FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

mBank

Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 3. 2021 11:24 Odeslat příspěvek
Alfréd z hor píše
Ne ... a něco takového ani nevyslovuj, nebo se toho někdo v mBance chytne :D 8-)

No je to také okamžitá platba.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
4. 3. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
Já když se oprostím od emocí a beru to čistě pragmaticky, jsem v mBank od počátku jejího působení a jediný poplatek co jsem tam kdy platil byl úrok, když jsem před lety o den zapomněl splatit kreditku :D . Důvodem že jsem zůstal po různých omalovánkových a poplatkových revolucích je to, že tam máme s drahou polovičkou společný účet, který používáme jako hlavní (přesun výplaty, zaplacení SIPO, trvaláky, provoz domácnosti, rodinná provozní, rezerva pak na mSpoření, já tam mám kreditky), jinak každý máme svůj účet, kam přesouváme zbývající "drobné" na své "soukromé" aktivity. Já jsem si třeba teď místo Equa pořídil Creditas. Manželka má spořku, bo miluje George, spořák nepotřebuje, neb vše probendí ]:-< . Taková zmiňovaná FIO je sice dlouhá léta konzistentní, ale má nepoužitelný spořák na drobáky pro okamžité použití (tzn. v řádu jednotek vyšších desítek tisíc, nebo minimálních jednotek stovek tisíc) a oddělení peněz od účtu, ke kterému je vydána debetka. Neměl bych problém mBank doporučit, ale mBank zaspala s okamžitými platbami, navíc zpoplatněné, takže mě napadá spoustu možností, kde mít vše potřebné bez poplatků (což v mém případě je spíše sport, než potřeba 8-) ).

-- 4. 3. 2021 11:31 --

hgfdsa píše
Alfréd z hor píše
Ne ... a něco takového ani nevyslovuj, nebo se toho někdo v mBance chytne :D 8-)

No je to také okamžitá platba.


To jo, ale je to převod v rámci banky ... podívej do ceníku ;-)


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 3. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Kdysi mBank tvrdila, že ceník má nejkratší, protože položky s nulovými poplatky v ceníku neuvádí.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 3. 2021 12:20 Odeslat příspěvek
Čo bolo, to bolo :D ... Taky tvrdila že bude na věčné časy zdarma a ne jinak 8-P


Offline - VIP uživatel Profil 
4. 3. 2021 16:29 Odeslat příspěvek
mBank zrusila kamennou pobocku (fin. centrum) na hlavnim nadrazi v Brne.
Nyni ma v Brne uz jen kiosky v nekterych nakupnich centrech.
Snizovani nakladu pokracuje ...


Offline - VIP uživatel Profil 
4. 3. 2021 17:48 Odeslat příspěvek
@Alfred z hor
Ano, je pravda ze FIO ma nepouzitelny sporici ucet s velmi nizkymi uroky, oni jiz davno oficialne oznamili, ze nehodlaji souperit s ostatnimi bankami o "nejvyhodnejsi" sporici ucet, takze i v tomto jsou dlouhodobe konzistentni.

Sporici ucty mam take u jinych bank a v case se to samozrejme meni, takze kazdych par mesicu je nejvyhodnejsi sporak v jine bance.
To kde mam svuj hlavni ucet je tedy nezavisle na tom, kde mam (vyhodny) sporici ucet/ucty.

Navic s temi okamzitymi platbami uz je to prakticky jedno, protoze v pripade nenadale nutne potreby lze u vetsiny bank prevest penize z toho sporiciho uctu na (hlavni) bezny ucet v jine bance okamzite (behem par sekund).


Offline - Nadšenec Profil 
4. 3. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
Tak osekávání poboček a nákladů není problém jen mBank ... navíc bych chtěl viděl někoho, co něco na kiosku, nebo jejich pobočce, mimo založení produktu, zařídil ... já to měl vždy tak, tamhle máte mTelefon a řešil na mLince. Teď je možné alespoň z apky volat přímo bez ověřování.

Okamžité platby nejsou samospasitelné, protože ne vždy musí fungovat ... a pak člověk může dopadnout jako u Equa, že na převod ze spořáku na běžný účet čeká celé dopoledne. Takže mám potřebu mít spořák ve stejné bance, jako běžný účet a kde fungují převody v rámci banky ostřelhbytě (v tomto nemá třeba mBank léta konkurenci) a pro okamžitou zálohu nepotřebuju mít top úrok, na druhou stranu proč mít úrok nula nula nic, jako u FIO (a to proti nim nic nemám, občas tam účet také použiju).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 3. 2021 18:34 Odeslat příspěvek
Jasně Alfréde, pokud máš na spořáku půlku poslední výplaty, tak Tě to asi netrápí, ale pokud tam máš těch výplat víc, tak je držíš všechny v jedné bance?


Offline - Nadšenec Profil 
4. 3. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
Nedržím ... řídím se heslem, že si člověk má užít, dokud může. Až to s člověkem šlehne, tak jsou mu peníze platný, jak mrtvýmu zimník ;-) , takže nějakou zálohu držím na společném účtu v mBank, něco si držím na spořáku v bance, kde mám účet pro svoji potřebu, něco tak různě po dalších spořácích a účtech, pro strýčka příhodu ... a co zbyde, či se tam časem naakumuluje, či v součtu přesáhne nějakých cca 300t, prohýřím ... 8-P


Offline - Nadšenec Profil 
4. 3. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Od té doby co si pšonci za velké finance zaplatili klientský degradátor v podobě zoufale nepřehledného IB, a pak na krátkou dobu ještě k tomu zpoplatnili debetku, které friendly user mBank torpédovaly střemhlav ke dnu :hm

Já jsem někdy krátce před tím založil v akci Genius Gratis od GE Money Bank. Pak mi z mBank volali, že mi zruší debetní kartu, protože ji budou zpoplatňovat a já měl vynulovaný účet. Takhle na mě byli hodní. :tleskani

Jak "vylepšili" IB jsem zjistil až při náhodném přihlášení o mnoho měsíců či pár let poté ...

Nyní používám mSpoření, protože je to druhý nejvýhodnější bezpodmínkový spořák na trhu, ale debetní kartu mKonta od těch dob stále nemám. :-D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 3. 2021 07:26 Odeslat příspěvek
Alfréd z hor píše
Nedržím ...

No vidíš, tak proč se rozčilovat? Nefunguje jedna banka, funguje druhá, třetí... (s top úrokem). ;-)


Offline - Inventář Profil 
5. 3. 2021 07:56 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Nyní používám mSpoření, protože je to druhý nejvýhodnější bezpodmínkový spořák na trhu, ...


(Týká se situace, kdy s těma prachama na mS manipuluješ.) Jestli ta pakárna s těmi cíli a převodem přes mKonto není náhodou náročnější než nějaká obratová podmínka.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 3. 2021 09:47 Odeslat příspěvek
Mě se třeba mS líbí a vyhovuje mi ... takových 8 obálek, do jedné odsypávám vše, co na mKontu je (tedy tam mám 0 Kč), druhé stabilní provozní záloha 50t, další vím, že budu na jaře dělat přípojku vody, kupovat zastřešení bazénu atp., takže do nich postupně přes zimu dosypávám, až jsem na požadované částce a mám zajištěné financování zamýšleného hýření. Tím, že mám stabilně 0 na mKontu, nehrozí, že by mě mSpoření mKonto tunelovalo :D , ovládání (přisypávání a odsypávání) s apkou pohoda lahoda ... prostě taková finančí hračka pro odrostlé děti 8-) . Jen se obávám, že to mB postupně zabije k nepotřebě, jako emax a emax plus :hm


Offline - Inventář Profil 
5. 3. 2021 10:01 Odeslat příspěvek
Jo, vždyť jo, každý jsme jiný. Já si nepotřebuji hrát a ani si nepotřebuji odkládat na plánované akce, abych to náhodou neprohýřil jinak. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 3. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
Tak jsem majitelem účtu mBank. Přišli mi všechny dokumenty, pdf soubory ale nikde nemám identifikátor a heslo pro přihlášení. Píšou že je v emailu ale nikde nic.
Pak mi přišlo číslo účtu a nějaké číslo Můj cíl, to je spořící účet, kterých můžu mít až 8 ?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728 ... 883  Další stránka
Stránka 725 z 883 [ Příspěvků: 13240 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies