FinExpert.cz

Přihlásit se
Uvedení jiného příjmu v žádosti než je ve skutečnosti

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 5. 2020 16:10 Odeslat příspěvek
Zdravím,

chtěl bych si zakoupit zboží na splátky, nicméně jsem již nějaký čas bez příjmů kvůli zavřené provozovně. Zajímalo by mě, když v žádosti uvedu jiný příjem než ve skutečnosti mám, jakou vážnost to bude mít. Mám rezervy a hlavně velmi dobrou historii u dalších úvěrů, které jsem vždy splácel na čas, nikdy žádné opoždění apod. Četl jsem někde, že se tímto mi může hrozit i postih, tak se chci zeptat, zda bych se měl opravdu obávat a radši to nechat být.

To mě vede ještě ke druhému dotazu, kdy jsem jako osvč požádal stát o kompenzační bonus 25 tisíc, mohou se dostat tyto údaje v žádosti o úvěr nějak dostat k finanční správě?

Děkuji.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
17. 5. 2020 16:18 Odeslat příspěvek
§ 211 píše
Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 5. 2020 22:29 Odeslat příspěvek
Takovému jednání se říká úvěrový podvod.


Offline - Nadšenec Profil 
18. 5. 2020 01:16 Odeslat příspěvek
Praktická zkušenost je taková, že žádost bude zamítnuta. Trestní oznámení se podává až když by se to nesplácelo.


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2020 09:56 Odeslat příspěvek
Mrusnok: máš praktickou, nebo osobní zkušenost? :D

martas200: tohle se prakticky nedá zjistit, u splátek na zboží příjem nikdo nezkoumá, úvěr se schvaluje automaticky obvykle právě porovnáním s registry (Solus, NRKI). FÚ určitě nemá přístup do těchto registrů.


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2020 23:05 Odeslat příspěvek
Bylo by docela naivní myslet si, že úvěrová společnost se nedozví, že právě žadatel - živnostník v žádosti lhal - ledaže by v rámci úsporných opatření zaměstnali riskaře ze speciální školy... Podle IČO minimálně pozná nejméně předmět podnikání - stejně tak ví, jaké druhy provozoven byly státem v posledních dvou měsících uzavřeny. Pokud by podnikatel vykazoval příjmy, asi by tu něco nesedělo...

Samozřejmě to nemusí nevyhnutelně znamenat, že by splátková společnost úvěr neposkytla - pokud ano, tak jednoduše proto, že chce (a s vědomím, jaká rizika to pro obě strany nese a nemá problém uzavírat obchody s "podvodníky" (nic osobního)) a jaký by to mělo skutečný dopad lze jen teoretizovat...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies