FinExpert.cz

Přihlásit se




Hypotéka 2020 - Creditas?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2020 15:05 Odeslat příspěvek
Zdravím. Budu si brát první hypotéku, tak bych se chtěl jen zeptat zkušenějších, jestli nemají nějakou radu...? Úvěr cca 1.500.000 na byt za cca 3.000.000. Splácení 15-30 let, ale počítám s mimořádnými splátkami, nemám se úplně špatně. Když to bude zajímavé, tak klidně časem zrefinancuji.
Co jsem se tak díval, tak jsou nabídky kolem 2,5%. Výrazně nejlepší nabídku mám teď z Creditas na 2,19%. Mají sice poplatek za smlouvu 2.700, zástava katastr 4.000 a odhad nemovitosti 1.000, což jiní mívají zdarma, ale taky se sazbou min. o 0,2% vyšší. Navíc se Creditas tváří, že splatit můžu prakticky kdykoliv a bez sankcí... Takže refinancovat bych asi mohl klidně třeba po měsíci?
Ta nabídka se mi docela líbí, ale možná je někde zakopaný pes a já nevím kde. Budu rád za každý konstruktivní názor k věci.
A taky bych ocenil nějaký tip na pojištění, které k hypo musí být - něco, aby se vlk nažral a já za to neplatil víc, než je třeba.
Díky.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
29. 1. 2020 17:23 Odeslat příspěvek
Mrkni na Fio (pripadne jeste Airbank, u Monety to jde jen do 25 % zustatku uveru) - nabizi moznost neplatit uroky z castky kterou mas jako zustatek na uctu, takze "predcasnou splatku" muzes udelat kdykoliv a pak si ji zase muzes rozmyslet.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2020 18:02 Odeslat příspěvek
Jako nevypada to uplne zle - jedine co, tak u bank, ktere hypo delaji kratce, nebo v malem mnozstvi, tak je mozne, ze zabrezdnes do nejakych procesnich nedokonalosti - samozrejme pokud budes mit kratkou jasnou kupni smlouvu, nizke LTV, ses bonitni klient, tak by to mohlo klapnout - obecne tyto banky maji problemy, pokud se tam vyskytuje nejaky nestandard - treba airbank proto ze zacatku delala jen easy refinancy a na klasicke koupe presla az pozdej.

Zalezi, jak to mas s temi mimoradkami - asi by stalo za to, si to trochu rozmyslet - 25% muzes podle zakona splatit kazdy rok vsude zdarma. Zda chces platit vic, nevim... Pak prave muze byt zajimava ta offsetova hypo od airbank - je tam sice vyssi urok, ale pokud soupnes mega na ten ucet, tak ho vlastne neplatis - to zalezi na povaze tech mimoradek, jak je chces delat.

Ja osobne bych preferoval mimoradku nedavat (u te offset) a radej drzet penize na tom jejich uctu (pro strycka prihodu) - klidne az do vyse milionu jako rezervu - pac realne pak platis uroku mnohem min, ale porad mas velkou rezervu, kdyby se ti v zivote neco vys*alo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2020 19:29 Odeslat příspěvek
Kdyz jsem byl pred par mesici v Creditas, tak jsem se ptal za jakych podminek bych dostal tu jejich nejnizsi sazbu (v te dobre 2,09%). Odpoved: Pouze pokud prinesete nabidku od jine banky a schvali to sef uveroveho oddeleni. Osobne na miste jsem dostal nabidku 2,39% pri LTV80 a 3,09% pri LTV90.

Nakonec jsem skoncil u Monety s 2,27% pri LTV80 kde jde offsetovat 200k Kc a ponizit tak uroky.
Co se tyce Chytre rezervy u Air Bank, tak ta je vedena jako evidencni ucet na ktery se nevztahuje standardni pojisteni vkladu, takze pozor na to. Pro vice info si doporucuji precit podminky jejich hypoteky.

Co se tyce pojisteni, tak povinne je pouze pojisteni nemovitosti a to muzes uzavrit s pojistovnou dle tve volby. Pojisteni schopnosti splacet nedoporucuji a pripade ze chces mit jistotu kdyby se ti neco stalo, tak spis uzavrit zivotni pojisteni.


Offline - Diskutér Profil 
29. 1. 2020 20:19 Odeslat příspěvek
Esli si po fin. str. můžeš dovolit být pokusný králík, proč ne! Můžeš?


Offline - Diskutér Profil 
30. 1. 2020 00:20 Odeslat příspěvek
Stileth píše
Co se tyce Chytre rezervy u Air Bank, tak ta je vedena jako evidencni ucet na ktery se nevztahuje standardni pojisteni vkladu, takze pozor na to. Pro vice info si doporucuji precit podminky jejich hypoteky.
Ano nevztahuje. Ale myslím, že to mají vyřešené dobře ve prospěch klienta, přečti si to ještě jednou.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2020 09:29 Odeslat příspěvek
Airbank mě příjemně překvapila. Vše jde hladce a perfektně spolupracují, nikam člověk nemusí chodit, většina věcí jde online. Potřeboval jsem offset, abych neplatil zbytečně úroky a ta jejich Chytrá rezerva nemá žádné omezení. Uvidím, jak to bude fungovat v reálu. Úrok 2,39 na 5 let, ale jde mi primárně o offset (chci mít na chytré rezervě téměř celou výši úvěru), takže mě výše úroku zas tolik nezajímá.

A, ano, jak píše Rolda, tak při krachu banky se celý zůstatek chytré rezervy zaúčtuje oproti jistině, takže jestli máš úvěr 10 mega, na chytré rezervě udržuješ 6 mega, tak v případě krachu banky se úvěr sníží na 4 mega.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 1. 2020 22:52 Odeslat příspěvek
Díky všem za tipy.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies