FinExpert.cz

Přihlásit se
Odhad v dražbě nemovitosti

Offline - Návštěvník Profil 
16. 4. 2021 07:27 Odeslat příspěvek
Zdravím,
uvažuji o koupi bytu který je prodáván v nedobrovolné exekuční dražbě. Odhad na nemovitost dle znaleckého posudku je 16,5tis./m^2 což je o cca 30-40% nižší cena než se běžně prodávají byty v této lokalitě dle atlasu cen, přijde mi tedy že odhad je dost podhodnocený, ač není znám stav bytu a i pokud vemu v potaz původní stav vyžadující kompletní rekonstrukci neboť prohlídka není možná, cena je pořád pod průměrem. Vyvolávací cena je dokonce 11tis./m^2. Na byt není žádný další závazek, byt je prázdný takže s vyháněním nájemníka také problém není.

Jde mi tedy o to zda při žádosti o hypotéku na tuto nemovitost by se bral v potaz odhad pro exekuci, či zda si banka dělá svůj vlastní odhad? Zároveň je nějaká možnost jak si předjednat hypo pro případ případné výhry v dražbě když nevím jeji výslednou cenu? Přecijen v podmínkách je uvedeno že platební příkaz je vydán po uplynutí 15 denní lhůty pro předražek a to je dost krátká doba na vyřízení hypotéky.

Možná se ptám blbě, ale v tomto prostředí se neorientuju.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
16. 4. 2021 08:12 Odeslat příspěvek
Nutno vše vyřešit s bankou. Problém bude zástava , pokud tento byt potřebujete zastavit bance.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 4. 2021 08:18 Odeslat příspěvek
No domnívám se pokud nemáš cash tak se o ten byt poperou realitky. Za mě je to asi zbytečné se do takové dražby pouštět.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 4. 2021 08:39 Odeslat příspěvek
musíš to vyřešit přes předhypotéční úvěr, kterým vyplatíš kupní cenu exekutorovi v rámci dražby a následně máš rok na vyčištění zástav z nemovitosti (někdy to po přepisu trvá nějakej ten měsíc než všechny zástavy a exekuční příkaz z omezení zmizí teprve pak se zapíše zástavní právo banky a následně se překlenovací uvěr splatí řádným úvěrem..

riziko je když nedodržíš lhůtu protože pak je předhypotéční úvěr splatný celý, a též je na něm cca o 1-2% vyšší sazba.. v Komerčce to nebyl problém.. nebyl bys prví kdo to tam jde řešit


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 16:09 Odeslat příspěvek
Hodně záleží, jak má nastavené podmínky dražebník - exekutor. Někteří umožňují financovat bankovním úvěrem a povolí v rámci dražby zápis zástavního práva (1. v pořadí). Jinde tomu nemusí být tolik naklonění. Proto je dobré to mít potvrzeno od exekutora a mít úvěr v bance už předjednaný, aby se zbytečně neztrácel čas. Většinou je potřeba zaplatit do 15-30 dnů od příklepu. Velké plus je pokud máte k dispozici jinou nemovitost, kterou můžete zastavit. Tam by se to mohlo stihnout během těch 30 dnů, ale bude potřeba, aby to šlo jako na drátkách. V dnešní době je v některých regionech problém sehnat odhadce, protože mají plný kalendář na 4-6 týdnů dopředu.

Jinak se to dá řešit jak už to zmínili níže přes předhypoteční úvěr.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies