FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 3. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Co vim, tak u KB se nic nemeni, dobrovolne ti to bez penale nedaji. Zkusenost kamarada je teda stara asi 4-5 mesicu.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 3. 2021 17:13 Odeslat příspěvek
Je potřeba fakt projit tim rizenim u arbitra nebo couvnou kdyz to řízení clovek zahaji?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 3. 2021 17:31 Odeslat příspěvek
To nevim, kamarad se na to vykaslal po te co mu penale vycislili na 100k.


Offline - Diskutér Profil 
12. 3. 2021 17:33 Odeslat příspěvek
Hmm :/


Offline - Diskutér Profil 
13. 3. 2021 09:31 Odeslat příspěvek
Jeste nějaká jiná zkusenost s KB?
Jinak tu akorat někdo výše psal že mu to naopak dali úplně bez poplatku, protože se ho chtěli zbavit, což je zajímavý kontrast.


Offline - Diskutér Profil 
15. 3. 2021 16:49 Odeslat příspěvek
Dnes jsem byl na pobočce, připravoval jsem se na argumentaci vykaladem CNB a misto toho jsem půlhodinu cekal aby mi banker rekl ze dneska mi to vystavit nemuze, protoze se dnes zauctovava splatka... hmm.
Vyklad zakona jsem zatim nevytáhl, cekal jsem nejdriv na kolik to vycisli.

Nicmene pry se ozve a udajne zkusi nabidnout nějakou lepsi urokovou sazbu.
Pritom jsem se jeste handrkovat ani nezacal, takže me to trochu překvapilo.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 3. 2021 18:35 Odeslat příspěvek
Dobrý den, neví někdo zda se tato záležitost již dostala k soudu? Mnoho stížností u FA dopadlo tak, že KB v těchto případech jednotlive slevila, ale pro valnou většinu lidi(která se nedovolava pomoci) praktiku stále uplatňují. KB je odpad


Offline - Diskutér Profil 
15. 3. 2021 19:23 Odeslat příspěvek
dle vyjadreni vysoce postavenych bankeru KB a ČSOB pro HN nikoliv ovšem spoléhají na to
https://archiv.ihned.cz/c7-66883900-144 ... bc74ab38e6


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 13:29 Odeslat příspěvek
Na co spolehaji?


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 14:04 Odeslat příspěvek
v soudní precedens

HN: A jaká je tedy cesta ven?

Existují asi tři možnosti. Změna stanoviska ČNB, změna zákona o spotřebitelském úvěru anebo soudní spor mezi nějakou bankou, která doporučení centrální banky nedodržuje, protože věří, že její vlastní výklad zákona je správný.


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 14:27 Odeslat příspěvek
Myslis ze cekaji pasivně nebo se chteji sami soudit?


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
Proč by se chtěli soudit, oni to vyčíslí a soudit se může ten, kdo s tím nesouhlasí.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 3. 2021 16:11 Odeslat příspěvek
u KB si o vycisleni kazdy muze pozadat zdarma, ja mam na cca 700.000 kc vycislene poplatky cca 9000 kc. Soudit se nema smysl ponechavam u KB. Co jsem se dival na smlouvu, tak dle meho KB spoleha na to, ze vyslovne zakaznika informuje o techto poplatcich ve smlouve, tedy je jen na soudci, jak rozhodne. A platit pak naklady pravnika KB treba 100.000 kc bych nechtel, ani pri teto castce by to nedavalo smysl.


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2021 23:18 Odeslat příspěvek
A co financni arbitr?
Tam poplatky za advokata clovek neriskuje.


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2021 14:36 Odeslat příspěvek
Na schuzce s bankerem jsem pozadal jsem o přezkoumání a promimuti urokovych nakladu a jasne se vyjadril ze nemam zajem u KB setrvat a jejich sluzby mi obecně nevyhovuji. Po par dnech poslali vyjádření na celou stránku s tím ze se vykladem CNB neridi a jejich vlastní vyklad povazuji za legitimní.
Nechci to vzdavat, nejspis zkusim tedy finančního arbitra, nicmene to nějakou dobu potrva. Problem je ted jestli risknout a zaplatit to co si vycislili s tim ze to pozdeji ziskam zpet. V airbank, kde mam hypo uz schválenou mi nejspis nepockaji tak dlouho nez to FA zprocesuje.
Opravdu rad bych sel do Airbank, ani ne kvuli nižšímu uroku, jako kvůli chytré rezervě.
Naklady KB vycislila na 30tis a maximalni mesicni uspora se zapojenim chytre rezervy by byla neco pres tisicovku měsíčně.
Na hypo mi zbyva pomerne malo, neco pod milion, proto mi pripada tech 30tis dost neadekvátní. Soucasny úrok u KB mam 2,49%.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další stránka
Stránka 3 z 7 [ Příspěvků: 92 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies