FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zrušení IŽP

Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2017 20:50 Odeslat příspěvek
je do toho porovnání zahrnut poplatek za správu prostředků na straně Generali ve výši 1,6% p.a.(dnes již snad 2%)
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 5. 2017 20:36 Odeslat příspěvek
No co v té ceně jednotky je zahrnuto nikde není psáno a stále čekám na vyjádření. Ale zkoušel jsem se k tomu dobrat asi takto: Cena fondu je nyní cca 109eur při kurzu 26,8Kč/eur je cena jednotky cca 2900Kč. V této ceně je již maximální 2% manažerský poplatek správce fondu. Generali má taktéž 2%. Pokud by k tomu počítali i vstupní poplatek do fondu, pak fond má 5%. O výstupním nevím. Takže vemu 2900 a odeberu 7% dostanu cca 2700Kč. Dle tabulky má fond podle Generali cenu 2525Kč - pořád někde ztrácím cca 5-6%. Navíc při dotazu na stav mých jednotek a ceny jednotky mi nebyla oznámena cena co je na webu (oněch cca 2500Kč) ale 2255Kč - tedy další snížení. Je to nepřehledné a od lidí z Generali nic kloudného nedostanu. Dělat si pak rozvahu, zda zůstat a nebo IŽP zrušit a peníze převést na průhlednější systém poplatků je těžký. Chybí mi prostě něco jako mám na burze, kde prostě cena za pokyn je jasně daná vzorečkem a vím kolik mě bude stát nákup/prodej. Je to taková moje černá ovce v portfoliu financí :) Ale zatím si sedím na rukách a čekám na informace.


Offline - Administrátor Profil 
5. 5. 2017 07:03 Odeslat příspěvek
A co je zkusit popohnat přes ČNB? Prostě napsat stížnost, že ti Generali odmítá vysvětlit rozdílnou cenu jednotek. Obvykle se pak dají věci do pohybu (vlastní zkušenost z jiných případů)


Offline - Diskutér Profil 
2. 7. 2018 14:12 Odeslat příspěvek
mám již několik let životní pojištění Diamant u české pojištovny. Nyní mi přišel návrh na uzavření dodatku pojištění se složenkou. Na druhé straně mají napsané že zaplacením jim dávám navědomí že nepobírám žádný invalidní důchod ale ve skutečnosti ho již pár měsíců pobírám. Je tedy šance že když stím budu souhlasit a za nějakou dobu se jim ozvu že jsem v době souhlasu již důchod pobíral bude celá moje smlouva neplatná a vrátí my vložené prostředky od počátku smlouvy? Docela by se mi to hodilo kdyby mi pak vrátily ty peníze co sem tam za léta nastrkal. :hm


Offline - Návštěvník Profil 
2. 7. 2018 14:49 Odeslat příspěvek
Ne, to je ale podivna konstrukce. Ze by vraceli prachy kvuli tve chybe?


Offline - Diskutér Profil 
2. 7. 2018 15:07 Odeslat příspěvek
To právě netuším jak se tohle posuzuje.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 7. 2018 15:14 Odeslat příspěvek
No kazdy si to posuzuje tak, jak se mu to hodi a kdyz se to druhe smluvni strane nelibi a chce neco zmenit, tak se musi soudit.


Offline - Návštěvník Profil 
11. 7. 2018 22:36 Odeslat příspěvek
Ahoj, od rodičů mi bylo předáno životní pojištění Diamant od ČP, které mi založili v roce 2010. Nyní nevím co s tímhle produktem dále dělat. Vždy jsem životní pojištění zavrhoval a moc se o tyhle produkty nezajímal. Nyní nevím jestli pokračovat ve smlouvě - pojištění bylo na 15let takže konec je až v roce 2025. Nějaké peníze tam již budou - prý je to již nějaká předělaná smlouva, takže se tam daly jednorazově peníze z předchozí ukončené smlouvy (dle papíru co jsem dohledat něco málo přes 13k). Co se týče pojistných limitů tak jsou směšné (i když díky jejich inflačním doložkám došlo k nějakému zvýšení) - ve smlouvě je pojištění pro případ smrti 300k, trvalé následky úrazu 200k a denní plnění v případě léčení úrazu je 129kc. Původní pojistné 600kc měsíčně. Kolik je dnes pojistné a na kolik jsem pojištěn budu muset zjistit teď u ČP. Otázka je jestli to má smysl vůbec řešit a rovnou nevypovedět? Od pojišťovací agentky si nechat radit nechci - ta předpokládám, že mi bude vnucovat jiné produkty. Jinak co se týče mé životní situace, tak jsem zaměstnaný u velké firmy - nebojím se že o práci přijdu, příjem mám slušný, nemám žádné dluhy a bydlím ve vlastním s přítelkyní. Díky za rady.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 7. 2018 03:17 Odeslat příspěvek
To nasere, danajsky dar. :-D


Online - Diskutér Profil 
12. 7. 2018 09:14 Odeslat příspěvek
Tuzemskému pojistnému trhu hrozí možnost historicky největšího zpochybnění pojistných smluv. Finanční arbitr rozhodl o neplatnosti konkrétní smlouvy investičního životního pojištění z nabídky České pojišťovny, které se vyznačovalo poplatkovou netransparentností. Obdobná situace se však může dotýkat dalších statisíců klientů, kterým byl prodán poplatkově podobně netransparentní produkt. Jako netransparentní produkty jsou považovány také Dynamik, Dynamik plus, Diamant a 4life. viz http://poradci-sobe.cz/pojisteni/netran ... ost-smluv/


Offline - Návštěvník Profil 
12. 7. 2018 15:46 Odeslat příspěvek
Díky za info. Nicméně tohle se může ještě vyvíjet jakkoliv a trvat nějakou dobu. Pokud v tomto případě daná osoba "vyhraje" spor, tak je otázka jestli to může být bráno jako precedent a můžu uplatnit to samé u finančního arbitra i já. Teď tedy smlovu ukončit s tím, že sledovat tento případ a případně se časem obrátit na finančního arbitra? Přec jen tohle není zatím zaručený způsob jak od ČP dostat zpět co nejvíce.

Četl jsem také rady, že při ukončení životka je vhodné požádat o mimořádný výběr a pak teprve pojištění zrušit. Údajně lepší než ukončit smlouvu rovnou.

Nebo je tu furt třetí variata a to pokračovat do roku 2025 (kdy smlouva končí). Tady je otázka jestli se to vyplatí. Napadnout smlouvu u fin. arbitra pak můžu kdykoliv.

Díky za rady.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 9. 2018 14:01 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

rád bych znal vaše názory na IŽP Evoluce PLUS od ČPP. Tuto pojistku jsem zakládal z mladické nerozvážnosti a teprve nedávno po nástupu do práce po vysoké škole jsem se začal o tento produkt více zajímat v rámci informovanosti a nějakou kontrolou mého měsíčního budgetu.

Pro více informací můžu říci, že měsíční splátka činí 440 Kč. Pojistka je celkem nová v rámci pár let zpátky a tudíž nejsou ještě splaceny náklady a hodnota podílového účtu je teda nula. Mám zde připojištěný na úraz, jelikož jsem aktivní sportovec, tudíž bych si v případě nové pojistky určitě zakládal úrazovku.

Rád bych se zeptal na vaše názory, zda je lépe si IŽP ponechat, když v příštím roce budu mít již náklady na smlouvu splaceny. Určitě se chystám do budoucna si vzít hypotéku a stavět barák a dle mého předběžného průzkumu se životní pojištění většinou doporučuje či dokonce vyžaduje.

Samozřejmě bych rád v budoucnu nechal pojistit sebe i rodinu a uvažuji, zda na druhou stranu nebude lepší si již toto IŽP ponechat a v budoucnu ho jen upravit.

Děkuji vám za názory a připomínky.


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2018 12:06 Odeslat příspěvek
co se týče ponechání a hypotéky, banky mají svoje pojištovny a produkty k hypo.
Hypotéční banka má čsob pojišťovnu , + čsob a poštovka to stejný
KB má svoji Komerční pojišťovnu kde při neschopence vám platěj splátky
ČS má Poj. český spořitelny
UCB, RB má myslím Uniqua shodně
Mbank měla nak cardiff jestli ji ještě používaj nevím. to stejný Moneta a Sberbank
Equa měli Generali
fio, airbank tam moc to povinný nebejvá.

určitě nemusí být důvod rušit, ponechat si ji a mít i od banky, když to bude plnit obojí proč ne. oni někdy ty bankovní maj strašný problémy plnit třeba jen neschopenku takže jistota je jistota. pojistek může mít člověk kolik chce na zdraví, otázkou je pak hlavně rychlost plnění a zda něco přiznají. některé mají ve výlukách třeba že se to nevztahuje bolest zad na zvedání břemen a podobný vyčuraný věci.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 1. 2023 11:34 Odeslat příspěvek
dobrý den,

rád bych tady poprosil o nějaký tipy na solidní nezávislý poradce v Praze, který by mi mohli pomoct se zhodnocením situace ohledně 13 let starýho IŽP od Partners, momentálně pod NN (Invest & Live (tarif 2008)

rád bych to řešil s někým osobně, než se dohadovat tady na fóru

díky


Offline - Poslední varování Profil 
28. 1. 2023 13:42 Odeslat příspěvek
Nestačilo ti, že na tobě získal někdo vysokou provizi předtím, chceš ji hradit ještě jednou?
:D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další stránka
Stránka 22 z 23 [ Příspěvků: 333 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies