FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Zonky

Offline - Nadšenec Profil 
9. 8. 2020 21:31 Odeslat příspěvek
U Rentiéra se jedná o postoupení pohledávky viz Rámcová smlouva odst. 2.2, kdy existuje přímý vztah investor-dlužník. Tím pádem spadá zdanění pod §8 g) úroky a jiné výnosy z poskytnutých úvěrů...

Naproti tomu u klasického investování na Zonky se jedná o participaci na úvěrech. Úvěr poskytuje Zonky a investor se podílí na výnosech a ztrátách na poskytnutém úvěru, viz smlouva. Daní se podle §10.
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
10. 8. 2020 14:17 Odeslat příspěvek
Díky, v životě by mě nenapadlo, že každý z toho je daňově-právně něco jinýho.
A má ten rozdíl na mě ještě nějakej dopad? Hlavně myslím potenciální výnos/riziko. Mně přijde že ne (ale i když jsem prošel všechny podmínky, tak nemůžu říct že bych tomu přesmoc rozuměl), samozřejmě kromě toho, co plyne z povahy věci, teda že rentiér to rozdělí automaticky, zatímco u normálních zonek si můžu vybrat konkrétní úroky, což se promítne i do poplatků.

Offline - Nadšenec Profil 
10. 8. 2020 14:38 Odeslat příspěvek
"Poplatky a daně sráží Rentiéra na kolena." Čistý výnos je cca 3% p.a., viz. tady.

Výhoda je, že ti u Rentiéra poměrně solidně rozloží portfolio úvěrů, což při normálním investování, když to tam jenom tak mrskáš :-) , neuděláš.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Stránka 13 z 13 [ Příspěvků: 183 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies