta diverzifikace rizika. Teď se situace sice zhoršila, ale pořád je to pro mě přijatelný kvůli tomu, že mám disponibilní rezervu slušně úročenou a zároveň ji mám pořád k dispozici a pohyb tam není velký.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 9. 2007 17:39 Odeslat příspěvek
Dobrý den, jestli jsem situaci pochopil správně, u ING Konta probíhá akce, při které se bude po dobu jednoho měsíce úročit vklad 5%. Na to ovšem potřebuji "unikátní kód akce", který mi musí někdo poslat, že? Kdo mi jej pošle první na e-mail, toho kód použiji... Díky


Offline - Diskutér Profil 
22. 9. 2007 18:41 Odeslat příspěvek
Poznámka: Maximální čistý výdělek z akce "5% pro nováčky" je 390 Kč oproti standardním uživatelům. Jestli to za to stojí...


Offline - Návštěvník Profil 
22. 9. 2007 18:57 Odeslat příspěvek
Akce není klíčová, ING Konto (nebo podobný produkt), jsem se rozhodl založit dříve, než-li jsem se dozvěděl o zmiňované akci...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 344  Další stránka
Stránka 4 z 344 [ Příspěvků: 5153 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies