FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 1. 2008 20:09 Odeslat příspěvek
Já vím ale nechci tam dávat všechny peníze jsou noví, BAWAK už je tu léta, takže možná si udělaám i BAWAK, vše je zdarma a nechám tam něco. Vždyť to nic nestojí.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 1. 2008 20:39 Odeslat příspěvek
To je pravda, přeci jenom je to nová banka a dávat tam všechny peníze, uvidíme


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 1. 2008 23:38 Odeslat příspěvek
Mám takovy dotaz, při srovnání spořících účtů všichni vychvalují ING konto nebo EMAX. Chtěl bych se zeptat proč nikdo nechválí červené konto? Chci si založit nějaký účet, a měl sem v hledáčku právě červené konto ale všude se spíš mluví o ING a Mbank. Diky za odpověď.


Offline - Administrátor Profil 
3. 1. 2008 23:44 Odeslat příspěvek
Tam je pro mě to zlo jménem Pošta .... a nadstanadardní úročení je až od 50 000 Kč ... narozdíl od eMAXu k tomu ale není platební karta ...


Offline - Inventář Profil 
3. 1. 2008 23:50 Odeslat příspěvek
Proč nikdo nechvání červený konto? Na rozdíl od těch zmíněných nabídek je tam prakticky úročení až nad 50 tisíc a pak je k tomu potřeba zřídit a platit nějakou službu elektronickýho bankovnictví. Takže není důvod o tom vůbec uvažovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2008 07:15 Odeslat příspěvek
Kdyby to bylo zelené konto, tak bych to rozjel, červené pro mě znamená STOP :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2008 10:45 Odeslat příspěvek
sakal007 píše
xls píše
Proč nikdo nechvání červený konto? Na rozdíl od těch zmíněných nabídek je tam prakticky úročení až nad 50 tisíc a pak je k tomu potřeba zřídit a platit nějakou službu elektronickýho bankovnictví. Takže není důvod o tom vůbec uvažovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2008 12:06 Odeslat příspěvek
Srážková daň z úroků je všude, snad jen u stavebka není


Offline - Inventář Profil 
4. 1. 2008 15:28 Odeslat příspěvek
M2M píše
snad jen u stavebka není


Offline - Návštěvník Profil 
4. 1. 2008 22:04 Odeslat příspěvek
No tak eventualni nezdaneni stavebniho sporeni (nevim jiste jak to doopravdy je) mne jako pravicovemu volici vadi. Uz jenom kvuli tomu, ze bylo paradoxne uzivano predevsim lidmi s vyssimi prijmy jako "sporici konto". Druha vec je, ze nechapu jakoukoli deformaci v podobe podpor nejakeho sporeni.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 1. 2008 23:06 Odeslat příspěvek
bojler píše
No tak eventualni nezdaneni stavebniho sporeni (nevim jiste jak to doopravdy je) mne jako pravicovemu volici vadi. Uz jenom kvuli tomu, ze bylo paradoxne uzivano predevsim lidmi s vyssimi prijmy jako "sporici konto". Druha vec je, ze nechapu jakoukoli deformaci v podobe podpor nejakeho sporeni.
Tak aby člověk tohle pochopil, je potřeba se podívat, co je cílem. U stavebního spoření i u hypoték bylo cílem poskytnout relativně levné úvěry na bydlení. Měly je ale poskytovat soukromé instituce - stavební spořitelny a banky. takže stavební spoření nebylo zatíženy srážkovou daní - stavební spořitelny měly levné peníze (díky státní podpoře a osvobození od daně tam lidé dávali peníze na dlouhou dobu i při poměrně nízkých úrocích) a mohly tím pádem poskytovat levné úvěry - ty jsou na rozdíl od spoření opravdu účelově vázány na bydlení. U hypoték je to podobné - možnost odepsat zaplacené úroky z daní a donedávna i osvobození výnosů z hypotečních zástavních listů od daně - tedy levné peníze pro hypoteční banky a tím i levné hypotéky pro lidi řešící bydlení...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 2. 2008 20:36 Odeslat příspěvek
Mam asi 800 000, chteli bychom je nekam ulozit. Meli jsme to v KB na terminovanem uctu, ale ten urok je tam maly a inflace k tomu. Bylo mi doporuceno eMax u mBanky, ale tam je pouze bezhotovostni styk. Existuje nejaky sporici ucet, kde je mozno vkladat a vybirat hotovost?
Jake je pojisteni,u takoveto castky bych oni nerada prisla?


Offline - Inventář Profil 
5. 2. 2008 20:57 Odeslat příspěvek
mardon: predpokladam, ze tech 800.000 mas na tom ucte v KB, takze preposlat to do mBank je nejmensi problem. A nasledny vyber se da bud vyresit v bankomkatu, pripadne pres CASH ADVANCE. Pojisteni je ze zakona minimalne 90% do vyse cca 750.000 CZK.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 2. 2008 07:43 Odeslat příspěvek
Jeste se zeptán CASH ADVANCE je mozne na vsech pobockach KB a CS nebo je to otazka konkretni pobocky a musim si to zjistit na pobocce. Nebude problem pri tak vysoke castce? Plati se nejake poplatky?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 2. 2008 08:06 Odeslat příspěvek
K tomu pojištění jsem trochu ještě hledala , mělo by to být 90% na max výši 25 000 EUR, což mi při dnešním kurzu dělá asi 640000 (jestli dobře počítám)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 528  Další stránka
Stránka 4 z 528 [ Příspěvků: 7916 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies