FinExpert.cz

Přihlásit se




Refinancování úvěru

Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 1. 2019 20:50 Odeslat příspěvek
Ahoj, mám úvěr u spořitelny 350 000 na 9 let, splátka 4599kč/měsíc, rpsn vychází cca 8%, no a zdá se mi to jako vysoký úrok (asi..nemam zkusenost) a chtel bych to tedy refinancovat, jestli to ma smysl :) Plánuji to splatit dříve, protože diky tomu úvěru získám další příjem...

Zárověň bych chtěl vyřešit problém a to, že nechci platit na internetu kartou která je navázaná na účet kde mi chodí výplata a je tam tedy dost peněz.

Chtěl bych se tedy zeptat, kde refinancovat a kde vyřešit placení po internetu ?
Vyplatí se vůbec v dnešní době zůstavat u spořitelny??, zakládal jsem účet jako student a v našem městě je jen spořitelna.

Dík a těším se na diskusi.
Poslední příspěvek


-
29. 1. 2019 18:05 Odeslat příspěvek
1.
Čím dříve refinancuješ, tím více ušetríš. Equa, a pod. Ale záleží na nastavení současného úvěru(poplatek za předčasné splacení), i tak je 9 let moc na spotřebák. Raději si urvat od huby hned než platit takovou dobu úrok.
2.
Je spousta možností: kreditka, předplacená karta. Určitě se ještě někdo ozve jak vyřešit placení na netu.
3.
Spořku u mě v rodině používají důchodci, a není to špatná volba pro jejich potřeby. (bez ironie)
Ale záleží na tvých potřebách ;-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 1. 2019 19:26 Odeslat příspěvek
Díky, důchodce rozhodně nejsem, :-D a to placení po netu ztěžuje ještě to, že nemám telefon s systémem android, ale windows phone.


Offline - Inventář Profil 
29. 1. 2019 20:25 Odeslat příspěvek
nnnokiaE52 píše
Raději si urvat od huby hned než platit takovou dobu úrok.

Dovolím si rozporovat... :-) Například Sberbank CZ prodloužila do konce ledna svoji "vánoční akci", ve které poskytuje spotřebitelské úvěry s RPSN < 3 % - samozřejmě při splnění podmínek...

Což znamená, že kromě řádného splácení je nutno dodržet lhůtu splatnosti 84 měsíců a nesplatit úvěr předčasně - standardní úroková sazba je u těchto úvěrů 6,73 % p.a. (což není až tak strašné, pokud "to náhodou nevyjde"), při splnění podmínek po doplacení banka slibuje vrátit 20 % jistiny (dlužno dodat, že na straně dlužníka tohle představuje určitou nevýhodu na straně dlužníka, protože banka si v podstatě může najít nějaký důvod, proč smlouvu vypovědět (a právě Sberbank CZ poněkud proslula přístupem k dlouhodobým smlouvám, kdy se zbavovala produktu "Spoření na budoucnost"), ale tohle je už spíše problémem budoucích akcionářů banky).

V každém případě takového úvěru se klient typicky nepotřebuje mermocí zbavit (nejen kvůli nutnosti dodržení podmínek, ale i s ohledem na to, že to jsou poměrně "levné" peníze - ono je třeba člověk nepoužije, ale za nejdražší bych považoval náklady ušlých příležitostí a u nás není až tak úplně neobvyklé, že lidi po poslední splátce hypotéky otevírají sekt a za měsíc podepisují další úvěrovou smlouvu (zhruba tak třikrát dražší), aby si koupili třeba nový automobil - a nakonec ono stačí, aby se u J&T nebo Creditas zvedly úrokové sazby na desetiletém termiňáku na cca. 3,5 % p.a., tak nakonec ty nepoužité peníze stačí uložit třeba tam místo předčasného splacení). Ale jo, chce to, aby si člověk ten úvěr dokázal řídit.

Jakkoliv, v kontextu toho, že lze úvěr pořídit i za ty 3 % ročně, je úrok 8 % p.a. hodně vysoký, na druhé straně úplně standardní sazby se pohybují někde mezi 5 - 7 % p.a., takže tam takový rozdíl zase vůbec být nemusí.

S ostatním souhlas - tady se účet u ČS nesetká s velkým pochopením, na druhé straně pokud ho klient využívá nějakým obvyklým způsobem (příjem, kreditka, občas platba kartou), tak nemá nějaké zvláštní provozní náklady a někde v maloměstě, kde je ten bankomat spořky v okolí jediný - proč ne. A nakonec jsou i situace, kdy se spořka může docela hodit - i když jsou to situace vyskytující se tak jednou za 10 let - stačí třeba chtít zaplatit převodem nákup nemovitosti a z takové Hello bank! se fakt více, než 400 tisíc Kč najednou zaplatit nedá, ani pokud bych se rozkrájel - a pobočka, kde by šlo vypsat papírový příkaz není).


-
30. 1. 2019 08:56 Odeslat příspěvek
Pravda, neuvědomil jsem si že to má asi jako investici.
Chtěl jsem jen zdůraznit, že za delší dobu s vyšším úrokem přeplatí zbytečně moc peněz; s takovou dobou splácení každé procento navíc stojí zybtečně moc a tak se vyplatí refinancovat; čím dříve tím lépe.
Jinak já mám 4,6% od Hellobank (ještě asi 29 měsíců) a moc lepších nabídek teď nevidím; každá banka chce co nejdelší dobu splatnosti nebo pojištění, aby mohla dát lepší úrok..


Offline - Poslední varování Profil 
8. 2. 2020 14:08 Odeslat příspěvek
Ted dle info clanku maji snad uvery i zdrazit, takze to je mich rpsn 5,1% z mBank z drivejsi doby jeste fajn bych rekl :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2020 14:34 Odeslat příspěvek
Ahoj všichni,

mám podobný dotaz, tak jsem nechtěl zakládat nové téma a dovolím si připojit se k tomuto.

Situace je následující. Vyskytla se mi "investiční příležitost", tak jsem se rozhodl vzít si od ČSOB "Půjčku na cokoliv" ve výši 500 000 Kč. V plánu bylo splatit celou částku do 3 měsíců (nabídka předčasného splacení zdarma se zdála zajímavá) a dát celou věc za hlavu. Tj. otočit peníze sem tam s drobným ziskem.

Parametry úvěru: 5,1 % úrok na 8 let. Bez pojištění. Žádný zázrak.

Bohužel se celá záležitost zkomplikovala a peníze jsou pryč (nejen ty z půjčky). Zajímal by mě Váš názor, co s půjčkou dělat. Možnosti jsou tyto:

1) předčasně celý úvěr splatit cca do srpna, což by pro mě znamenalo aktuálně spořit docela "na krev" a použít zálohu ze spořícího účtu. Výhodou by bylo, že bych měl úvěr z krku a nemusel by mi připomínat má špatná rozhodnutí. Také by to znamenalo nějakou dobu nemít po ruce zálohu/likvidní peníze pro stav nouze (ačkoli pro takový případ by se dala použít KK).

2) konsolidace půjčky u jiné banky za lepších podmínek. Dalo by se například splatit 250/300 tisíc a splácet tak novou půjčku z nižší částky/kratší dobu? Nevím, jak tyto věci fungují. Co se týče ČSOB, tak předčasné splacení by mělo být bez poplatku - nevím, zda banka bude informována, že se půjčka převádí jinam?

3) nechat úvěr běžet u ČSOB (měsíční splátka není vysoká) a brát to tak, že se to za 8 let doplatí (celkově něco lehce přes 600 tisíc). Zde se trochu obávám případu, pokud by se člověku něco stalo a musela tento závazek doplatit rodina.

Žádný jiný úvěr nemám a samozřejmě lituji, že jsem si zbytečně vzal tento, tak bych se s ním rád nějak vypořádal. Děkuji moc za názory.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2020 15:00 Odeslat příspěvek
Ahoj. Půjčka na cokoliv by měla mít mimořádné splátky zdarma. Takže bys měl mít možnost třeba 200000 splatit hned a potom 50000 ročně nad rámec splátek a splatit to výrazně dřív.
Samozřejmě jinde by ses asi mohl dostat níž (např Airbank snad RPSN 3,97), ale v současné době se bojím, že kvůli rizikové přirážce bys mohl mít problém bez historie půjčku získat, natož pak s nižší sazbou než máš u ČSOB.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2020 15:27 Odeslat příspěvek
Díky moc za rychlou odpověd. To by mohlo být také řešení.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies