FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Penzijní připojištění

Offline - Inventář Profil 
19. 5. 2021 15:01 Odeslat příspěvek
tak pokud už dosáhla /věku ?/ výsluhové penze, tak při té částce by jí to vypláceli úpřes 40 let :-))
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
20. 5. 2021 18:48 Odeslat příspěvek
zaměstnavatel mi svou nabídkou připomněl, že nemám Doplňkové penzijní spoření a tak ještě zvažuju, jestli nezřídit. Přidá 30% k mému vkladu, tzn. pokud to správně chápu mých 2300 Kč + jeho cca 700 Kč (30%), na účet Penzijního spoření by přišlo 3000 Kč pro max. státní příspěvek i max. daňový odpočet.
V padesáti mi do případné možnosti vyplacení předdůchodu zbývá asi 10 let, takže možná tak akorát na volbu nějakého dynamického fondu. Co jsem se díval na přehled zde, tak se mi jeví tak od oka sympaticky ČS nebo i ČSOB dynamické fondy, párkrát jsem narazil na doporučení na CONSEQ, který z mě neznámých důvodů v 2020 moc nedopadl, ale on každý z nich v předchozích letech oproti ostatním nějak "ujel". Taky je občas nějaká akce na založení Penzijního spoření s bonusem (nedávno jsem někde zahlédl), tak by se i to dalo vzít v potaz, i když je to jen drobná kapka.
Nemáte nějaký tip pro rozhodování, vzhledem k výše uvedenému? :-) Díky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 5. 2021 00:14 Odeslat příspěvek
Daňový odpočet se bere jen z tvého vkladu, nikoli z vkladu zaměstnavatele. Daňový bonus bys neměl maximální.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 5. 2021 07:23 Odeslat příspěvek
Chystám se vypovědět penzijko (nikoliv své, ale které neoficiálně spravuju) při dosažení 60 let, výpovědní lhůta 2 následující měsíce. Podobně jako u stavebka, které jsem vypovídal nedávno u MP, jsem počítal, že když 60 let bude v srpnu, tak dám výpověď v červnu, abych v září dostal peníze.
Česká pojišťovna (Generali) mi ale tvrdí (dali odkaz na podmínky, ze kterýho to lze podle mě vykládat obouma způsobama), že tu výpověď můžu založit teprve po dosažení toho věku (takže až ve druhé půlce srpna), takže výplata bude nejdřív v listopadu. Nezabije mě to, ale trochu komplikace to je. Máte taky takovou zkušenost, nebo mi to řekli blbě?


Offline - Návštěvník Profil 
29. 5. 2021 08:10 Odeslat příspěvek
Nárok na výplatu penze (nebo jednorázového vyrovnání místo penze) vzniká dle zákona až dosažením požadovaného věku, dříve tedy žádost o jednorázové vyrovnání podat nejde. Takže to řekli dobře.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 5. 2021 08:10 Odeslat příspěvek
Mam penzijko u ceske sporitelny (to puvodni) a dosel mi vypis - zhodnoceni 1,00% a uplata tem pitomcum 0,80% - des.
Zacinam vic uvazovat nad tim, ze to prevedu na 100% dynamicky fond v tom novem penzijku, pac takhle to tam akorat pohnije ty penize :-(


Offline - Návštěvník Profil 
29. 5. 2021 08:31 Odeslat příspěvek
Tenhle výsledek je realita posledních 5 let, ale údaj o výši úplaty se na výpisech poprvé objevil loni. A pokud ČNB výrazně nezvýší sazby, tak to bude tak i nadále... garance nezáporného zhodnocení dělá svoje.

Staré penzijko má smysl pouze pro ty, kdo mají původní penzijní plán z 90 let.


Offline - Diskutér Profil 
29. 5. 2021 11:53 Odeslat příspěvek
U penzijka platí tři pravidla. První. Založit co nejdříve. Druhé. Zásadně nejdynamičtější variantu. Třetí. Do důchodu neřešit a nechat být. Všechna tato pravidla mají jedno významné riziko. Politické. Musíte věřit vládě, že nepůjde maďarskou cestou.


Offline - Diskutér Profil 
29. 5. 2021 13:50 Odeslat příspěvek
Spíš založit co nejpozději.

Jedině, na co to může být použitelné, je na čerpání státní podpory během pár (řekněme cca 10) let, a to jen spíš pro dobré svědomí než že by to bylo dobré řešení. Na deklarované zajištění v penzi je to totální nesmysl, protože to při dlouhodobém použití jen znehodnocuje vložené prostředky a krmí finanční instituce.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 6. 2021 22:47 Odeslat příspěvek
drummond píše
Daňový odpočet se bere jen z tvého vkladu, nikoli z vkladu zaměstnavatele. Daňový bonus bys neměl maximální.

máš pravdu, nevěděl jsem jak to v této firmě chodí. Vše co by šlo na penzijko by byl jen a pouze příspěvek zaměstnavatele, tedy žádná státní podpora, žádný daňový odpočet, pokud bych si ještě neposlal něco sám ze svého navíc. Používá se to tu místo navýšení mzdy. V případě, že by si chtěl zaměstnanec penzijko teprve zřídit a nově si nechat něco od zaměstnavatele přispívat, tak mu o tuto častku co půjde na spoření sníží mzdový výměr. V zásadě z toho obě strany profitují, ale je to takové podivné no ...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Stránka 18 z 18 [ Příspěvků: 265 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies