FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Offline - Nadšenec Profil 
31. 3. 2020 16:18 Odeslat příspěvek
tak jsem dneska napumpoval ing.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
31. 3. 2020 16:46 Odeslat příspěvek
ING jsou žebráci, že nemají okamžité platby, až dneska mě přistálo na účtech několik ....... a je mi to ohledně ING k prdu, vše zatím skončilo v Crédu, ta setinka procenta mě u Trinity nevytrhne. Bohužel se dá předpokládat chronická a dlouhá hospodářská nákaza, protože stejná je ta čínskou chřipkou, takže je možné, že reality regionálně spadnou i o více jak 50% ... "Do roka a do dne"


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 3. 2020 20:02 Odeslat příspěvek
A bude se to tedy týkat těch pozemků taky? Aby to nebyli jen byty a domy... . Poslední dny to nějak usnulo(aby to nedopadlo jako dneska Schillerka místo 15 měsíčně 25 jednorázovka a nazdar, snad aspoň odpustí na těch 6 měsíců soc+zdravku u OSVČ plošně). Nějaký ten hektar co za něj chtěj nyní velký voči nereálnejch 400-440tis by se za 200tis vcelku hodil. I otročit by na nich měl pro mě kdo.


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2020 20:14 Odeslat příspěvek
Dovolujeme si Vás informovat, že k 16. červnu 2020 vstupuje v účinnost pro klienty nová úroková sazba 0,65 % p.a. u produktu NEO účet pro osobní bankovnictví.


Offline - Diskutér Profil 
3. 4. 2020 09:47 Odeslat příspěvek
Airbank zatím drží podmínky 1,5% při 5 platbách kartou?


Offline - Inventář Profil 
3. 4. 2020 10:24 Odeslat příspěvek
Mám pocit, že ano (pro ty s zvýhodněním 0,2 %).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 10:30 Odeslat příspěvek
Hezký sešup u Creditas. A dosavadní klienti by se měli ozvat, návod v článku :) https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 11:14 Odeslat příspěvek
Já už Creditas vypráznil a je mi jedno, jestli je tam zobrazovaných 0,8 nebo hypotetických 1,1 %. Ať jdou do háje s takovým přístupem...


Offline - Inventář Profil 
3. 4. 2020 11:17 Odeslat příspěvek
Hypotetických je snad 1,6 %, ne?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 11:33 Odeslat příspěvek
Tak už to vysvětlili. V Creditas loni změnili rámcovou smlouvu a můžou snižovat jednostranně hned, když to udělá i ČNB. Ovšem proč to ani v poledne klientům aspoň neoznámí, když ČNB snížila úrok v pondělí, nechápu. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee


Offline - Nadšenec Profil 
3. 4. 2020 11:48 Odeslat příspěvek
Dandík píše
Hezký sešup u Creditas. A dosavadní klienti by se měli ozvat, návod v článku. :)

Nějak jsem tam žádný návod nenašel. Taky mi přijde nefér, že se ani neobtěžovali o tom dát vědět. Své prostředky už jsem přesunul do června na NEO účet a potom půjdou do Trinity a nebo Monetě, podle toho jaké budou mít úročení.

Citace
Byla to právě Banka Creditas, která v minulosti upozorňovala, že základní úrok nelze dosavadním klientům snadno snížit ze dne na den – narozdíl od bonusu. Spořicí účet je totiž (v jejím případě) takzvaným platebním účtem, u něhož je zhoršení podmínek obvykle potřeba oznámit klientům aspoň dva měsíce předem.

Mimochodem, když nemůže ze dne na den změnit základní sazbu, ale může snížit bonusovou, jak je možné, že bonusová zůstala a základní se snížila?
Citace
Creditas však od poloviny loňského září změnila znění Rámcové smlouvy. Nově stanoví, že i základní úrokovou sazbu může jednostranně změnit bez předchozího oznámení klientům, a to v závislosti na změně dvoutýdenní repo sazby vyhlašované ČNB. Klienti, kteří změnu smlouvy (avizovanou v červenci) neodmítli, na její podmínky automaticky přistoupili.

Pokud jde o bonus 0,5 %, Creditas v únoru – za zcela jiné situace na trhu – slíbila, že ho do konce června nezmění. Pro komplikované řešení formou bonusu se kdysi rozhodla právě proto, že ho mohla (na rozdíl od základní sazby) snadněji změnit ze dne na den. Bonus je jenom marketingovou akcí, na kterou se nevztahují přísná pravidla zákona a lze jej kdykoliv změnit nebo zrušit.

Ten článek je plný rozporů ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 12:04 Odeslat příspěvek
Ten článek je postupně doplňovaný, proto tam možná nějaké části nesedí. Ale vypadá to, že banka využila tak trochu co mohla.

Dobře, to stále chápu, i když měli předtím spoustu řečí, že tam jsou ty dva měsíce. Ale pořád se nedokážu vnitřně vypořádat s tím, že to nedokáží oznámit aspoň pár dní dopředu. Stejně jim ty peníze odtečou pryč tak i tak, ale aspoň by to bylo důstojnější a banka by si zachovala tvář.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 12:30 Odeslat příspěvek
Jo, článek zaktualizovali o vyjádření banky. Základ je ale stejný: Základní sazbu nešlo dosavadním klientům změnit ze dne na den, bonusovou ano - říkala to loni právě Creditas. Proto je paradoxní, že teď snižujou základní místo bonusové. A ta aktualizace je v tom, že Creditas loni na podzim změnila VOP, nově prý může snížit jednostranně i tu základní sazbu ze dne na den, když reaguje na reposazbu ČNB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 4. 2020 12:34 Odeslat příspěvek
To snížení úroků bych jim odpustil a dejme tomu i to, že sahají rovnou do tý základní sazby (na tyhle jejich loňské argumenty jako že teď zapomeneme: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4096 ... komplikuji).

Ale co jim neodpustím, že ani v půl druhý odpoledne to nedokážou fér napsat klientům. Přitom ČNB snižovala úroky 15. a 27. 3., jestli se nepletu, takže Creditas měla dost času. Je to škoda, že se takhle chovají, není to poprvé a pro mne jsou právě takový "drobnosti" v přístupu ke klientům dost podstatný.


Offline - Diskutér Profil 
3. 4. 2020 12:55 Odeslat příspěvek
Když jde o prachy, tak jdou všechny ohledy pryč.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 528  Další stránka
Stránka 226 z 528 [ Příspěvků: 7916 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies