FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Raiffeisen (eBanka)

Offline - Diskutér Profil 
1. 3. 2020 18:43 Odeslat příspěvek
Tak dobrá zpráva, pokud by to někdo potřeboval: úrazové pojištění Protect je možné snadno zrušit přes telefonního bankéře na té jejich bezplatné infolince. Stačí zavolat z čísla, které je u RB registrované, zadat šestimístné číslo TPIN (kdo si ho už nepamatuje, lze nastavit v IB), počkat na operátora (u mě teď asi 6 minut čekání) a požádat o zrušení pojištění Protect, tedy hovor s operátorkou je už jen na minutku, když je takto klient ověřen. Oni to předají a hotovo.
Jinak souhlasím s tím co píšete, pojištění jsem ve smlouvě na eKonto Komplet podepsal vědomě. Však jsem zmiňoval, že to je neklientské (neupozornit,e pojištění zůstává a bude placené), nikoliv že jde snad o nějaký podraz. Naštěstí tedy šlo jen o dvacku, která mě na to tedy upozornila.
Mimochodem: dnes jsem nebyl s podobným požadavkem určitě první. Hned jak jsem operátorce řekl, že jsem měnil Komplet za Chytrý účet a pojištění Protect zůstalo, hned jí bylo jasné o co jde a nabídla že to tedy předá kolegům ke zrušení. Takových hovorů dnes už asi měli... :D
Poslední příspěvek

1. 3. 2020 19:29 Odeslat příspěvek
S tím pojištěním Protect je vlastně ještě jiný problém: Původně bylo v ceníku jen pro eKonto Komplet, a zdarma. Oznámili změny ceníků k 1. 1., kde o Protect nenapsali vůbec nic. Ale finální verze ceníků k 1. 1. měla najednou pojištění v ceníku, a zpoplatněné pro úplně všechny.

(Takže jestli ti to pojištění nevypověděli, měli by je účtovat i těm, co na eKonto zůstali.)

A krom toho mám to pojištění vypovězené, explicitně potvrzené, a v IB je vidím pořád.

Inu, RB neschopná/šmejdská (podle toho, jak se na to chcete dívat – já bych řekl obojí) jako obvykle.

1. 3. 2020 19:55 Odeslat příspěvek
Tak asi proto operátorka, jakmile jsem vyslovil Protect, věděla hned která bije a ihned nabídla tedy ukončení. Pokud se to netýká jen těch co přešli na Chytrý účet, půjde o dost klientů. Bude to dnes velmi častý požadavek na infolinku.:), pokud právě dnes ráno řada lidí zjistila, že jim tu dvacku za pojištění RB poprvé strhla.

1. 3. 2020 22:59 Odeslat příspěvek
mám Komplet z dřívějška na pořád zdarma, nic jsem neměnil, o nic jsem nežádal pokud vím. Teď se dívám do detailu účtu a Protect tam není, jen možnost o něj zažádat.

2. 3. 2020 00:21 Odeslat příspěvek
Tak jsi tehdy při založení narazil na rozumnější bankéřku/bankéře, která ti buď o pojištění řekla a ty jsi odmítl, nebo ti ho ani nenabízela. To mně tam to pojištění do smlouvy šoupla, aniž bychom to řešili :(.

2. 3. 2020 01:13 Odeslat příspěvek
Mne vydali novou kartu Style (misto Billa) a Protect tam sviti :-(

2. 3. 2020 01:31 Odeslat příspěvek
a já si naopak do teď myslel, že když bylo v letáku to pojištění Protect ke Komplet kontu zdarma, tak ho mám samozřejmě automaticky aktivní a už jsem se nezajímal. Bylo to prezentované jako součást služby, ne jako něco, co si můžu volitelně zdarma aktivovat. Přijde mi divné, že když ho ten balíček zdarma zahrnoval, že by aktivní nebylo. Spíš jestli ho teď někdy sami nerušili.

2. 3. 2020 03:31 Odeslat příspěvek
A1rh- píše
mám Komplet z dřívějška na pořád zdarma, nic jsem neměnil, o nic jsem nežádal pokud vím. Teď se dívám do detailu účtu a Protect tam není, jen možnost o něj zažádat.

Ja myslim, ze psali, ze to pojisteni ke Kompletu konci. Ze stejne "neodpovidalo pozadavkum klientu".
Taky jsem nic nerusil a nic mi nestrhli...

2. 3. 2020 05:56 Odeslat příspěvek
Pojištění Protect nabízeli k eKontu Komplet zdarma, ale nebylo automaticky aktivní, klient si ho musel aktivovat, šlo to aktivovat i přes IB.

2. 3. 2020 10:03 Odeslat příspěvek
Mne u DK svítí jen pojištění proti zneužití a u KK pojištění komfort, cestovní pojištění a autoasistence.
Měs poplatek za KK DE LUXE mám Kč 99, vedení ekonta komplet zdarma

2. 3. 2020 11:08 Odeslat příspěvek
Protect není vidět u karty, ale přímo u účtu.

2. 3. 2020 11:26 Odeslat příspěvek
Přesně tak, Protect je životní (konkrétně ÚRAZOVÉ) pojištění sjednané na základě smlouvy mezi RB a pojišťovnou Uniqa, nikoliv pojištění schopnosti splácet či podobně. Takže s debetní/kreditní kartou a její (ne)existencí nemá žádnou souvislost. Váže se k běžnému účtu, v jeho detailech je vidět, zda je sjednané.
A je tedy zřejmé, že různí bankéři sjednávali eKonto Komplet různě: někteří úrazové pojištění automaticky přidali, aniž by to s klientem extra řešili (asi ve stylu "je to zdarma, tak mu to tam dám, proč to řešit", tak to udělali i mě), jiní jako výchozí stav brali neaktivní pojištění s tím, že si ho klient může kdykoliv aktivovat, když by chtěl (viz @A1rh-). Oba přístupy mají svou logiku, ale ten první se ukázal teď, při změně tarifu účtu z Komplet na jeden z těch dvou nových, jako problematický, to je celé.
A že poj.Protect někomu zrušili automaticky v nedávné minulosti, jak zde někteří píšou, to může být dáno tím, že měli eKonto Komplet už déle a Protect tak bylo staré, s už neaktuálními pojistnými podmínkami. Já mám eKonto Komplet teprve od léta 2019, asi proto mi ten Protect ponechali (podmínky nové, aktuální). Ještě že tedy stačí pro zrušení Protectu jeden telefonát do RB (s ověřením přes číslo mobilu a TPIN), jak popisuji výše.

2. 3. 2020 11:52 Odeslat příspěvek
Je to tak jak píšeš, vzhledem k tomu, že mám stále ekonto komplet, je pojištění zdarma (v rámci běžného účtu eKonto KOMPLET banka platí pojištění za vás*) a dá se aktivovat přes IB.

2. 3. 2020 14:33 Odeslat příspěvek
tak to si ho asi (zase) aktivuji. Proč ho nemít, když je zdarma.

2. 3. 2020 20:43 Odeslat příspěvek
A jde to ještě aktivovat?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407 ... 413  Další stránka
Stránka 404 z 413 [ Příspěvků: 6195 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies