FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zonky

Offline - Diskutér Profil 
18. 12. 2017 14:14 Odeslat příspěvek
Pak se dá pokračovat dalšími nástroji až do exekuce.

btw. U Mintosu část půjčky financuje poskytovatel půjčky, beru to jako záruku toho, že se nevykašlou na skoring dlužníka. Při nesplácení budou stejně tratní jako ostatní investoři.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
18. 12. 2017 17:25 Odeslat příspěvek
Však Zonky u nižších ratingů a delší dobou splácení taky skoro všechno "zalepí". Takže to určitě není výhoda Mintosu.


Offline - Návštěvník Profil 
27. 1. 2018 12:35 Odeslat příspěvek
tak se mi ze zonky ozvali kvůli daním...týká se to každého z nás...
Daní se to podle § 10, což tak nějak všude píšou..

poslali mi kolik jsou příjmy a kolik výdaje za rok 2017 i 2016. Výdaje mám 120 tis a příjmy asi 25 tis. za rok 2017. Ted řeším, jak to udělat v přiznání. Kdyby to byl příjem z podnikání, tak budu mít daňovou ztrátu 95 tis., avšak v tomto případě jedu podle § 10, a tím pádem si můžu uplatnit výdaje pouze do výše příjmů. Letos nic platit nebudu, ale co další roky?

Dejme tomu, že už dále nebudu investovat, ale jenom vybírat. Budu si moct uznávat jako daňově uznatelný výdaj daňovou ztrátu z minulého období? Respektive budu si moct za rok uznat výdaje, které byly loni? Doufám, že to nějak uplatnit jde a letos tedy uvedu výdaje ve výši příjmu, abych byl na nule... a v dalších letech budu přiznávat příjmy a asi od toho odečítat výdaje, které nastaly v dřívějších letech...

Jak to děláte, nebo budete dělat vy??
Doufám, že výdaje z roku 2016 a 2017 půjdou uznat oproti příjmům...

Daně nemám rád.. zkoušku z daní jsem dělal na 2x.. a ještě v době, kdy peer to peer půjčky nebyly...

Má někdo lepší nápad, jak to danit??
Tomas


Offline - Diskutér Profil 
27. 1. 2018 14:15 Odeslat příspěvek
http://navodyprolidi.blogspot.cz/2018/0 ... e.html?m=1


Offline - Návštěvník Profil 
28. 1. 2018 17:59 Odeslat příspěvek
Díky za obsáhlé vysvětlení v odkazu, asi pojedu podle toho návodu co posíláte, což je v principu to samý, jak bych to dělal já...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 4. 2018 16:27 Odeslat příspěvek
V Zonky umi penize cestovat casem. :D
Příloha
zonky_time_travel.png
zonky_time_travel.png
[ 4.2 | Zobrazeno 29803 krát ]



Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 4. 2019 22:27 Odeslat příspěvek
Zonk nyní snížil úrok půjčky na 2,99% jaká je provize pro investora z takto nízkého úroku?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 4. 2019 21:04 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
skvěle popsáno jak funguje Zonky, pokud si chcete půjčit úvěr, je na tomto webu - https://www.pujcka-rychla-ihned.cz/zonky/


Offline - Diskutér Profil 
11. 4. 2019 21:59 Odeslat příspěvek
neuvěřitelný, jak nekdo dokáže zprasit český jazyk....


Offline - Poslední varování Profil 
22. 4. 2019 10:35 Odeslat příspěvek
avathar píše
http://navodyprolidi.blogspot.cz/2018/01/zonky-dane-dulezite-nize-uvedene.html?m=1


Jen doplnim, ze do tech 6000 Kc u zamestnance spadaji VESKERE mimozamestnanecke prijmy, jako treba i vratky na kreditnich kartach apod.!


Obecný postup výpočtu daně a uplatnění výdajů

Daňové přiznání za rok 2018 nemusí podat ti zaměstnanci, kteří mají vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy plynoucí z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6.000 Kč. – pozor, jedná se o příjem, tudíž pokud součet veškerých splátek ( i úroku) ze Zonky a veškeré další ostatní příjmy nepřesáhly 6.000 Kč a jste zaměstnání v trvalém pracovním poměru, nemusíte podávat daňové přiznání a tento příjem nepodléhá platbě daně.


-- 22. 4. 2019 10:53 --

Dr.D píše
Za sebe můžu říct, že jsem zatím spokojen. Nainvestoval jsem tam fůru peněz (cca 15 % mého portfolia), takže o navýšení investice zatím neuvažuju, ale reinvestice dělám dál.
S výdělkem jsem spokojen, default rate je u mně taky OK. Investuju hlavně do "áčkových" ratingů. Ale podrobně to nijak nezkoumám. Na zahraničních platformách mě odrazuje kurzové riziko, na dolaru jsem teď projel slušný balík :-(


Jak jsi spokojeny, zadne insolvence? A co statistiky, nejsou zkreslene?

Co znamena indikace u pujcky POJISTENO?

Co znamena ta p.a do 4,99% viz obrazek? Klient by mel asi platit 5,99%. Lze to komparovat s urokem se SÚ v pripade, kdy je indikace POJISTENO, nebo jsou v tom dalsi hacky?

Přílohy

3FF69029-AF58-4405-8249-DCBF5A23AEA6.jpeg
3FF69029-AF58-4405-8249-DCBF5A23AEA6.jpeg
[ 399.08 | Zobrazeno 173 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 4. 2019 18:39 Odeslat příspěvek
Citace
Pojištění kryje klienta proti neočekávaném výpadku příjmů v případě různých životních situací jako je nemoc, ztráta zaměstnání, hospitalizace nebo úmrtí.

nebo https://zonky.cz/pojisteni/

V žádném případě to není "garance" - spousta půjček pro neplacení o pojištění přijde a časem spadne i do zesplatnění. Ochrana spíš pro poctivého klienta který se dostane do nesnází, proti nepoctivým dlužníkům to investora nechrání nijak.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 4. 2019 21:59 Odeslat příspěvek
Diky za info. Prijde mi to jako prachmizerne zhodnoceni, navic se to musi buhvijak slozite danit, to uz na cennych papirech se da udelat vice a daneni vyhnout.


Offline - Poslední varování Profil 
22. 6. 2020 14:22 Odeslat příspěvek
Investujete nekdo do zonky? Prijde mi to, v ere insolvenci, jako pomerne nejisty byznys..

Lidi si pujcuji za 20% na dovolenou, na NOVÍ auto apod:

Přílohy

E0E4570B-4194-4CEA-AB23-1079116AA5B6.jpeg
E0E4570B-4194-4CEA-AB23-1079116AA5B6.jpeg
[ 433.33 | Zobrazeno 145 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
22. 6. 2020 20:48 Odeslat příspěvek
Investoval jsem cca 3 roky, nyní již exituji. Zonky je mezi P2P půjčkami nejméně rizikový projekt. Celkem jsem měl výnos (se započtením zesplatněných a nesplácených úvěrů) cca 7 % (měl jsem trochu rizikovější portfolio).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 8. 2020 16:12 Odeslat příspěvek
Zatím se mě to netýká, ale pokud jde o danění, jestli to chápu dobře, tak se má danit dle § 10 pokud mi ten rok přišlo zpátky aspoň 6 000 (kdyby míň, tak zaměstnanec bez jiných příjmů nemusí dávat přiznání) https://zonky.cz/otazky-a-odpovedi-investor#odpoved26.

Dovedete mi někdo potom vysvětlit, jaktože u Rentiéru to bude podle § 8 , jak píšou tady u dotazu Musím příjmy z Rentiéra danit?: https://zonky.cz/rentier/caste-dotazy/
(tady bych navíc podle jejich návodu nezohledňoval vrácené jistiny a přiznání dával jen když úroky přesáhnout 6 000 (jako zaměstnanec bez dalších příjmů).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další stránka
Stránka 12 z 13 [ Příspěvků: 192 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies