FinExpert.cz

Přihlásit se




Hypotéka a starší negativní záznam v registru

Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 4. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Ahoj,

před šesti lety mi byl zesplatněn kontokorent. Záležitost se dostala k soudu, v nějaké předexekuční fázi jsem se s advokátní kanceláří, která pohledávku získala do správy, dohodl na splátkovém kalendáři a celý závazek zaplatil. Od té doby jsem "bezproblémový" - nemám žádné půjčky, nikomu nic nedlužím a vše co mám platím včas - čistý štít.

Nyní s manželkou žádáme o refinancování hypotéky (původně si hypotéku před tím vzala manželka sama, ještě před svatbou) a banka chce tuto situaci vysvětlit a znát i důvod zesplatnění. Na to nemám jinou odpověď, než že jsem byl blbec, který potřeboval lekci - jak mám toto formulovat?

Jinak, tento dřívější incident budu mít na triku a zpovídat se z něj před fin. institucemi po zbytek života? Myslel jsem, že po uplynutí nějaké lhůty dochází k výmazu záznamů. Lze s tímto vroubkem minulosti něco obecně vzato dělat?

Díky, pěkný den
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 4. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
My se divame cca 1-3 roky dozadu dle typu pozadovaneho produktu - takze za me by to uplne problem nebyl - samozrejme se da zkusit kapnout bozskou a udelat ten check registru na zacatku zadosti - kazda banka to ma jinak a bylo by dobry vedet hned na zacatku (stejne se to bezne dela...), zda to bude OK nebo ne...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies