FinExpert.cz

Přihlásit se




Premium kreditní karta od ČSOB

Offline - Návštěvník Profil 
31. 3. 2022 20:27 Odeslat příspěvek
Zdravím,
rád bych se Vás zeptal na názor v následující věci.

Muž, 20 let, zaměstnanec si sjedná ČSOB Premium a to kvůli výhodám, kdy je schopen plnit podmínky (měsíčně připsat 50 tis. Kč + např. 2 placené produkty u skupiny ČSOB).

Je mu nabídnuta i Premium kreditní karta s cestovním pojištěním pro celou rodinu vč. storna + pojištění ztráty a krádeže + další výhody ve smyslu vstupů do letištních salónků, poradna uLékaře.cz apod.

Možná nevýhoda je však v tom, že minimální výše úvěru kreditní karty je 50 tisíc Kč.

Proč by si ji (ne)měl vzít? Jaký to má dlouhodobý dopad oproti jeho úvěrové historii?
Když ji téměř neplánuje využívat a když už, tak jednorázově na dražší nákupy elektroniky, kdy navíc dostane prodlouženou záruku o 1 rok a rovnou půjčku splatí ze svých peněz (osobního účtu).

Děkuji za názory,
kajicek94
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2022 20:37 Odeslat příspěvek
Víceméně není důvod, proč si jí nevzít, pokud ty benefity využiješ. Kreditka se vždycky hodí.
Samozřejmě musí být splácena včas a ideálně v bezúročném období.
V případě žádosti o úvěr (třeba hypotéku), snižuje částku, co člověk může dostat. Ten rámec 50000 Kč vstoupí obvykle jako měsíční splátka 2500 Kč do výpočtu DSTI (poměr splátek a příjmů). Takže při současných úrocích cca o půl milionu nižší hypotéka. Samozřejmě když by bylo třeba, je možné kreditku zrušit.


Offline - Přeborník Profil 
31. 3. 2022 22:56 Odeslat příspěvek
Navíc klient s nějakou historií splácení je prý daleko míň rizikový než klient úplně bez historie. Takže pokud neplánuješ hypotéku v nejbližší době (a splácení si pohlídáš), tak to může spíš pomoct – jen si nestav finance tak, abys ji nemohl v případě potřeby (nebo kdyby ti ji vypověděli) zrušit.

Případně je otázka, jestli nevzít nějakou jinou kreditní kartu s odměnou, popř. nemít dvě. Pak by stálo za úvahu nejdřív požádat o tu užitečnější, kdyby náhodou na to příjem nevyšel (popř. banky nemusí mít rády rychlé žádosti o několik úvěrových produktů v krátkém období).

Pro mě je kreditka zásadní kvůli tomu, že většinu peněz pak nemusím mít na BÚ, a přitom můžu cokoli kdykoli zaplatit bez starosti – tj. debetkou téměř neplatím – a kvůli odměnám.

Ale jestli jsi člověk, co má rád jednoduché finance všechny u jedné banky, je to legitimní a není potřeba to tak komplikovat. Stejně tak není ani žádný hřích se na ta pojištění taky vykašlat a prostě kreditku nemít – subjektivní faktory typu priority a volný čas jsou možná důležitější než objektivně nejlepší řešení, které tu na fóru dohromady vykoumáme.


Offline - Diskutér Profil 
1. 4. 2022 08:49 Odeslat příspěvek
Já KK Premium mám, moc ale nepoužívám, spíš používám KK s vratkou /RB,Moneta /, tuhle jsem pořídil hlavně kvůli cestovnímu pojištění, když se ještě dalo svobodně cestovat.
Teď ji nepoužívám, i když občas střídám s RB z důvodu prodloužené záruky.
Chleba nežere, je bezplatně vedená bez podmínek.


Offline - Inventář Profil 
1. 4. 2022 09:16 Odeslat příspěvek
Je to myslím dobrá KK. Dřív jsem používal hlavně HB (a ještě předtím Citi, Rb, ČS), teď HB přestala dávat odměny, tak odpadla. Líbí se mi její design, slušný soubor pojištění (hlavně do zahraničí, kde se snažím být min. 4 měsíce), bezplatná, nízký úrok (kdybych to potřeboval využít), možnost splácet přes okamžité platby, zatím všude fungovala. Nevýhodou jsou kurzy, proto v zahraničí nepoužívám.


Offline - Diskutér Profil 
1. 4. 2022 09:30 Odeslat příspěvek
ano, v zahr. raději používám DK RB kde mám multiměnu, nacpu požadovanou měnu na účet a platím DK.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies