FinExpert.cz

Přihlásit se




Predschvaleny limit hypo CSOB

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 11. 2022 21:07 Odeslat příspěvek
Zdravim, ve CSOB smartbankingu mi sviti predschvaleny limit na hypoteku. Chci se zeptat, nevite nekdo jak presne je to pocitane? Lze si to umele navysit? Napriklad posilanim penez tam a zpatky s jinym uctem v jine bance?

Diky
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2022 08:10 Odeslat příspěvek
Vychází to dlouhodobě z obratu, ale je to spíš marketingový tahák. Když mi tam svítí 10 mega, tak nemůžu jen tak přijít a říct, že chci 10 mega hypotéku. Podle toho, co jsem se ptal na pobočce. Pořád musím doložit příjmy, že splním požadavky na limity od ČNB.
Pokud bych si chtěl vzít třeba jen 3 mega hypotéku, pak by mělo údajně stačit jen čestné prohlášení o příjmech, ale moc tomu nevěřím.
Jinak teda podmínky nebývají nic moc. Měl jsem takhle před pár lety úvěr z toho předschváleného limitu a bylo to docela drahé ve srovnání s konkurencí.


Offline - Nadšenec Profil 
26. 11. 2022 10:32 Odeslat příspěvek
Ano, je to jen teorie,
musíš projít běžným kolečkem, doložit příjmy, sepsat výdaje, počet vyživovaných dětí, atd a jde to ke schvalovateli

toto je takový předběžný odhad


Offline - Návštěvník Profil 
26. 11. 2022 12:17 Odeslat příspěvek
Nevím jak dnes, ale před pár lety jsem tu předschválenou hypotéku u ČSOB/HB normálně dostal bez dokládání příjmů, jenom na podepsané prohlášení (už platily ty nové předpisy 2016). Podmínky byly stejné, jako u normální hypotéky, tj. cirka 2%. Spotřebitelské půjčky taky bez problémů, před rokem na bydlení za 4% dali v nějaké akci. Ale mají v tom zmatky, třeba ty limity se někdy ukazují jiné na výpisu a v bankovnictví, podle pohybů na účtu skáčou dost nevyzpytatelně, ale zdá se, že jdou ovlivnit přeposíláním, podmínky řeknou na každé pobočce a na infolince jinak a člověk v podstatě neví, jak to dopadne, ani kolik bude výsledná sazba. Třeba interně rozlišují tzv. garantovanou a negarantovanou předschválenou splátku, kde jedna je opravdu bez dokládání a druhá jen lákadlo, ale z výpisu se to nepozná. Dále inzerují výši půjčky, ale ve skutečnosti jde spíš o to, kolik si vyhodnotili možnou měsíční splátku, takže závisí i na délce půjčky a úrokové sazbě. A je tam spousta chytáků, třeba spotřebák je na 8 roků a účelová půjčka na bydlení sice inzerují 12 roků, tj. na vyšší částku, se kterou jsou různé modely co nabízí v bankovnictví, ale při schvalování se ukáže, že pokud už od nich mám hypotéku, tak i úvěr na bydlení je max. 8 roků, což nikde dopředu neřeknou. Takže na to nelze moc spoléhat, ale vyjít to může.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies