FinExpert.cz

Přihlásit se




Hypotéka s prémií od ČS a refinancování konkurencí

Offline - Návštěvník Profil 
24. 1. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Zdravím Vás

Řešíme novou fixaci u hypotéky, ale již nyní víme, že tento termín nestihneme s jinou bankou dořešit. Zjišťoval jsem u ČS, že jsme bohužel obdrželi výrazně výhodnější nabídku, ale nestihneme dořešit do termínu fixace. Dostal jsem odpověď, že po termínu fixace nám automaticky nabíhá hypotéka dle nových pravidel, které nám zaslali (tedy nabídka, která pro nás není výhodná. Nabízejí nějaký 2,53%, ale máme nabídku na 1,68% bez pojištění, s pojištěním dokonce 1,48%). Podle jakýchsi nových pravidel (nevím, zda jen pro ČS, nebo je to dáno pro všechny), ale mohu i v následujícím období hypotéku doplatit kdykoli a již nejsem sankcionován nějakými procenty. Ve finále si mohu refinancování vyřešit kdykoli i po termínu nové fixace a banka po nás bude chtít pouze jakési náklady spojené s touto operací, které jsou u ČS ve výši 700,00 Kč.

Řekla nám to přímo paní na pobočce, se kterou řešíme hypotéku, takže předpokládám, že tam není nějaký další zádrhel. Nyní ale řeším, jak je to u naší hypotéky, která má sjednán i produkt "Hypotéka s prémií". Tím, že nestihneme fixaci (a tedy budeme mít sjednánu novou fixaci na následujících pět let), bych měl splnit všechny podmínky pro vyplacení prémie. Ta by nám tedy měla být připsána na účet následující měsíc po nové fixaci. Jak to ale bude probíhat, když se hned potom domluvíme s jinou bankou, splatíme hypo u ČS a přejdeme? I když jsme pochopili, že se prémie vztahuje za předcházející období, nemyslím si, že to bude banka takhle pustit a očekávala, že to bude nástroj k tomu, ať zůstaneme u nic.

Neví někdo, jak to je? Na chatu ČS nám nic neřeknou, telefonicky mi řekli, že to musí ověřit a nic nevíme.

Obrázek
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
24. 1. 2021 20:27 Odeslat příspěvek
A co presne resis? Banka ti urcite poslala nabidku na prodlouzeni. Pokud nic neudelas (i proto, ze to proste nestihnes), tak zacne platit to, co ti nabidnuli.

Vzdyt je to jednoduche jak facka.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 1. 2021 20:35 Odeslat příspěvek
To neřeším. Řeším to, co se stane potom.

Podle smlouvy bych měl dostat prémii (dělá to několik desítek tisíc korun) hned v následujícím měsíci po změně fixace. Já pak přijdu, řeknu že odcházím a přejdu ke konkurenci s tím, že ČS zaplatím 700 korun. Není mi jasné, co bude s onou prémií


Offline - Inventář Profil 
25. 1. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
"Podle nejakych pravidel" by asi chtelo vedet podle KTERYCH konkretne a zdali se tykaji i tve smlouvy. Stejne tak ta premie, zalezi jak je to popsano v obchodnich podminkach - plati pouze to, co mas ve smouve a co je ve VOP. Nazory kohokoliv na infolince nebo tady jsou naprosto bezpredmetne.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 1. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
Tak proto jsem zde hodil screen smlouvy, ale ideálně jsem doufal, že to třeba již někdo řešil


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
dva mesice po nove fixaci muzes doplatti hypo, to je zakon CR

-- 17. 3. 2021 11:35 --

dva mesice po nove fixaci muzes doplatti hypo, to je zakon CR
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies