FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Cestovní pojištění

Offline - Diskutér Profil 
17. 4. 2022 06:11 Odeslat příspěvek
Tak koukám ze Moneta a AXA ma dokonce stabilizované chronické onemocnění v cene, jestli to dobře chapu.
To EU pojištění je pravda, ale není to tak ze cestovní pojištění ma kryt i spoluúčast na léčbě, která v západních zemích může byt dost vysoká?
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
17. 4. 2022 08:38 Odeslat příspěvek
Ano, máš pravdu, EU pojištění kryje za stejných podmínek jako mají místní. Ale jelikož ve Španělsku není tak vysoká životní úroveň, nepředpokládám, že tam budou nějaké vysoké spoluúčasti.

Každopádně i z důvodu "psychické pohody" se vyplatí si nějaké to pojištění zaplatit a klidně i lepší, než je nezbytně nutné na těch pár dní to moc stát nebude.


Offline - Diskutér Profil 
17. 4. 2022 22:49 Odeslat příspěvek
Jj, diky


Offline - Diskutér Profil 
2. 6. 2022 19:19 Odeslat příspěvek
Jenže taková spoluúčast se v některých zemích klidně vyšplhá na pár tisíc €, raději zaplatím pár desetikorun na komerční pojistku, aby kryla i spoluúčst. Dále například výjezd horské služby v některých státech nekryje VZP apod.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 6. 2022 16:26 Odeslat příspěvek
Zkoušel někdo cestovní pojištění od Fia k platební kartě? Za 49 kč měsíčně to vypadá dobře a po konci dovolený bych to zrušil...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 7. 2022 18:25 Odeslat příspěvek
To Fio cestovní pojištění ke kartě by mne také zajímalo. Jen po EU, žádné dpec. aktivity. Dá se použít třeba jen na 14-denni cestu (samozřejmě se sjednáním pojištění online)? Chápu, že těch 49 Kč za měsíc člověk zaplatí jako minimum asi vždycky , ale to by se i u kratší cesty vyplatilo.

Jenom v podmínkách se píše něco ve smyslu, že pojišťovna je povinna hradit plnění až po 90 dnech pojištění, taková zvláštní klauzule To by mohl být problém.
A taky myslím tam píšou, že pojištění může začít platit nejdříve 3. den po jeho sjednání.

Takže třeba na 14-denní cestu, k níž se rozhodnu spontánně celkem na poslední chvíli, by se to nedalo efektivně využít (i když bych skousnul tu platnost až třetí den po sjednání)? Nezkoušeli jste to?


Offline - Administrátor Profil 
27. 7. 2022 07:52 Odeslat příspěvek
Podle mne jsi to s těmi 90 dny špatně pochopil, je to obráceně, od opuštění ČR nesmí uplynout více, než 90 dní (tady FIO zhoršila podmínky, původně měla 180 dní a byla na českém trhu unikátní).

Já mám cestovní pojištění zdarma ke třem kartám - ČS, ČSOB a KB, takže placené nesjednávám. Nejsnazší to budeš mít u té KB, TOP nabídka, podmínka obratu 100 000 Kč měsíčně (klidně nalej-vylej z jiného účtu), ale pak už nijak neprudí. A už jsem tam jednu pojistnou událost měl - hradili mi náhradní dopravu lodí, když byl zrušen let mezi ostrovy v Japonsku.


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 7. 2022 13:45 Odeslat příspěvek
A to ověřují jak, těch 90 dnů?


Offline - Administrátor Profil 
27. 7. 2022 13:52 Odeslat příspěvek
Můžu-li usuzovat z mé pojistné události, tak až když se něco stane. Po mne chtěli doklad, na který jsem opustil ČR, tj. letenku


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 7. 2022 16:36 Odeslat příspěvek
Díky Patriku. No, asi jsem to s těmi 90 dny špatně pochopil, to je dost dobře možné, mají to nejednoznačne formulované.
Takže naopak tím limitem 90 dní chtějí od toho cestovka odradit dlouhodobé cestovatele, resp. chtějí tak zabránit tomu, aby to cestovko používali místo klasického zdravotního pojištění dané země Češi, kteří v té cizině budou třeba delší dobu žít?

Jinak cestovko zadarmo by se mi líbilo, ale já teda nemám žádný prémiový účet, kreditku, ani si je kvůli tomu zakládat nebudu.
Kartu mám např od Fio, RB, Equa, Mkartu Svět, ČSOB (Visa k Plus kontu a ještě MC ke starému účtu) a objednanou eurovou od Monety. Účet a IB mám ještě u Airbank. nemám ČS ani KB.
Tak nevím, jestli bych u některé z těchto karet či účtů mohl mít na cca 14 dnů až 3 týdny výhodnější cestovko než za těch 49 Kč měsíčně u Fio (nebo dokonce zdarma). Kdyžtak se rád nechám poučit.:-)

-- 27. 7. 2022 17:57 --

Jinak teda podle informací z podpory Fio zřejmě skutečně lze použít to jejich měsíční cestovko za 49 Kč třeba na cestu trvající jen 14 dní nebo 3 týdny , platí se vždy za načatý kalendářní měsíc.
Jenom teda nechápu, proč jiní lidé platí za cestovko u pojišťoven třeba 22 Kč za den (a to je prý ještě velmi nízká cena), když je to de facto téměř totéž a i to pojistné krytí bude zřejmě velmi podobné.
Jenom proto, že o té nabídce nevědí nebo nemají Fio a jejich banka podobně výhodné cestovko na kartě nenabízí? Nebo v čem je ten rozdíl.

Já teda potřebuju jenom základní cestovní pojištění pro Německo, kdyby se něco stalo, ani neplánuju nějaké rizikové aktivity. To by mi mohlo i to cestovko od Fio stačit, ne, nebo mám ještě procházet ty detailní podmínky, zda to zahrnuje i tu spoluúčast při ošetření apod. ?(podmínky pojistek jsou pro mne mor). díky.


Offline - Administrátor Profil 
27. 7. 2022 19:22 Odeslat příspěvek
Ano, to zkrácení je právě pro dlouhodobé pobyty, pravidla pracovní, takové ty "work and travel", "working holliday", Erasmus a podobně. S rostoucí dobou pobytu roste riziko, že člověk půjde k lékaři i s něčím, co by jinak nechal na doma (třeba bolavá záda, lehké nevolnosti, nějaké naraženiny a podobně), z Afriky se lidi vrací s různými tropickými nemocemi a pak se nechávají dávat dohromady na Bulovce, atd.

Co se těch účtů s cestovkem "v ceně" týče, však když ti nevadí se o účet starat (zpravidla znamená plnit podmínky obratu), proč ho nemít i když vyjíždíš jednou za rok, když to nic nestojí.

Rozdíl oproti komerčním pojistkám na den je zpravidla ve výši limitu (třeba Allianz má limit bez omezení), někdy i v rozsahu pojištění (třeba rizikové sporty).
Samozřejmě není pojištění ke kartě, jako pojištění ke kartě. Od ČSOB mám limit 100 milionů, Spořka má, myslím, podobný, navíc kryje i rizikové sporty (pro mne zajímavé potápění), Komerčka kryje i zrušení letu (ne, jako většina pouze zpoždění), atd. U FIO je limit 3 a 4 miliony.

-- 27. 7. 2022 20:24 --

Při dlouhodobém pobytu je (v "normální zemi" se zdravotním systémem západního standardu) lepší mít místní pojištění. Protože u cestovního pojištění má pojišťovna povinnost plnit jen nezbytně nutné úkony v takovém rozsahu, aby bylo možné klienta bezpečně transportovat do ČR, ne, aby mohl pokračovat "v dovolené".


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 7. 2022 19:34 Odeslat příspěvek
jjrr píše
A to ověřují jak, těch 90 dnů?


Když budou chtít, tak si to zjistí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2022 00:37 Odeslat příspěvek
Díky Patriku. Píšete, že u Fio je pojistný limit 3 až 4 milióny. Tak to si nedokážu představit, za co by se ten limit mohl vyčerpat, když neplánuju žádné rizikové aktivity, žádné horské záchrany apod. Třeba mám jen malou fantazii.

Ale beru si z toho, že s tím Fio cestovkem ke kartě za 49 Kč měsíčně bych se pro základní účely (základní jistota "kdyby něco") mohl spokojit.


Offline - Administrátor Profil 
28. 7. 2022 06:57 Odeslat příspěvek
Dělal jsem likvidátora zahraničních pojistných událostí a ceny za ošetření, které vůči mému zaměstnavateli regresovaly zahraniční pojišťovny, byly astronomické. Uvědomil jsem si, jak je u nás zdravotnictví levné.
Jasně, často šlo o uměle nafouknuté věci, lidi si šli lehnout do nemocnice nebo využívali různá lékařská ošetření (a psychologické poradny, rehabilitace) více, než by, dle mého názoru, bylo nejen nezbytně nutné, ale i účelné (až trapné byly např. rehabilitační cvičení po Skype), protože se tak snažili získat doklad o závažnosti zranění a jeho následcích (třeba psychologické újmy), nicméně pořád bylo pravdou, že to, co u nás bylo v korunách, tak v Německu stálo to samé nebo víc, ale v eurech. Na "špičce" bylo Švýcarsko a pak Velká Británie (tam hraje velkou roli psychická újma, hádám, že to vychází z anglosaského soudního systému, který má tendenci přisuzovat velmi velké náhrady za různou nemajetkovou újmu).

Účet za mnoho milionů korun za pád z kola (i když s velmi vážnými následky, přiznávám) kvůli psovi bez vodítka nebyl vůbec výjimkou. V zahraničí mají zdravotnická zařízení vyšší strach ze žalob ze zanedbání péče a tak se používají různá odborná vyšetření (CT, magnetická rezonance, rentgen,...) výrazně častěji, než u nás. A, samozřejmě, všechno tohle generuje zisk. Obdobné zranění se může stát i chodci, myslím, že kolegyně měla něco obdobného při pádu do výkopu a dokážu si to představit i při normálním pádu - stačí, aby člověk měl smůlu a spadl nějak blbě, např. na hlavu. Pamatuji si, jak jsem se před mnoha lety na Silvestra natáhl na chodníku na Ukrajině, spadl jsem bokem na obrubník - trošku jinak se natočit, spadnout na záda nebo hlavu a mohl by z toho být celkem pěkný průšvih.

Na druhou stranu v zemích, které uznávají zdravotní pojištění států EU a platí se jen spoluúčast mají jakous-takous soudnost co se týče výše té spoluúčasti a nemělo by to člověka úplně zruinovat, takže by ta pojistka na ty 3-4 miliony měla stačit. Ale třeba do USA nebo Kanady bych s ní nevyrážel.

-- 28. 7. 2022 07:59 --

pulmann píše
jjrr píše
A to ověřují jak, těch 90 dnů?


Když budou chtít, tak si to zjistí.

Obvykle je to tak, že je to ten, kdo vznáší nárok (tj. pojištěný), který musí prokázat, že od opuštění ČR neuplynulo více, než 90 dní. Pokud vycestoval nějakou veřejnou dopravou, má vyhráno, má jízdenku/letenku. Pokud vycestoval autem, většinou se spokojí s výpisem z karty, že v ČR platil, asi by prošlo potvrzení od zaměstnavatele, kdy byl naposledy v práci, atd.


Offline - Nadšenec Profil 
28. 7. 2022 07:35 Odeslat příspěvek
Ad pojištění ke kartě FIO, neověřoval jsem přímo v podmínkách, bo není čas ztrácet čas, ale dle níže uvedeného zdroje je limit plnění na jednu pojistnou událost omezen 200t Kč ... :-l

https://www.skrblik.cz/finance/pojisteni/cestovni/ke-karte/fio-banka/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další stránka
Stránka 6 z 8 [ Příspěvků: 106 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies