FinExpert.cz

Přihlásit se




zesplatněný uvěr

Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2021 19:08 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

Chtěla bych si vzít v bance (equa) leasing, ale delala jsem si výpis z registru a zjistila jsem že je tam uveden můj starý kontokorent který se řešil zesplatněním- cca 14 000 kč zaplaceno hned další měsíc. do té doby vše ok.
účet u equa bank mám asi 3 rok. Čím docílím abych měla už jed kladné hodnocení ? Mám to zkusit zase kontokorentem jestli mi to schválí ?, nebo menším úvěrem? Co je nejlepší abych si budovala už jen + credit history? děkuji za odpovědi a rady.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 15:37 Odeslat příspěvek
Pokud chcete zvýšit svou bonitu, neuškodí, když tam budete mít řádně splácený, byť třeba malý (do 10 000), spotřebitelský úvěr.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 20:47 Odeslat příspěvek
Otázka je, jestli při tom záznamu v registru ten byť třeba malý spotřebitelský úvěr dostane... Já třeba přišel na to, že mám vypovězený nepoužívaný kontokorent od jisté pabanky v registru jako zesplatněný úvěr až poté, co mně jiná banka kontokorent nedala.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 5. 2021 05:40 Odeslat příspěvek
Řešil jsem neco podobného,zesplatněný uvěr ze stavebního spoření kde jsem byl jako ručitel.
V RB neřešitelný problém,v Equa mě daly 500 000.
Tak možná to zkusit hned,než zmení pravidla k horšímu.


Offline - Diskutér Profil 
18. 5. 2021 06:59 Odeslat příspěvek
'K horšímu' je subjektivní pojem. Někdo nezaujatější by mohl namítnout, že se jedna banka chová zodpovědněji než druhá a že je více chyby spíš na straně toho ručitele a žadatele v jednom. Prostě jedna banka má benevolentnější pravidla, ale to také současně znamená, že není tak přísná, a zřejmě má tedy objem aktiv rizikovější. Takže to slovíčko 'k horšímu' bych moc nepoužíval. Možná by chtělo příště lépe uvažovat komu ručit. To je zodpovědnost každého občana, nikoliv banky...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2021 07:04 Odeslat příspěvek
Hele,já tomu nerozumím.
Když potřebuju půjčku na cástku,kterou v bance mám uloženou ale na stavebním spoření a jen jí potřebuji na čas,než mě ji ta samá banka pošle na účet u ní vedené,tak já v tom žádné riziko nevidím.
Takže pro mě horší a už tam určitě nikdy nepůjdu(max. zrušit účet).


Offline - Diskutér Profil 
23. 5. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
Byly by ty peníze na stavebku smluvně vázány/blokovány? Určitě ne. Takže bys mohl klidně to stavebko předčasně zrušit. A banka by byla druhá. Jako já tomu taky nerozumím. Ale tak jednoduché to asi nebude.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 5. 2021 05:36 Odeslat příspěvek
Jak blokovány? Jak by byla banka druhá ?
Jak by došly penize ze stavbka,tak by se s nimi zaplatil úvěr.Třeba druhej den,nebo by si banka mohla peníze vzít pímo ze stavebka.Mám tam ty stavebka ctyři.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies