FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Hypotéka - Trendy & úročení %

Offline - Diskutér Profil 
14. 12. 2018 12:46 Odeslat příspěvek
ČNB nám zatápí...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cech ... cle-detail
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
18. 12. 2018 22:42 Odeslat příspěvek
ČNB na příští rok (a asi i dále) je již v "plánu" placka. Tj. ve čt již bez pohybu up? ECB má stále tech. nulu 0,05%...
https://www.youtube.com/watch?v=lq5ue2taI74


Offline - Diskutér Profil 
20. 12. 2018 13:20 Odeslat příspěvek
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 1,75 %, diskontní sazba na 0,75 % a lombardní sazba na 2,75 %. Analytici v průzkumu Bloombergu toto rozhodnutí očekávali.
Rada ČNB naposledy zvýšila úrokové sazby na zasedání 1. listopadu. Základní úroková sazba tehdy stoupla o 0,25 procentního bodu. Šlo tak tehdy o čtvrté zvýšení sazeb v řadě a celkově páté v letošním roce. Dnešní jednání bylo prvním měnověpolitickým zasedáním rady pro Aleše Michla a Tomáše Holuba. Funkce členů bankovní rady se ujali 1. prosince 2018.

Predikce z 21. 12. 2017 vyšla =>
DrumSession píše
(A úplný OffTopic, 20.12. zvedat nebudou, protože už nahoře budou a 26.9. je určitě zvedat budou.)

Sazby čnb
0,05% listopad 2012 (tzv. technická nula)
0,25% 4.srpna 2017 (první změna od 11/2012 a první zvýšení od 2/2008)
0,50% 3.listopadu 2017
0,75% 1.února
nic--- 29.března
nic--- 3.května
1,00% 27.června
1,25% 2.srpna
1,50% 26.září
1,75% 1.listopadu
nic--- 20.prosince


Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2019 20:25 Odeslat příspěvek
nic--- 7.února 2019
nic--- 28.březen 2019
2,00% 2.května 2019


Offline - Nadšenec Profil 
5. 11. 2019 23:52 Odeslat příspěvek
co rikate na zvyseni nepromo sazeb snad po 11 mesicich ?


Offline - Návštěvník Profil 
20. 5. 2020 06:56 Odeslat příspěvek
Je někde lepší nebo podobná sazba jako 1,79 bez pojištění, kterou má UCB?


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 11:21 Odeslat příspěvek
To by mělo být teď to nej, ale je dost možné, že je to "sazba od", na níž se nedostaneš.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 5. 2020 13:32 Odeslat příspěvek
Tam je podmínka 60% LTV, což já splňuji, jelikož jdu na refixaci (končí mi až za 1,5 roku, takže váhám, jestli to řešit už teď za tuhle sazbu). Problém je, že si musím zaplatit odhad nemovitosti.


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 15:02 Odeslat příspěvek
Určitě neřeš teď. Sazby ČNB klesly nedávno a hypoték se stále poskytuje hodně, přičemž je vysoká riziková přirážka, protože není jasné, jak rizikové to půjčení bude (není jasná nezaměstnanost, konkrétní dlouhodobý vliv na jednotlivé obory, atd). Pochybuju, že do roka nějak výrazně zdraží zdroje, naopak možná poklesne poptávka po hypo (teď se dotahují předkoronavirové obchody), takže banky budou muset jít níž. UCB je asi ta nejhorší banka v ČR, možná že za rok získáš jen podobnou sazbu, nikoliv lepší, ale u normální banky typu Moneta či Airbank. Abych já se stal klientem UCB, musí tam být úspora aspoň 500 Kč měsíčně, jinak to za ty stresy nestojí.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 7. 2020 23:00 Odeslat příspěvek
Máte nějaké názory, jak se budou úroky hypoték vyvíjet v následujících měsících a proč?
Nyní se dají sehnat refinancování na 5/7 let fix od 1,78% p.a., což mi přijde dobré a je to na co jsem tak nějak čekal.
Přemýšlím ale, zda lze ještě očekávat nějaký výraznější pokles a v jakém časovém pásmu. Rozmýšlím se totiž nad fixací 7 let (Moneta) a nebo jen na 1 rok (Fio).

Výše mé hypotéky je vcelku vysoká a zbývající doba velmi dlouhá, proto každá desetina procenta dělá rozdíl a zároveň poplatky za vklad do rejstříku se dají téměř zanedbat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 7. 2020 06:43 Odeslat příspěvek
ja si myslim, ze 1,78% neni vubec spatny...(bral bych 7Y)
Pokud muzes, pockej na zacatek zari, kdy banky mivaji akce (tzn. vrati se lidi z dovci a banka chce urvat nejaky prodeje na podzim jeste...).
Za rok nikdo nevi co bude - jasne, sazby CNB asi budou porad nizko a nebude duvod, aby sazby hypo byly 3%, ale tezko rict, co banky a jejich situace apod. - ja bych v tomto pripade volil vrabce v hrsti (navic pekneho) nez holuba na strese - navic o kolik by tak mohly ty sazby jit dolu - par desetinek?


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2020 20:30 Odeslat příspěvek
@prologer souhlas s predrecnikem, bral bych fix klidne na 7let pri tomhle uroku. Shodou okolnosti ted budu refinancovat u Fia, urok teda vyssi nez ty, fix na 5let, ale zase nizsi castky nez ty predpokladam a na co "nejdelsi" dobu(ja na 25let). Vidim to tak, ze do konce roku jeste uroky spadnou tak max o 0,5%, v pristim budou stagnovat a mozna pujdou mirne nahoru. Zbytek je vesteni z kristalu.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2020 21:00 Odeslat příspěvek
Ten úrok se mi taky líbí. Na druhou stranu jsem si spočítal, že pokud si nechám tu novou hypotéku těch cca 5 let (nemyslím si, že dříve budou ty úroky zase nižší), tak se mi na úrok o 0,1% p.a. nižší vyplatí počkat až 5 měsíců (tj. za 5 měsíců přeplatím na současné hypo stejně jako bych za těch 5 let přeplatil při rozdílu 0,1% p.a.).
Takže teď je ta otázka, zda v následujících 5 měsících seženu lepší úrok než 1,78%. A myslím, že je solidní šance, že ano. Koncem roku počítám, že už se to začne zdvyhat, ale teď ještě do října by to snad mohlo o ty 0,1-0,2% p.a. jít dolů.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2020 21:17 Odeslat příspěvek
Prologer píše
Ten úrok se mi taky líbí. Na druhou stranu jsem si spočítal, že pokud si nechám tu novou hypotéku těch cca 5 let (nemyslím si, že dříve budou ty úroky zase nižší), tak se mi na úrok o 0,1% p.a. nižší vyplatí počkat až 5 měsíců (tj. za 5 měsíců přeplatím na současné hypo stejně jako bych za těch 5 let přeplatil při rozdílu 0,1% p.a.).
Takže teď je ta otázka, zda v následujících 5 měsících seženu lepší úrok než 1,78%. A myslím, že je solidní šance, že ano. Koncem roku počítám, že už se to začne zdvyhat, ale teď ještě do října by to snad mohlo o ty 0,1-0,2% p.a. jít dolů.

A o jake castce k refinancu hovorime u tebe?
Mi stavavajici Hypotecni banka nabidla urok 2,77% a pritom ted platim 2,15%. Zeptal jsem se jestli nahodou neupadli, tak pak po nekolikate urgenci nabidli 2,09. U Fia mi dali nabidku jeste o 0,1% nizsi a soucasne si navysuji castku na rekonstrukci. Jeste jsem se dival na Airbank, tam byly podminky hodne podobne jako u Fia, tak jsem se rozhodl jit k nim. Jinde uz bych se o moc niz s uroky nedostal.

-- 21. 7. 2020 22:23 --

@Prologer nemyslim, ze za tech 5-7 mesicu sezenes vyrazne lepsi urok. Jde o to, ze i pokud sezenes o 0,3% lepsi urok, kolik ti to udela rozdil na mesicni splatce? Plus ber, ze cas te taky neco stoji, behani, administrativa atd. Ja bych se na to vybodl a bral to na delsi dobu.

Kolik ti nabidlo Fio urok na 5let?


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2020 21:37 Odeslat příspěvek
Nechci tady uplně upřesňovat výši hypo, ale je řekněme dost nadprůměrná, ale ne závratná. :)
Každopádně, ty třeba 0,3% u mě dělají za dobu 5-7 let fixace rozdíl vysokých desítek tisíc, takže to už beru že mi za tu námahu a přemýšlení stojí :)
Každopádně počítám už teď určitě s fixací na co nejdelší dobu, ta roční nemá smysl. Podle toho co kde všude čtu, tak jsou predikce, že by to nejpozději od začátku příštího roku už zase mělo stoupat. Samozřejmě, každý může jen odhadovat...

Zatím mám nabídku jen tu od Monety a pak ještě od Hypotéčky za 2,00%. Od Fia jsem jen čerpal z jejich kalkulačky, kde jsem se dostal k 1,78% p.a. na 1 rok nebo tuším 1,88% na 5 let. Všechny sazby bez pojištění.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 46 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies