FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Česká pojišťovna - to jsou věci

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 1. 2009 11:22 Odeslat příspěvek
Myslel jsem si, že mě Česká pojišťovna nemůže ničím překvapit, ale opak je pravdou.
Jedna moje známá posílala v prosinci výpověd pojistné smlouvy na Českou pojišťovnu s tím, že když bude nějaké odbytné, ať to zašlou složenkou na adresu.
Měla nějakou děsně s......ou pojistku, ještě předtím snad měla nějakou stejně s......ou pojistku, akorát platila míň. Pak jí navštívil pojišťovák, s tím, že se to musí předělat, tak to předělala, v podstatě pouze na jiný název pojistky a navýšil pojistné.
Kouzlo České pojišťovny je v tom, že jí tu výpověď zamítli s tím, že nevznikl nárok na odbytné.
Takže stále platí a platí peníze do Černé díry české pojišťovny......

Jak se správně zachovat?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
20. 1. 2009 12:25 Odeslat příspěvek
Teď už nijak, ale příště číst VOP nebo nepodepisovat nic a je klid


Offline - Nadšenec Profil 
20. 1. 2009 14:42 Odeslat příspěvek
Hm, to je nějaké divné. A podle pojistných podmínek to ona nemůže vypovědět a ukončit předčasně? Moc se mi to nezdá, ale kdyby to tak bylo, tak to čp prodává teda pěkné shity. V tom případě jí asi nezbyde nic jiného než to platit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 1. 2009 16:11 Odeslat příspěvek
Samozřejmě že může, ale ČP se ohání tou větou o odbytném.
"Z důvodu, že nevznikl nárok na výplatu odbytného, pokládáme vaši žádost za bezpředmětnou", nebo tak nějak to napsali....


Offline - Nadšenec Profil 
20. 1. 2009 16:20 Odeslat příspěvek
30.květen - ale to je přece hovězina!
Pokud má na smlouvě placeno déle než 1 rok a ukončí ji, tak má přeci nárok na odbytné! Nevím co to zas vydřiduši v ČP zkoušejí za finty... :shock:


Offline - Administrátor Profil 
20. 1. 2009 17:16 Odeslat příspěvek
Ondrasz: omyl. Nárok na odbytné je až po dvou zaplacených letech (vychází z občanského zákoníku a je to tak u všech pojišťoven).

A i výpověď smlouvy má svá pravidla. Není-li ve smlouvě uvedeno jinak, opět se vychází z občanského zákoníku a výpovědní lhůta je 6 týdnů před koncem pojistného období (a tady je jádro pudla, pojistné období může být měsíční, roční, 1/4 letní. To, že ale platí měsíčně, nemusí znamenat, že má měsíční pojistné období, může mít pojistné období roční a platit v měsíčních splátkách).

Každopádně doporučuji nenechávat pojistku "vyhnít", ale dojít na pobočku a tam smlouvu nějakým řádným způsobem ukončit.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 1. 2009 17:48 Odeslat příspěvek
Patriku není to tak. Vím o minimálně jednom ŽP, kde se odbytné vyplácí po 1.zaplaceném roce (Investor plus T150). Jsem si jistý, že to není jediný produkt. A co se týká výplaty odkupného, tak ta se řídí pojistnými podmínkami.
Nějak jsem nepochopil co myslíš, tím pojistným obdobím.


Offline - Administrátor Profil 
20. 1. 2009 20:32 Odeslat příspěvek
Tak to je pro mě novinka, ale běžné to opravdu není. Je to logické, když provize pro získatele je obvykle kolem 200 %, musí mít pojišťovna kde vzít. Je sice pravda, že při zrušení smlouvy do 3 let od sjednání se část provize vrací, ale někdy je její vymahatelnost pro pojišťovnu obtížná, "dvouletá varianta" je výhodnější.

S tím pojistným obdobím, záleží na tom, co je uvedeno v pojistné smlouvě. Typické je to např. pro povinné ručení a havarijní pojištění. Ve smlouvě je uvedeno, že pojistné období je roční, ale platí se ve splátkách (měsíční, čtvrtletní,...).

Rozdíl mezi tímto a měsíčním/čtvrtletním pojistným obdobím je v tom, že.
1) výpověď je třeba podat 6 týdnů před výročním dnem (a ne před libovolnou splátkou)
2) v případě pojistné události má pojišťovna právo na pojistné za celé pojistné období i když riziko už zanikne - např.:
v lednu si sjednáš POV a zaplatíš první splátku. Hned v lednu způsobíš nehodu a pojišťovna za tebe zaplatí škodu. Nyní jsi povinen platit pojistné až do prosince i v případě že auto prodáš nebo vyřadíš z provozu.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2009 15:22 Odeslat příspěvek
Jsou to věci, Dynamik, což? K výše uvedenému. Paní měla nějakou stoletou pojistku možná uzavřenou před rokem 2000 a dříve. Pojišťovák jí úžasně "předělal" starou "NEPLATNOU" pojistku na novou - aby jí údajně platila - na Dynamik. Možná - jen se domnívám podle toho co jsem měl již několikrát od klientů na stole" jí "ODBYTNÉ" ze zrušené /ne převedené - to je ten rozdíl - pozor/ nechal namísto výplaty odbytného převést na Dynamik a navíc ve většině těchto smluv je větší část na úraz /až jednou podle reklamy budou děti větší, tak to dáme na spoření/ a pochopitelně přepočítal pojistné. TZN. dnešní stav je ten, že odbytné se již vyčerpalo na měsíčních platbách pojistného na úraz, navíc se nezapočítává doba pojištění na staré pojistce a začalo se od nuly a pokud to není víc než 2 roky, tak většina odbytného ze straré pojistky se spotřebovala a na odbytné nemá nárok, protože tam nic není.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2009 20:31 Odeslat příspěvek
Prostě zloději....


Offline - Návštěvník Profil 
12. 2. 2009 22:34 Odeslat příspěvek
Dle mého názoru nebylo výpovědi vyhověno z důvodu špatné formulace dopisu. Pokud jí pojistka běží necelé dva roky, opravdu nemá na výplatu odkupného nárok. Z toho usuzuji, že ČP danou žádost zamítla. Pokud by žádost formulovala jinak (žádost o zrušení smlouvy s šestitýdenní výpovědní lhůtou před splatností), nebyl byl podle mě problém.


Naposledy upravil Heru-ur dne 13. 2. 2009 21:09, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 2. 2009 11:15 Odeslat příspěvek
Jsou spleteny dvě možnosti. Každopádně každá pojistka se dá ukončit předčasně. Jen se to musí udělat tak, jak píše Patrik Chrz, poslat tu výpověď těch 6 týdnů před ukončením pojistného období. To je všechno přímo ve smlouvě nebo jednoznačně uvedeno v pojistných podmínkách. Pokud ta žádost byla poslána po ukončení pojistného období, pojistka platí ještě následující pojistné období, což může být ještě následující rok, pojišťovna má za tento rok právo na zaplacené pojistné, které může i vymáhat a vypořádání pojistky bude potom provedeno až na konci toho následujícícho roku.
Pak je tam to odmítnutí vyplacení odbytného. Neplatí vždy, že vstupní poplatky jsou dvouleté pojistné a tudíž na konci druhého roku nejsou na kontě pojištěného žádné prostředky. Vstupní poplatky mohou být za prvé i menší. Ale taky, hlavně u investička na velmi krátkou dobu 10 nebo i někdy jen 5 let je třeba kvůli výnosům ukládat co nejdřív. Placení vstupního poplatku ve výší 1,5 - 2 ročního pojistného je proto rozprostřeno na první 3 - 4 roky trvání pojištění a už po jednom roce jsou na kontu pojištěného nějaké investiční jednotky. Ovšem pojišťovnám umožňuje právě ten občanský zákoník po dvou letech nevyplácet ještě žádné odbytné. Pojišťovna to obvykle řeší tím, že dá za předčasné ukončení smlouvy po dvou letech pokutu, která je "náhodou" ve výši těch prostředků uložených po dvou letech na investičním kontě pojištěného.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 5. 2010 21:48 Odeslat příspěvek
Take mam horkou zkusenot s Ceskou Pojistovnou. Mel jsem Triselnou kylu-takze operace a zazadal jsem u Ceske pojistovny o odskodne. Vite co mi rekli -- kyla pro ne neni uraz! 2 mesice na neschopence a pro ne to neni uraz.
Ty k....y pojistovaci!


Offline - Administrátor Profil 
14. 5. 2010 21:56 Odeslat příspěvek
V úrazovém pojištění je úraz obvykle definován jako "jako neúmyslné, neočekávané a náhlé působení zevních sil". U té kýly je to sporné, ta může vzniknout z různých příčin - prostě vždy platí, že je nutné číst pojistné podmínky.

...a i kdyby byla hodnocena jako úraz, tak to nemusí znamenat, že bude něco plněno.
Trvalé následky to nemá, doba nezbytného léčení se obvykle plní až od určité doby (někdy 4 týdny, někdy 8 týdnů), atd.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 8. 2010 22:34 Odeslat příspěvek
30kveten2004

...možná ten, kdo chce nadávat na životní pojištění, tak si jej nemá sjednávat...připadá mi, že tvá známá by stejně nadávala zase na jinou pojišťovnu :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 34 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies