FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Cestovní pojištění

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 8. 2017 20:25 Odeslat příspěvek
Zdravim lidi, v nejbližší době budu řešit cestovní pojištění do země mimo EU. Jezdím takhle 2x ročně na minimálně měsíční dovolenou a napadlo mě, jestli by nebylo výhodnější udělat nějaké pojištění na rok než to řešit před každým výjezdem zvlášť. Pojištění mě v této situaci vychází od 3 600,- do 5 000,- ročně.

Pro jistotu jsem si teďka kvůli cestovnímu pojištění založil premium konto u ČSOB, ale nejsem si jistý, jestli to je vůbec srovnatelné s normálním pojištěním.

Díky za jakýkoliv názor k tématu.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
25. 8. 2017 21:46 Odeslat příspěvek
No nevim no, ja radeji duveruji Erste Premier s jejich bezkonkurencnim pojistenim a zdarma. A konkurovat muze uplne s prehledem, vsak si to srovnej.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 8. 2017 22:30 Odeslat příspěvek
Tak tohle je taky zadarmo, pokud plnis podminky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 8. 2017 23:19 Odeslat příspěvek
@Mich87 to sice jo ale zatimco csob ma pojistne plneni limit 3,5M, erste ma 10M


Offline - Administrátor Profil 
26. 8. 2017 05:08 Odeslat příspěvek
Pojištění Erste má opravdu velmi dobrý rozsah, nejen co se týče částky, ale třeba i pojištěných sportů, například je tam i potápění (s nějakými omezeními, které ale jako držitel nejnižší licence stejně nepřekročím)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2017 08:26 Odeslat příspěvek
Takže i pojištění ke kartě ČSOB je srovnatelné s pojištěním přes OZP, VZP apod?


Offline - Administrátor Profil 
26. 8. 2017 08:50 Odeslat příspěvek
To zase ne - je zásadní rozdíl mezi veřejným pojištěním (obecně bez limitu s možnou spoluúčastí v zemích EU) a komerčním (obecně bez spoluúčasti, ale s limitem). Také komerční pojištění kryje třeba převoz (živého či mrtvého) a/nebo opatrovníka.


Offline - Inventář Profil 
26. 8. 2017 09:49 Odeslat příspěvek
Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.


Offline - Inventář Profil 
26. 8. 2017 11:26 Odeslat příspěvek
Myslím, že až na nějaké výjimky jsou cestovní pojištění srovnatelná. Bohužel jsou srovnatelná i ve výlukách, takže pokud nejste zdraví jako řípa, tak se to bude pojišťovna snažit navléci na pokračování nějakého zdravotního problému a neplnit nic. V praxi bych tedy viděl pojištění užitečné pro případ nějakého úrazu nebo infekční nemoci, zbytek smolík pacholík, třeba i s tím převozem.


Offline - Diskutér Profil 
26. 8. 2017 16:24 Odeslat příspěvek
S474N píše
Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.

Pojišťovny (VZP) taky nabízí komerční cestovní pojištění. Spíš podle mě chce tazatel pojištění ke kartě srovnat s klasickým zakoupeným cestoním pojištěním (VZP, Axa, Generali....).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2017 16:54 Odeslat příspěvek
Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.


Offline - Administrátor Profil 
28. 8. 2017 08:13 Odeslat příspěvek
Ach tak - no, dříve opravdu platilo, že pojištění ke kreditním kartám bylo jen "prázdnou skořápkou", kdy za málo peněz bylo nabídnuto ještě méně muziky, zatímco samostatná smlouva s denním tarifem byla výrazně lepší (jak limitem krytí, tak rozsahem, zejména co se sportů týče), ale také patřičně drahá, cena za den začínala na tom, co dnes je u pojistek ke kartám měsíční sazba.
Časem ale došlo k určitému "sevření nůžek", kdy pojistky ke kreditním kartám se výrazně zlepšily zatímco u denních tarifů přibyly levné pojistky s mizerným krytím.
Aktuálně se tak vyplatí opravdu podrobně zkoumat podmínky, v obou táborech je možné narazit na solidní pojistku, stejně jako mizernou.
To jestli se sjednává pod hlavičkou zdravotní pojišťovny (ať už tvé nebo jiné) nebo pod hlavičkou banky, pojišťovny či asistenční služby nehraje roli. Ono těch asistenčních služeb zas tak moc není odhaduji, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Takže spíše doporučím pořádně si pročíst podmínky, tedy limity i případné výluky, jestli to odpovídá tvým požadavkům.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 8. 2017 09:50 Odeslat příspěvek
miroňňň píše
Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.

Ano, v rámci kreditní karty mám cestovní pojištění 2 500 000 Kč, to je myslím dostačující.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 12. 2017 12:36 Odeslat příspěvek
Dival jsem se na rodinne cestovni pojisteni k FIO karte at se o pojisteni nemusim porad starat, tech 60Kc/mesic mi prijde ok. Zatim jsem se pojistoval na kazdou dovolenou extra (u nejake bezne cestovni pojistovny typu Vitalitas)
Prehlizim prosim nejaky hacek v cem je takove pojistene ke karte horsi? A v extremnim pripade - co kdyz si ho budu platit jenom ty mesice, kdyz jsem na cestach - to bych mel vzdy na 60Kc pojisteny cely mesic? (obvykle pojisteni stoji o dost vice)
dekuji


Offline - Inventář Profil 
13. 12. 2017 13:20 Odeslat příspěvek
Si vezměte podmínky Fio a podmínky komerčního pojištění a porovnejte si to. Z podstaty jsou odlišná, ale musíte se sám rozhodnout, co je lepší. ´
Pojištění obvykle nejde aktivovat na kratší období než 1 rok, nebo se po zrušení musí čekat rok na další aktivaci, jinak by takových vyčůránků bylo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další stránka
Stránka 1 z 8 [ Příspěvků: 106 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies