FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Úvěr nebo autofinanc

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 4. 2020 06:48 Odeslat příspěvek
Dobrý den, chci koupit auto a mám na něj 60%. Je lepší úvěr nebo auto leasing? Kolega z práce bral před pár lety podobně a tvrdil že po splacení preplati snad jen 10tkc. Je to tak že predejcu aut aby udělali kšeft, mají nasmlouvane podmínky a leasingovkou až takové? Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
16. 4. 2020 08:16 Odeslat příspěvek
Obyčejně lze získat slevu pár procent, pokud je to úvěr nebo leasing přímo přes prodejce. Já ale kupuji jen to, na co mám, na úvěr klidně kvůli slevě z ceny, ale od úvěru hned po předání vozidla odstoupit a doplatit ho.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 4. 2020 10:53 Odeslat příspěvek
Při nákupu na leasing dostaneš trochu slevu, ale zas je vysoký úrok. Můžou ti nabídnout nějaké bonusy, jako delší záruku, ale drahou pojistku musíš mít od nich.

Při nákupu na úvěr můžeš sehnat nižší úrok, auto je tvoje a pojistit si ho můžeš kde chceš. Co vyjde líp si musíš spočítat podle konkrétní nabídky. Asi to vyjde nastejno.

Když pár měsíců počkáš, možná dostaneš velkou slevu a třeba bude i šrotovné. V roce 2009 stála Fabie v základu 200 tis. :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 4. 2020 11:52 Odeslat příspěvek
Já ji měl Fabku 2 za 240,- s lepší výbavou..teď je za nehoráznost.. po roce šla pryč..v každé zatáčce jsem měl strach ze se převrátím..
Jde mi o to jestli někdo nekupoval a nefinancoval třeba 1/3 ceny u prodejce..Myslel jsem že když prodejce cítí že udělá business tak vám dá takovou nabídku doplatku,aby vás to neodradilo..


Offline - Diskutér Profil 
16. 4. 2020 12:21 Odeslat příspěvek
Prodejce dá lepší cenovou nabídku, hlavně když k němu přijdeš s cenovou nabídkou od jiného prodejce.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 4. 2020 07:34 Odeslat příspěvek
Tak ten leasing vychází pro soukromou osobu nevýhodně..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 4. 2020 08:54 Odeslat příspěvek
Mi treba 3 roky zpet dala skodovka uver za 0%, kdyz jsem platil ze sveho 85% a 15% uver -> jedine co, tak ty dva roky jsem si musel pres ne vzit pojistku, coz mi ale celkem vyhovovalo (nebylo to nijak predrazene).
60:40 to ale teda nedaj no :-(
Jinak me v podstate prodejce presvedcoval, at jim to neplatim cele (ja puvodne chtel)...
Znamemu takto podobne vnutili uver na Hondu - ten daval 70% ze sveho a uver byl tusim 4 nebo 5%.
+ ted bych fakt pockal bud na srotovne nebo slevy - behem mesicu ty slevy musi prijit, pac prodeje jsou a budou tristni


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 4. 2020 11:49 Odeslat příspěvek
Tuším že v pondělí otevřou..Budou postávat ve dveřích a vyhlížet jestli někdo nejde.. ;-)


Online - Diskutér Profil 
18. 4. 2020 12:36 Odeslat příspěvek
I když budeš dlužit jen 1 Kč na leasingu, auto není tvoje. Rozdíl při financování nebude veliký, ale je nutné si k tomu odpovědět na 2 základní otázky. Více asi není co dodat...
Když zkrachuje leasingovka, komu zůstane auto a komu dluhy?
Když nebudeš schopen splácet ty, komu zůstane auto a komu dluhy?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 4. 2020 13:01 Odeslat příspěvek
Jj,už jsem si to vyjasnil..Bez peněz pro auto nelez..Známá z banky mi vytvoří návrh uvěru..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 4. 2020 13:23 Odeslat příspěvek
jo - tak ono jeste zalezi, kde znama dela - pujcka by mela byt kolem 5% - vic bych nedaval


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 4. 2020 16:21 Odeslat příspěvek
Jo kolem 7%..ale odečti že jsi hned majitel...že povinné a havarijko podle sebe..


Offline - Administrátor Profil 
18. 4. 2020 17:02 Odeslat příspěvek
Leasing dává smysl pro podnikatele vůli snazším odpisům. Také je, na rozdíl od úvěru, zatížen DPH. Pro neplátce je tak o DPH dražší

Jak zde proběhlo, auto je majetkem leasigovky. Zejména v případě totálky můžeš přijít o hodně peněz.

Leasing se (obvykle) snadněji získá, než úvěr. Pokud vím, teoreticky v případě nesplácení můžeš auto vrátit a leasingovka po tobě nemůže nic chtít (je to smlouva o nájmu s právem následné koupě za předem známou zůstatkovou cenu, nikoliv povinností koupě). Ale asi bude záležet na konkrétní smlouvě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 4. 2020 18:17 Odeslat příspěvek
V mém případě mi v salonu dali úvěr na 7,3% od Monety, pak jsem ho vypověděl, vzal další úvěr v Equa na 4,8%, splatil Monetu, přepsal pojistku na sebe, vše v pohodě. Za mě, co se nabízí v salonu je obrání zákazníka a samozřejmě ten salon má z toho provizi a ne malou.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 4. 2020 11:44 Odeslat příspěvek
no ze v salonu musi byt obrani zakaznika s tim teda nesouhlasim, jedou tam s jinacim zakladem od banky, myslenka ze banka jim jejich prodej a penize da za levno a pak rozdil mezi bankovnim uverem a uverem v jejich salonu je prave ten jejich zisk.

proste mit jasna cisla a ne to takto bez cisel rict.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies