FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 12. 2020 16:07 Odeslat příspěvek
hele a nema se v 2021 nejakmenit ta metodika od CNB/CBA pro to vycisleni? Tzn. ze by mozna nebylo od veci nejaky ten mesic pockat, ze by pak i ta podelana KB/Pyramida nemohla uctovat takovy rance...
Poslední příspěvek

Offline - Nadšenec Profil 
31. 12. 2020 17:54 Odeslat příspěvek
Metodika CNB je v pohode, ta prave rika, ze tam nesmi byt usly zisk, to ze se tim nekdo neridi je na FA a ty spory klienti vyhravaji.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 1. 2021 10:36 Odeslat příspěvek
ahoj, jsem úplně ve stejně situaci jako medacek. Nejdřív zaplať 140K a pak si stěžuj...
Má někdo osobní zkušenosti s reklamací u FA?

15. 1. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
Ahoj, stejný problém, taky po mě chcou 60k, a kdybych chtěl splatit/refinancovat v měsíci před výročím smlouvy tak jen polovinu :(

Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Osobni zkusenost nemam, ale hypotecni poradce mi onehda rikal, ze ty spory u FA bezne vyhravaji.

Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2021 11:57 Odeslat příspěvek
Vzhledem k aktualnim urokovym sazbam se vyslovene nabizi vyuzit uprk jinam (refinancovani jinde) nebo zatlaceni na stavajici banku i v dobe mimo refixace.

Zkouseli jste nekdo uz takto zatlacit na banku s tim, ze "doba je covidova a zla" a ze by mohli bud snizit uroky nebo papa? :mrgreen:

-
16. 2. 2021 12:09 Odeslat příspěvek
Zkoušel jsem zatlačit (hodně) na FIO, neslevili ani o píď. Skončilo to refinancem k AirBank (1,79%), která mimochodem aktuálně proplácí náklady s refinancem - nový odhad a poplatky za katastr. U FIO byl konec fixu až za 2,5 roku, pokuta za předčasné splacení byla 0 Kč.

Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2021 12:17 Odeslat příspěvek
Jirka_k1: a jak si to zkusil? Rovnou ses ptal na nizsi procento nebo si nechal vycislit naklady a pohrozil odchodem?

BTW o kolik sis realne v sazbe pomohl?

-
18. 2. 2021 15:24 Odeslat příspěvek
Přes IB jsem napsal, že mám lepší nabídku, jestli s tím dokáží něco udělat. Odpověď: Je nám líto, stavte se na pobočce pro vyčíslení úvěru. Na pobočce jsem o vyčíslení požádal, ještě bez souhlasů se zatížením (nevěděl jsem že opravdu budu muset refinancovat a neznal jsem náklady na vyčíslení). Za vyčíslení bez souhlasů poplatek 0 Kč. Znovu jsem se ptal, prý retence nedělají (bylo mi naznačeno, že takové jednání (odchod během fixace) není z mé strany fér). Vyčísleno - pokuta za předčasné splacení 0 Kč. Vybral jsem AirBank, požádal jsem tedy o nové vyčíslení už se souhlasy pro Airbank. Požádal jsem shodou okolností na jiné pobočce, kde jsem se opět ptal, jestli by neuměli trochu snížit, ani jsem nechtěl dorovnat. Prý to vůbec nedělají ani u velmi vysokých hypoték.

Pomohl jsem si z 2,48% na 1,79%. Mé kritérium bylo offsetový účet (i z toho důvodu vyhrála Air), kam si odkládám nějaké peníze, které mi neúročí. Tzn. neušetřím náklady na úroky z celé půjčené částky a celková výhodnost refinancu se tím trochu snižuje. Tím, že Air hradí náklady s převodem, nemusel jsem řešit, za jak dlouho se mi změna vyplatí, protože se vyplatí hned.

Btw: z doslechu vím, že Hypoteční banka retence v takových případech umí.

Offline - Diskutér Profil 
18. 2. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
Nezkousel jste někdo požádat o to vyčíslení vzdáleně (přes IB)?

Online - Nadšenec Profil 
18. 2. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Když se tu řeší refinancování, žádal tu někdo z místních o refinancování hypo, která je ještě podle starých podmínek? Tedy před 2016? Jedna známá docela nechytře zafixovala na 10 let s úrokem okolo 4%... :roll:

Tak jsem si právě říkal, jak by asi dopadlo vyčíslení nákladů v takovém případě? Má někdo zkušenost?

Offline - Návštěvník Profil 
18. 2. 2021 23:42 Odeslat příspěvek
Podle starých podmínek (před 1. 12. 2016) není vyčíslení účelně vynaložených nákladů, ale pokuta podle sazebníku. Většinou to bylo kolem 5 % za každý rok do konce fixace z předčasně splacené části úvěru.

O kterou banku se jedná? Budou to mít v sazebníku.

25. 2. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
Také přidám zkušenost s žádostí o předčasné refinancování tentokrát u Unicredit Bank. Roční úrokovou sazbu mám 2,69 %, do konce fixace zbývá 8 let. UCB mi vyčíslila účelně vynaložené náklady ve výši 250 000 Kč! V kontrastu s výkladem ČNB je tato částka absurdní, takže jsem s ní nesouhlasil, a obrátil se na Finančního arbitra. Řízení stále probíhá, UCB si stojí za svým, ale přišla s nabídkou, že mi úrokovou sazbu do konce fixace sníží na 2,09 %.
Nyní mám na výběr ze tří možností:
a) přistoupit na nabídku banky s novou sazbou 2,09 % (aktuální sazba UCB pro refinancování 7 leté hypotéky)
b) navrhnout svoji sazbu (pochybuji ale, že by UCB přistoupila na nižší sazbu, než kterou aktuálně nabízí)
c) na nabídku nepřistoupit a stát si za svým, že účelně vynaložené náklady by měly odpovídat administrativním nákladům ve výši cca stokorun - v tomto případě pokud by FA rozhodl v můj prospěch, je UCB připravena se soudit (tzn. spor táhnoucí se několik let s nejistým výsledkem a dalšími náklady)

Z výše uvedeného mi nejlépe vychází varianta a), i když nabízená sazba UCB není nejnižší. Aktuálně by se např. u Fio banky dalo refinancovat dle veřejné nabídky za 1,68 %. Co si o tom myslíte? Budu rád za vaše názory. Díky.

25. 2. 2021 17:12 Odeslat příspěvek
Varianta, že by se UCB soudila kvůli takto nesmyslnému požadavku, dle mého názoru reálná není. Až uvidí, že z řízení u FA pro ni kouká tak akorát pokuta, tak to bude chtít urovnat. Prostě to zkouší, jestli nevyměknete. Jestli vás nic netlačí, tak jim dejte ultimátum buď dorovnání konkurenční nabídky, nebo FA + úhrada škody, které vám vzniknou.

12. 3. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Nemáte nekdo zkušenost s KB z poslední doby?
Vzdalene nic resit nechteli a kdyz jsem přišel na pobocku, tak jim jednak nesel nejaky system přes kterou tu žádost podat, takze musím prijit jindy a jeste k tomu porad mluvil ze se mam podívat na tu kalkulacku na webu, ze tu zadost bude tisknout z te kalkulacky. Da se je přesvědčit aby to rovnou udelali bez toho úrokového penále nebo mi zbyde vzit vycisleni hypotéky vcetne penale a pak se s nimi dohadovat pres financniho arbitra?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 2 z 6 [ Příspěvků: 79 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies