FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Zrušení IŽP

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 3. 2009 16:50 Odeslat příspěvek
Dobrý den,bohužel jsem se nechal zlákat a chytit do stádečka ovcí finančního poradce společnosti Partners For Life Plannig.Znáte to když ptáčka chytají... .Můj současný finanční plán je vzít si v nejlišší době hypotéku nebo SS.Na doporučení poradce jsem si uzavřel investiční životní pojištění (Aegon Invest Live),které mi mělo řešit pojištění při hypotéce a zároveň spořit a po určité době umožnit z výnosů umořit zbývající hypotéku a samozřejmě tvořit životní pojistku.Konkrétně se jedná o 1100 za měsíc, pojištění na 1 000 000 do věku 75.

Ted vidím,že to byl velmi špatný krok.Jednak na mých příjmech zatím nikdo není závislý(zatím není manželka a děti a je mnohem efektivnější většinu volných prostředků vložit do hypotéky nebo SS,protože těžko bude investice lepší než úrok z úvěru.Je mi i jasné(pozdě) že i za deset let nemám jistotu,že budu mít v IZP to co jsem tam vložil.Jako spořící produkt je to krajně nevýhodné.Pojištění chci řešit v budoucnu rizikovou pojistkou a až budu mít přímo potřebu být pojištěn.

Po pečlivém zvážení pojistku ruším výpovědí.Vím že,výpověď musím poslat pojistiteli do 6 týdnů před uplynutím pojistného období.Mám běžné měsíční pojistné období a pojistná smlouva byla uzavřena před rokem a půl - tedy žádné odkupné.Mimochodem nedělám si iluze že by v horizontu 2-5 let odkupné pokrylo více jak čtvrtinu vložených pěnez.Nerad bych teď udělal nějakou formální chybu nebo špatný postup.Prosím Vás o radu na co si mám dát pozor zejména při posílání výpovědi a zda následně dostanu akceptování od pojišťovny.Poslední pojistné chci zřejmě zaplatit opožděně tak do jednoho měsíce doufám, že v tom nebude problém.Dále mi není jasné případné dodaňování.Mám normální pracovní poměr a pojistné si odečítám od daní.Není mi jasné zda budu muset daňovou úlevu vrátit?Zcela nechápu mechanismus vrácení.To jako pojišťovna upozorní zaměstnavatele nebo finanční úřad, že je zrušena pojistná smlouva a já budu mít povinnost vše vrátit a nebo se musím přiznat v daňovém přiznání.
Předem děkuji za informace.

P.S. Hloupost byla uzavřít IŽP,větší je jí teď rušit a největší by byla platit jí až do 75.Moje škola života.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
2. 3. 2009 17:20 Odeslat příspěvek
Jo zbrklost se nevyplácí. Hlavně to sjednávání do 75 let. Co si z toho ten člověk užije? Tady je evidentně vidět, že agent šel po provizi (čím delší doba trvání pojistky, tím větší provize).

1) výpověď musí být pojistiteli doručena nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Pokud máš tedy pojistné období měsíční a to od 1. , musí výpověď obdržet nejpozději do 18. 3. aby smlouva zanikla do 30. 4. Za březen a duben ale budeš muset ještě zaplatit.
Háček by byl, pokud by pojistné období bylo jiné (např. roční) a nic by na tom nezměnilo to, pokud platíš ve splátkách.
Každopádně, nemůžeš-li předat výpověď osobně a nechat si potvrdit převzetí (doporučoval bych), pošli ji doporučeně a s doručenkou. Pozor, pojistitel nebude Partners, ale pojišťovna u které je pojistka vedena.

2) k daním se musíš přiznat sám. Tolik peněz to zas nebude. Max. si odečítáš 1000 Kč a z toho 15 %, tedy za 2 roky max 3600. Podle mě to není částka, která by stála za to zatajovat v daňovém přiznání a riskovat tak pokutu od finančního úřadu.
Prostě v daňovém přiznání za rok 2009 uvedeš příjem 24 000 Kč (eventuelně méně) a ten zdaníš spolu s ostatními přijmy. Přijdeš max o 3600 Kč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2009 21:13 Odeslat příspěvek
Zajímalo by mě, jak dlouho jsi AEGONA měl. A jaktože jsi najednou tak neuvěřitelně procitl a zmoudřel?:-)
Kolik Vám je let?


Offline - Nadšenec Profil 
2. 3. 2009 21:50 Odeslat příspěvek
Píše, že rok a půl. Asi předtím, než podepsal nevěděl co je investičko. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2009 22:24 Odeslat příspěvek
Mě tito jedinci, kteří se sem přihlásí a první jejich příspěvek je kritika na jakoukoli společnost, nějak nevoní:-)

Zdá se mi hloupost sem psát takové příspěvky o rušení IŽP na konci druhého roku. A ještě jedno z nejlepších IŽP na trhu. A s pojistnou ochranou nastavenou na budoucí výši úvěru......

Ale komu není rady, tomu není pomoci.


Offline - Administrátor Profil 
3. 3. 2009 05:48 Odeslat příspěvek
30kveten2004: no nevím, ale sjednat někomu IŽP do 75 let? Docela rád bych viděl, jak to agent obhájí jako výhodné pro klienta.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 3. 2009 09:36 Odeslat příspěvek
Na zajištění hypotéky jsou přímo specializovaná riziková životní pojištění. Výše pojistné částky je nadstavena a přímo měněna podle toho, kolik ještě zbývá splatit, takže logicky toto pojištění vychází nejlevnějí. Logicky se taky uzavírá současně s uzavřením hypotéky, někdy lze při tom ještě získat nějakou slevu.
IŽP do 75 let, k posouzení chybí spousta údajů. Každopádně co se týká vlastního pojištění, na smrt, na onemocnění, na hospitalizaci v nemocnici atd, se stoupajícím věkem pravděpodobnost těchto událostí stoupá, někdy až hodně a podobně by muselo stoupat i placené pojistné. Jenže pojistné je určeno natvrdo hned na začátku uzavření smlouvy a až na navyšováni kvůli inflaci, které doporučuji, se nemění. Takže výška placeného pojistného v sobě odráží hlavně míru rizika klienta v době uzavření smlouvy. Z toho vyplývá, že prvné polovinu, třetinu nebo trvání pojištění klient víceméně platí akorát nebo spíše více, než kolik pojišťovna v průměru takovým klientům vyplácí na krytí pojistných událostí. Zhruba v druhé polovině trvání takového pojištění, kdy pravděpodobnost takových pojistných událostí je s věkem stále vyšší, ale klient platí stejně, pojišťovna na smlouvě tratí, protože v průměru vyplácí více, než kolik je placené pojistné. Toto je mnohem výraznější, pokud pojištění trvá do 75 let věku, než když pojištění trvá "jen" do 60 let věku. Vlastně se dá říct, že prodloužení životního pojištění do těch 75 let si vynutil spíše konkurenční boj pojišťoven a že pokud klient toto pojištění předčasně neukončí, je pro pojišťovnu výrazně nevýhodné a naopak velice výhodné pro klienta.


Offline - Administrátor Profil 
3. 3. 2009 09:44 Odeslat příspěvek
Prodloužení do 75 let si nevynutili klienti, ale agenti, aby měli větší provize (které závisejí i na délce trvání pojistky).
Samozřejmě, že po 3 letech přijdou znovu za klientem, že stará smlouva je nevýhodná ať si udělá novou (a opět do 75 let) a za další 3 roky znovu, atd. Pár takových "3 letých" klientů a agent má vystaráno :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 3. 2009 10:01 Odeslat příspěvek
Pokud se jedná o mladého člověka, dejme tomu ve věku 30 let, tak je jedno, jestli se pojistná smlouva sjednává do 60, 65 a nebo 75 let. Poradce za to má úplně stejné peníze.
Tak tu Patriku nekecej kraviny!!!!


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 3. 2009 16:41 Odeslat příspěvek
Děkuji za příspěvky.Věkem jsem krátce po třicítce.Pojistku neruším na žádné rady jiného finančního poradce.Hlavní důvody jsem již zdělil.Rozhodně můj příspěvek není "žádná rekonstrukce" to rozhodně ne.Jen zdůrazňuji, že IŽP přímo pro mně není vhodný produkt.Já se nechal ukecat zejména na fakt možnosti pozdějšího umoření zbytek úvěru na bydlení(není pravděpodobné) a byla zde i má důvěra na finančního poradce.Kdybych měl dříve dnešní informace, tak bych ho s IŽP někam poslal. Mimochodem nyní na mých příjmech nikdo není závislý tak proč životní pojistku.

Příště až budu potřebovat podobný produkt(pojištění k hypotéce) tak nedám na jedno doporučení a vše si ověřím a vyberu SÁM.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 3. 2009 16:58 Odeslat příspěvek
30kveten2004 píše
Mě tito jedinci, kteří se sem přihlásí a první jejich příspěvek je kritika na jakoukoli společnost, nějak nevoní:-)

Zdá se mi hloupost sem psát takové příspěvky o rušení IŽP na konci druhého roku. A ještě jedno z nejlepších IŽP na trhu. A s pojistnou ochranou nastavenou na budoucí výši úvěru......

Ale komu není rady, tomu není pomoci.Každý je tady jednou poprvé a já tady rozhodně nekritizuji žádnou společnost a nebo konkretní produkt.Chyba je hlavně na mé straně a krritizovat můžu leda sebe.Pro mně je IŽP nevýhodné tak ho ruším a zde se ptám na bezchybný postup.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 3. 2009 00:27 Odeslat příspěvek
nechápu tvou logiku, že je to pro Tebe nevýhodné....


A ještě nám a PatrikChrzovi řekni, proč ta pojistka byla sjednána do 75ti let věku.


Offline - Inventář Profil 
4. 3. 2009 08:31 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Prodloužení do 75 let si nevynutili klienti, ale agenti, aby měli větší provize (které závisejí i na délce trvání pojistky).

Nezávisí, agent má provizi ve výši x násobku ročního pojistného (x=1 až 1,9 podle typu pojistky a typu agenta) bez ohledu na jakou dobu je životní pojištění sjednáno.


Offline - Administrátor Profil 
4. 3. 2009 08:45 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný: to není tak docela pravda. Výše toho násobku (který se pak postupně vyplácí zpravidla po dobu 3 let) je závislá i na délce trvání smlouvy, max. výše násobku je dneska u smluv nad 30 let. Samozřejmě s rostoucí výší provizí se bude požadovaná délka trvání smlouvy pravděpodobně dále prodlužovat.

Samozřejmě záleží na pojišťovně i produktu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 3. 2009 12:05 Odeslat příspěvek
V tomto konkrétním případě ( pojistník věk 30 let)je jedno, jestli byla pojistná smlouva sjednána do 65ti a nebo do 75ti let. Tzn, že provizi má sjednatel úplně stejnou!!!!
Takže prosím bez těch lží!!!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další stránka
Stránka 1 z 23 [ Příspěvků: 333 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies