FinExpert.cz

Přihlásit se




Vyvázání se z hypotéky

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 8. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
Dobrý den, měl bych následující dotaz. Máme v běhu hypotéku u KB, kterou máme již načerpanou a dochází již ke řádnému splácení úroku i úmoru, ale ještě jsme nedosáhli 100% prostavěnosti a nesplnili tak jednu z podmínek ve smlouvě. Tzn. dokončení stavby. Chceme s manželkou, protože to situace umožnila celou hypotéku na rekonstrukci splatit v období fixace ještě před termínem dokončení stanoveném již v dodatku (nechali jsem si termín realizace posunout o rok). Moje otázka zní, protože ve smlouvě není stanoveno a od poradkyně jsem dostal jen afektovanou odpověď hraničící s agresí, že samozřejmě musím dostát všem podmínkám. Když doplatím danou hypotéku k datu fixace, ještě před dokončením stavby na 100%, musím ještě tuto podmínku dostavby splnit i když budu z hypotéky finančně vyvázán a i zruším účet u KB? Ještě doplním, že stavba není vázána na kolaudaci, nekolaudujeme. Děkuji za radu.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
6. 8. 2021 16:17 Odeslat příspěvek
Komerčka je známá tím, že hází nejvíc klacky pod nohy, ale to se týká hlavně těch, co tam přijdou mimo fixaci a chtějí vyjednávat. Při fixaci by to neměl být problém. Ale řešit přímo s KB.

Poradkyně bude nejspíš vracet dost tučnou provizi, takže ta udělá všechno pro to, aby to nešlo. Proto taky ta agrese atp.

Takže nebrat info od poradkyně a jít přímo do banky, tam se dovíte jak je to doopravdy a ne nějaké pohádky, které vás mají udržet tam, kde jste a jí provizi v kapse.

Je to stejné u všech prodejců čehokoliv, přestože to často jde, řeknou že ne. To jsem viděl u poradců, energošmejdů a dalších zbytečných existencí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 8. 2021 18:58 Odeslat příspěvek
No on je problém, že díky tomu že jednu poradkyni co nebyla moc při smyslech jsem již dostali na jiné bližší pobočce KB ale protože jsme nebyli schopni z ni dostat ani základní informace pro uzavření hypotéky, raději jsme šli na jinou pobočku KB (v obou městech mají jen jednu hypoteční poradkyni a zatímco jedna je jedubaba druhá je v zácviku a není ani ochotná něco zjišťovat) z bláta do louže jak se říká. Proto zvažuji, že ještě jednou vše převedeme mezi pobočkami jinam, ale už jsem z komerční banky vážně nešťastný. Sice jde o jednu organizaci ale změna místa je jako kdybyste doopravdy měnili banku za úplně jinou, 50 podpisů k tomu. Je to takový stát ve státě. U RB jsem tohle nikdy nezažil i když jsem místo již jednou kvůli stěhování měnil. Nebo když jsem se jen přišel zeptat na nějaké informace, vždy vše zjistili, v KB tedy ne. KB nám tehdy ovšem dala lepší procenta a tak jsme zde.
Zkusím to tedy ještě na jedné jiné pobočce, a třeba se na nás konečně usměje štěstí...

Přijde mi to stejná logika jako doplatit leasing na auto s tím, že se za půl roku ještě autobazar přijde podívat na auto jestli j vše v pořádku a neodřel jsem někde lak...


Offline - Nadšenec Profil 
6. 8. 2021 22:13 Odeslat příspěvek
Jen abych si to ujasnil, paní na pobočce říkáte poradkyně? Běžně jsou jako poradci vnímáni "nezávislí" prodejci pojistek, hypoték atp., většinou podnikající pod nějakou MLM společností.

Pokud máte na mysli přímo pracovnici banky, tak to je jiná situace trochu, tam pak radši několikrát si pročíst smlouvu, anebo i třeba právník, nebo někdo zběhlejší v těchto věcech, a pokud by to opravdu nešlo, tak počkat na nejbližší další fixaci, úroky máte asi celkem slušné předpokládám. Něco předčasně doplatit mimo dohodnuté termíny se krutě nevyplatí nejspíš právě u té KB.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies