FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Offline - Poslední varování Profil 
19. 3. 2020 00:48 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
wit.cz píše
pěkné čtení .. a pak třeba koupíte na divi monetu, fortunu, whatever....
Monetu už někdo začal nakupovat:
https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ ... un-1367779

Nejdriv musi nekdo prodavat...
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2020 11:38 Odeslat příspěvek
To máš pravdu :-D
Ale v každé obtížné době se najde hodně lidí, co podlehnou panice a prodají, aby "zrealizovali ztrátu" - buď nemají trpělivost, nebo jiné volné peníze, a prodávají.

Já teď také sedím na grafy a přemýšlím, jestli vstoupit do ETF a nebo ještě tak 2-3 týdny počkat, až coronavirus pořádně provětrá USA.


Offline - Hlavní administrátor Profil 
19. 3. 2020 11:46 Odeslat příspěvek
DoubleSix: Když se dívám na krize v minulých desetiletích, tak to podle mě bude trvat mnohem déle. Burzy jsou pomalé, týdny jsou na tohle krátká doba. „Index paniky“ VIX je na svých historických hodnotách, teď bych asi ještě nevstupoval: https://finance.yahoo.com/chart/%5EVIX?guccounter=1


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2020 11:49 Odeslat příspěvek
Marek : také si myslím, že je ještě moc brzy. Ten šok/pád na trzích se nestačil ještě pořádně vstřebat. A dopad na některá odvětví bude ještě masivní (např. automobilky, těžba ropy, spotřební průmysl, cestovní ruch, ....).
Hodně lidí mi tvrdí, že se trhy hrozně rychle vrátí na původní hodnoty. Já jsem ale pesimista.


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2020 13:05 Odeslat příspěvek
Vstupovat asi tak možná na burze v Číně, ale v Evropě a USA to teprve přijde.


Offline - Hlavní administrátor Profil 
19. 3. 2020 13:38 Odeslat příspěvek
Lynx má dnes v 19 h webinář „Koronavirus a finanční trhy“, mohlo by to být zajímavé: https://www.lynxbroker.cz/webinare/koro ... -investory


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2020 14:19 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
Marek : také si myslím, že je ještě moc brzy. Ten šok/pád na trzích se nestačil ještě pořádně vstřebat. A dopad na některá odvětví bude ještě masivní (např. automobilky, těžba ropy, spotřební průmysl, cestovní ruch, ....).
Hodně lidí mi tvrdí, že se trhy hrozně rychle vrátí na původní hodnoty. Já jsem ale pesimista.


Vidím to stejně. Třeba v USA to teprve začíná. S jejich zdravotním systémem to bude fakt tvrdá rána. Čína se z toho sice otřepala poměrně rychle, ale oni jsou úplně někde jinde než zbytek světa ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2020 14:31 Odeslat příspěvek
Co třeba investovat do nákupu dolaru? Posiluje už týden skokově každý den...zatím...


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2020 15:37 Odeslat příspěvek
Já to mám v plánu už z toho důvodu že chci čekat na vhodnou příležitost pro nákup v USA. Doufám, že mi brzy v IB aktivují účet, protože sledovat kurz který roste když vím, že budu provádět konverzi je ubíjející. Než bych naopak využil nějaký fintech pro konverzi a peníze se vrátily, tak to poskočí ještě víc.

Co říkáte na prohlášení Trumpa o tom, že podrží aerolinky? Zůstane to jen u prohlášení?


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2020 17:01 Odeslat příspěvek
Má někdo přehled kdo má teď nejlepší termínovaný vklad tak na 12 měsíců? (Jestli ČNB zítra sníží sazby o 0,5pb tak hned něco zakládám)


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2020 17:48 Odeslat příspěvek
Jako aby ti to inflace (někdo ty napumpované peníze do ekonomiky zaplatit musí), co je za rohem, pořádně sežrala?


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2020 19:53 Odeslat příspěvek
Přesně, aktuálně je ideální se zadluzit a vyčkat.


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2020 20:15 Odeslat příspěvek
Třeba lepší, aby to trošku sežrala inflace než další pokles na burzách třeba o -30% a čekat pak dalších 10 let než bude člověk zase na své výchozí pozici.

Je zajímavý, že se tady nikdo nepochlubí, jaké jsou jeho ztráty v investicích (akcie, ETF, p2p) za poslední 2 měsíce.

J&T banka ještě drží TV docela vysoko.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2020 20:28 Odeslat příspěvek
Diverzifikace. Mám akcie, protiinflační dluhopisy, ale jakožto správná konzerva i spořáky ale z těch chci něco odčerpat a dát na TV, poněvadž očekávám že uročení na SÚ bude brzo pod 1% bez vyjímek


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2020 23:31 Odeslat příspěvek
Přirovnávat TV k burze...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 528  Další stránka
Stránka 221 z 528 [ Příspěvků: 7916 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies