FinExpert.cz

Přihlásit se
Hypotéka v Eurech v zahraniční bance.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 03:12 Odeslat příspěvek
Odhaduji že pro 99,5+ procent populace v ČR to nemá kvůli kurzovému riziku smysl žádat o hypo v zahraničí u zahraniční banky pro postavení baráku v ČR. Ale když ta hodná "tetička" mi slíbila že mi ty Eura na splátky hypo bude posílat, tak bych uvažoval o tom začít výhledově stavět. Myslím že před lety si Maďaři s Poláky pěkně na Eurové hypo naběhli (hold neměli tetičku jako já). Tedy za tohoto předpokladu že se nemusím starat o splátku hypo v Eurech (jen aby tetička byla pevného zdraví a nezanevřela na mě :) ). Tedy za této konstelace máte někdo přehled co to obnáší a zda to jde? Nejlépe tak 0-1 procento PA kdyby dali :) a dlouhou fixací (tetka nejní bezedná). Ručil bych nějakou tou svojí nemovitostí já a peníze bych taky posílal od ní já.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2021 09:50 Odeslat příspěvek
Jako že nemáš prokazatelné příjmy v eurech, ručil bys nemovitostí v ČR a hypotéka by byla u německé / rakouské / slovenské banky?

Našel jsem jednu banku, která asi teda umí zástavu dát na českou nemovitost, ale chtějí příjem v eurech nebo finanční úspory v eurech - https://www.ostsaechsische-sparkasse-dr ... erung.html

Jinak fixace stlačíš pod 1 % tak u pětiletých, delší už budou vyšší. Třeba Deutsche Bank Jsem viděl, že 30 let fixaci dává za 1,57, nebo kolik. Navíc ty jsi tím zadáním nestandardní, takže bych počítal spíš tak 1,2 - 2 % podle délky fixace.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 10:04 Odeslat příspěvek
Tak jako nemám příjmy v Eurech. Bylo by to pro ně problém? Prostě bych doložil příjmy za poslední roky. Nechápu že na LTV třeba 30-40 procent a zajištěné daným pozemkem + třeba další nemovitostí by chtěli nějaké harakiry a topili mě na příjmech. Když bych jim přitom rval 1,2 procenta PA. 30 let fixace zní super, ale stačilo by i 20 let s předčasným splacením (kdyby to tak tetce vyhovovalo).


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2021 10:24 Odeslat příspěvek
No obecně banky mají problém se zástavou v cizí zemi (musí tu znát právní prostředí a mít kontakty). To je zásadní problém. Kdybys měl zástavu na Slovensku, věřím, že slovenské banky by určitě neměly problém akceptovat příjmy v korunách (minimálně to tvrdí). Ale i československé, jako třeba Fio, chtějí zástavu v dané zemi.
Určitě nedáš nic za to, když třeba té německé spořitelně napíšeš, jaké jsou přesně podmínky na ty úspory v EUR a jestli opravdu zástavu umí dát na nemovitost v ČR.

Standardně to, co chceš, nejde. Takže musíš najít někoho, kdo by to byl schopný a ochotný udělat nestandardně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 11:10 Odeslat příspěvek
Díky za ochotu, asi nemá cenu žehrat na banky. Radši bych nějakou banku v Rakousku nebo Německu než na Slovensku. Člověk s bankama chce jednat na férovku a podepsat jim že pokud nebude splácet tak dostanou jak pozemek se stavbou, tak zástavu v podobě další nemovitosti co výrazně převyšuje cenu daného úvěru a oni by ještě dělali ofrky a hrabali se mu v příjmech že nejsou v Eurech. Tohle jednání je prostě na palici.


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2021 16:18 Odeslat příspěvek
Kdesi tu bylo vlákno, kde se citovalo jakési nařízení, které extrémně bankám komplikovalo půjčovat nepodnikatelům v jiné měně, než má klient příjem nebo trvalý pobyt (snad by musely kdykoli nabídnout převedení do klientovy měny bez penále nebo něco takového). Teď to nemůžu najít, ale podívej se.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 16:37 Odeslat příspěvek
Takovou kravinu by vymyslela leda EU.


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2021 18:04 Odeslat příspěvek
Jo, ale po zkušenosti z Polska a hlavně Maďarska, kde to snad skončilo odchodem slušné části bankovních skupin, když je k takové konverzi stát najednou začal nutit, se moc nedivím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2021 18:36 Odeslat příspěvek
No, já žádný klacky pod nohy nevidím.
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_cs.htm

Tak si zkus vzpomenout kdo a podle jakého nařízení to jako těm bankám u nás má zakazovat, když u nás nemusejí mít ani působnost a stačí jim v EU.


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2021 21:00 Odeslat příspěvek
fc70: něco trochu na ten způsob píše Unicredit, ale jde jen o předčasné splacení - https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/ ... enize.html

Citace
Cizoměnovou hypotékou se rozumí takový úvěr, kde má alespoň jeden z žadatelů příjem v cizí měně, nebo bydliště mimo Českou republiku. Cizoměnová hypotéka je nabízena v CZK. Pokud by se směnný kurz Banky deviza střed měn CZK a měny, ve které máte příjem či bydliště, změnil minimálně o 20 % ve prospěch CZK oproti kurzu Banky deviza střed ke dni uzavření smlouvy o úvěru, máte právo na předčasné splacení svého úvěru, aniž by Banka na Vás požadovala úhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s předčasným splacením.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 11. 2021 09:38 Odeslat příspěvek
bude to chtít hodně hledat, v mém okolí měli problém i jen Slováci získat úvěr v CZ na SK nemovitost, protože si tu na ní chtěli vydělávat a pak se tam časem vrátit.. prostě hroznej problém, ikdyž přijmy v CZK byly fajn..


Offline - Návštěvník Profil 
9. 11. 2021 10:34 Odeslat příspěvek
Pochybuju, ze se s nejakou bankou domluvis, do tohodle kvuli pravnim rozdilum zadna zahranicni banka pro jednotlive pripady nepujde, to by v tom musela videt nejakou vetsi prilezitost a vybudovat si kolem toho nalezity aparat.

Pokud vim, tak pripady ala Madarsko spocivaly v tom, ze cizomenovy uver nabizely lokalni banky - to mi pripada mnohem realnejsi, ale prave po predchozich zkusenostech se do toho asi taky zadny ustav nepohrne.

Donedavna jsem mel "cizomenovou" hypoteku od ceske banky, protoze jsem kupoval nemovitost v CZ, ale prijem jsem mel v CHF. Cizomenove hypoteky umi spis jenom ty vetsi banky a klauzule o moznosti predcasneho splaceni zdarma pri zmene kurzu o 20 % je standardni (asi vyzadovana zakonem?)


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2021 21:09 Odeslat příspěvek
https://cnn.iprima.cz/vyplati-se-sloven ... sedu-51373


Offline - Nadšenec Profil 
5. 1. 2022 00:24 Odeslat příspěvek
Se zvětšujícím se rozdílem v úrocích mezi CZK a EUR se tohle téma bude stávat relevantnějším, věřím, že nějaká banka s matkou v eurozóně by s tím mohla přijít.


Offline - Diskutér Profil 
5. 1. 2022 09:34 Odeslat příspěvek
Poláci a Maďaři by mohli vyprávět. Dodnes s tím má finanční sektor problém a politici tlačí, aby tu sekeru zatáhly banky.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 15 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies