FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

mBank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 5. 2021 14:47 Odeslat příspěvek
Každou sezónu musi být člověk připraven co je zas nového :D
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 5. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
drkarel píše
což je rozdíl 1,6667 %


Na útratu za 50k už to stojí za rozmysleni.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 5. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
Obecně české banky dost vydělávají na kurzech a proto máme účty opravdu zdarma ve všech bankách, to nám v Německu nebo na Slovensku můžou jen závidět ...

V Německu a na Slovensku jsou účty zdarma nedostatkovým zbožím / raritou? Pokud je mi známo tak banky v ČR nikdy nebývaly lídry světového pokrokou v bankovním sektoru. Když přišla mBank v roce 2007 / 2008 s běžným účtem zdarma, tak už v mnoha vyspělých zemích byly takové účty dávno dostupné.


Offline - Diskutér Profil 
14. 5. 2021 18:43 Odeslat příspěvek
Účty zdarma se všemi základními službami zdarma a bez podmínek příjmu / plateb, jak je to už několik let běžné v ČR, jinde rozhodně tak běžné není.
Jak Slovensko, tak Německo, mají účty běžně za 5-8 EUR měsíčně.


Offline - Inventář Profil 
14. 5. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Kdo nechce za účet ochotně platit, tak možnosti existují, naprostou raritou účet bez poplatku za vedení zase není - v Německu vzniklo v posledních letech nepřeberné množství fintechů - N26, Tomorrow, Vivid nebo Bitwala, účet lze získat bez poplatků i u několika kamenných bank, na Slovensku je situace horší, účtů bez poplatku za vedení bez dalších podmínek je poskrovnu, ale existují - nicméně, pravda, typicky nenabízí ani jeden výběr v měsíci (ani z vlastních bankomatů), z toho vyčnívá Fio, které je tak jednookým mezi slepými s dvěmi výběry "v ceně" za měsíc.

U běžných kamenných bank lze získat vedení běžného účtu při splnění podmínek, které jsou přísnější, než u bank v ČR - zpravidla nestačí jen obrat (s výjimkou UCB), ale jsou požadované typicky i buďto odchozí SEPA inkasa/trvalé příkazy a/nebo splnění nějakého obratu platebními kartami a/nebo splnění podmínky objemu aktiv (zpravidla od 10.000 eur výše, přičemž úroky na eurových spořicích účtech jsou většinou nulové, 0,1 % p.a. je nadstandard - asi jako všude v eurozóně), případně se lze "probojovat" při cross-selingu dalších produktů - typicky lze splnit kombinací kreditní karty, určitého vkladu měsíčně na spoření a nějakého úvěru, hypotéky anebo pojištění...


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 5. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
Cetl jsem nekde clanek, ze u hypotek je CR oproti zahranici (jen zapad?) naopak vyrazne predrazene.


Offline - Diskutér Profil 
15. 5. 2021 11:37 Odeslat příspěvek
Aktuální sazby u hypoték v Německu cca 1,5%, v Rakousku se pohybují 1,25-2%.


Offline - Inventář Profil 
15. 5. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Tak sazby centrálních bank jsou prakticky všude na 0, u nás jsou ale banky cizácké a víc nenažrané.

Z druhé strany jen ať dřou lidi a rýžují, sázím na jejich akcie.


Offline - Administrátor Profil 
15. 5. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
Měl jste někdo platební kartu k eMAX účtu, které skončila platnost po 3/2019? Přišla Vám pokračovací karta, nebo už ne? Díky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 5. 2021 23:29 Odeslat příspěvek
Ono je to taky hodně mentalitou lidí. V ČR, kdyby zavedli poplatky za běžné operace na účtech, tak by to lidé asi raději zrušili a dali pod polštář. Prostě v Česku už nejsou ochotni lidé platit za základní bankovní služby a berou to jako samozřejmost, že to je zdarma. Zkrátka už jsme si zvykli a těžko by se odvykalo. To samé s úrokovými sazbami třeba na spořicích účtech. Přijde mi, že je to takovéto - jaká je poptávka, taková je nabídka. A banky to moc dobře vědí.

fremantle píše
Kdo nechce za účet ochotně platit, tak možnosti existují, naprostou raritou účet bez poplatku za vedení zase není - v Německu vzniklo v posledních letech nepřeberné množství fintechů - N26, Tomorrow, Vivid nebo Bitwala, účet lze získat bez poplatků i u několika kamenných bank, na Slovensku je situace horší, účtů bez poplatku za vedení bez dalších podmínek je poskrovnu, ale existují - nicméně, pravda, typicky nenabízí ani jeden výběr v měsíci (ani z vlastních bankomatů), z toho vyčnívá Fio, které je tak jednookým mezi slepými s dvěmi výběry "v ceně" za měsíc.

U běžných kamenných bank lze získat vedení běžného účtu při splnění podmínek, které jsou přísnější, než u bank v ČR - zpravidla nestačí jen obrat (s výjimkou UCB), ale jsou požadované typicky i buďto odchozí SEPA inkasa/trvalé příkazy a/nebo splnění nějakého obratu platebními kartami a/nebo splnění podmínky objemu aktiv (zpravidla od 10.000 eur výše, přičemž úroky na eurových spořicích účtech jsou většinou nulové, 0,1 % p.a. je nadstandard - asi jako všude v eurozóně), případně se lze "probojovat" při cross-selingu dalších produktů - typicky lze splnit kombinací kreditní karty, určitého vkladu měsíčně na spoření a nějakého úvěru, hypotéky anebo pojištění...


Offline - Návštěvník Profil 
16. 5. 2021 08:45 Odeslat příspěvek
Rop píše
Měl jste někdo platební kartu k eMAX účtu, které skončila platnost po 3/2019? Přišla Vám pokračovací karta, nebo už ne? Díky.

Ano, mám 2 karty ke 2 různým eMax účtům, předchozím končila platnost 06/20 a 01/21 a obnovené tj. pokračovací normálně přišly poštou do schránky. Jen jedna z nich je používaná (pro platby na internetu).


Offline - Nadšenec Profil 
16. 5. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Ano, také mohu potvrdit, že během 03/21 přišla nová karta k Emaxu. A to ji už několik let nepoužívám, ale je to Visa, tak si ji nechávám pro strýčka Příhodu...


Offline - Administrátor Profil 
16. 5. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
Já právě mám taky eMaxovou kartu na platby na internetu. Díky.


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 09:46 Odeslat příspěvek
16. mBank jako vždy vyplácela odměny a mně za kreditku eShop poprvé dorazilo méně, než jsem očekával, a to cca o 45 Kč. Vzhledem k většímu množství plateb nejsem schopen jednoznačně určit, které byly bez odměny. Měl jsem tam ale (jako vždy) zejména platby přes Curve, ať už zaplacení Twisto, výběr z bankomatu či běžné platby v obchodech, i pár přímých net plateb bez Curve. Nic z oficiálního seznamu výluk (pošta, MCC 6012, sázení). Nejprve jsem si myslel, že odměněny nově nebyly ty dva výběry z bankomatů co jsem s Curve měl, ale to by částkou neodpovídalo (odměna nebyla přiznána za větší částku než ty výběry), takže něco dalšího muselo být bez. Nebudu těch 45 Kč hrotit (reklamovat), spíš mě zajímá, zda někdo další také nedostal teď za eShop méně než čekal.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
Stejná zkušenost, nedostal jsem odměnu za splacení vyúčtování Twisto!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737 ... 883  Další stránka
Stránka 734 z 883 [ Příspěvků: 13240 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies