FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Povinné ručení - meziroční navýšení pojistného

Offline - Nadšenec Profil 
25. 7. 2021 22:23 Odeslat příspěvek
Není. Ne o tolik, a rozhodně ne u všech.
Zkus to jinde, napiš člověku, makléři. Třeba http://www.pmbs.cz nebo jinde dle chuti.
A neudávej dobu bezeškodního průběhu, ať si ji najdou sami.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
6. 10. 2021 00:06 Odeslat příspěvek
Opět jsem lehce nad 5k - 1,9 objem, 66kw, vyjezděné bonusy, 200/200 limity, připojištění skel na 6tis. Zkoušel jsem online srovnávače a níž se nedostanu...kde je zakopaný pes? �


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 10. 2021 04:12 Odeslat příspěvek
Pokud máš malý roční nájezd, a nebydlíš ve velkém městě, tak zkus http://www.mypillow.cz . S Felicií 1,3 50 kW jsem se v prosinci 2020 dostal na 1464 Kč ročně a s Yeti 1,2 81 kW na 1392 Kč ročně.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 10. 2021 08:32 Odeslat příspěvek
I když jsem zadal nájezd 10k, ježdění po celé ČR a 150/150 limity, tak se bez připojištění skel dostanu na 5100.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 10. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
Musíš zadat nájezd do 5000 km, jízdy pár km kolem bydliště ..., když nájezd přešvihneš, tak ti zvýší pojistné až po roce a to zas můžeš změnit pojišťovnu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 9. 2022 15:16 Odeslat příspěvek
Zdravím, mám Fabii 2004 1,9 tdi, pouze 20 měsíců bonus, doteď jsem platil čistě pov csob za 4500,- bez ničeho, teď přišlo výročí smlouvy a chtějí 5200,-.

Velké město, to je normální cena nebo co dělám blbě? Srovnávače ukazují nejméně 6000,-

Znamej pojistovak mi našel 4500 s limitem 5000km Allianz.

Tak nevím, jestli to šlo nahoru nebo? Nejsem krizo. skupina, je mi 31.


Offline - Diskutér Profil 
9. 9. 2022 15:37 Odeslat příspěvek
Mně vychází na vše nejlevněji (a to dost výrazně) Direct (tedy POV; ale mám max. bonus - tuším 52%). V HAV mi zase přijde neúnosně drahý. HAV mám u Pillow.
Ale to POV musím co rok vypovídat - nové zřízena pojistka mi vždy vyjde o cca 10% levněji tím jak to po roce vždy chtějí navýšit.. Možná by to tak bylo i u té ČSOB


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 9. 2022 16:11 Odeslat příspěvek
Tak pro info, kontaktoval jsem svého bankéře v ČSOB a nechal přepočítat. Tabulková cena 8200, po maximální slevě a slevě dlouholetého klienta a cena 4600,- při pov 100mil.

Stejně mi to přijde darda, ale budu muset stejně zaplatit.


Offline - Diskutér Profil 
12. 9. 2022 16:23 Odeslat příspěvek
20 měsíců bonus je prostě málo, no. Až budeš mít 10 let, budeš zase jinde...


Offline - Nadšenec Profil 
22. 9. 2022 13:29 Odeslat příspěvek
Já zase nechápu jak to pojištovny počítají. Ručením platím od roku 2000 tedy 22 let za tu dobu jsem měl dvě mnou zaviněné pojistné události. Obě naprosté banality na parkovišti při parkování. Akorát že obě se mi staly v roce 2020 jedna v dubnu a druhá v řijnu. Dneska jsem si nechal spočítat cenu ručení u auta čsob pojistovny a mám bonus 0% Nechápu


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 9. 2022 17:14 Odeslat příspěvek
Pojišťovny za škodu odečtou 24 měsíců z bonusu.
Některé pojišťovny ale odečtou 36 měsíců.
Maximální bonus je tuším 120 měsíců.
POkud jsi měl maximální, tak za dvě škody :
120 - 36 - 36 = hodně málo, skoro nic.

A pojišťovny uplatňujé i malusy.
A pokud jsi u nějaké pojišťovny dostal nějaký mimořádný, nezasloužený bonus, tak ten při přechodu k jiné pojišťovně neplatí.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 10. 2022 12:26 Odeslat příspěvek
Každá pojištovna to počítá asi jinak ale fakt to nechápu. Pro Slavii , Uniqu a Pillow jsem absolutně nepojistitelný nedali mi ani nabídku.. Pro ČSOB když jsem zadal údaje tak mi nabídli na starší auto jen povinné ručení za asi 8500 Kč. Přitom mám od nich pojištěné druhé auto , kde si platím už tři roky komplexní pojistku na novou Škodu Octavii benzin 1.4 TSI ve verzi Premiant i s GAPem celkem za 12 000 - 13 000 Kč. Ted jsem měl výročí tak mi to zdražili na těch 13 000 Kč. Schválně jsem si natukal u nich online tohle auto stejné podmínky pojistky a hodilo mi to 38 000 Kč.
Druhý auto je střep z rok 2006 Taky Octávka ale diesel 1,9 81Kw mám jen povinné ručení pojistěno u Podnikatelské pojistovny. Ted mi přišlo taky vyročí za 4000 (loni jsem platil 3500 Kč) Kč limity 100/100 když zadám online na jejich stránkách tak se mi to spočítá za 6700 (CSOB 8500Kč). Já prostě nemůžu od nich odejít. Všude jinde bych platil podstatně víc a to i kdybych odešel znovu k nim :hm


Offline - VIP uživatel Profil 
20. 10. 2022 12:59 Odeslat příspěvek
bufalobil1 píše
Já prostě nemůžu od nich odejít. Všude jinde bych platil podstatně víc a to i kdybych odešel znovu k nim

Vítejte v klubu. A teď si představte situaci, kdy jste 1 osoba, která má 3 různá vozidla, která řídí výhradně sama s prokazatelnou praxí bez zaviněné nehody a s čistou A4 karty řidiče:

1x osobní auto na RČ
1x osobní auto na IČO OSVČ
1x autobus na IČO OSVČ

Co vůz, to jiný bonus, jiná sazba. Každá pojišťovna to reportuje podle sebe, u jedné mám 114 měsíců, u druhé 174, u třetí 277. Jupí.

A každá jinak reportuje jiný typ vozidla. Jezdíš autobusem 20+ let bez nehody? Nezájem. Bác ho a je to za 140 000 Kč ročně. Protože předtím byl na RČ, nyní na IČO OSVČ = nový "subjekt". Máš z auta taxi? OK, z 5690 Kč ročně nám nyní dáš 188 711 Kč (Slavia). Skvělý byznys.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 10. 2022 13:58 Odeslat příspěvek
No to je taky hezký mazec.
Já jsem si i myslel, že mám v registrech nějakou chybu, ale není to tak.
Hrozně mě překvapilo , že po dvou zaviněných celkem bagatelních škodách jsem pro několik pojistoven nepojistitelný. A to během 20 let v provozu s čistou kartou řidiče bez bodů. Tak to vyhodnotí jejich software a nejede přes to vlak.
Jednu škodu jsem udělal na parkoviští že jsem vyjížděl a poškrábal vedlejší auto na blatníku. Nechal jsem tam lísteček s tel číslem, že se omlouvám že jsem mu udělal škodu. Příště už to asi neudělám.
Měl jsem zato ,že mi odečtou těch 48 - 72 měsíců a budu pořád na max bonusu po těch letech. Tak to tedy není.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 10. 2022 14:12 Odeslat příspěvek
Co se týká povinného ručení, tak každá pojišťovna, které dělá povinné ručení udělá nabídku a zpravidla i pojistí. Otázka je za kolik. Za každou zaviněnou škodu, bez ohledu na výši škody se odebere 24 nebo 36 měsíců. Některé pojišťovny seberou 24 měsíců, některé seberou 36 měsíců.

Co se týká havarijního pojištění, tak to je dobrovolné , nenárokovatelné ze strany pojišťovny i ze strany zákazníka. Je to věcí dohody. Né každá pojišťovna udělá havarijní pojištění. A to z mnoha důvodů. Nechce auto - staré, rizikové. Nechce klienta - insolvence, apod.

Co se týká srovnávačů na internetu.
To nejsou pojišťovny, ale makléřské společnosti.
Ty velké mají s pojišťovnami individuální podmínky a ceny. A nemusí mít klientský servis.

-- 20. 10. 2022 15:14 --

Kartu řidiče pojišťovnu nezajímá.
Zajímá ji, jestli musela za klienta platit škodu.





bufalobil1 píše
No to je taky hezký mazec.
Já jsem si i myslel, že mám v registrech nějakou chybu, ale není to tak.
Hrozně mě překvapilo , že po dvou zaviněných celkem bagatelních škodách jsem pro několik pojistoven nepojistitelný. A to během 20 let v provozu s čistou kartou řidiče bez bodů. Tak to vyhodnotí jejich software a nejede přes to vlak.
Jednu škodu jsem udělal na parkoviští že jsem vyjížděl a poškrábal vedlejší auto na blatníku. Nechal jsem tam lísteček s tel číslem, že se omlouvám že jsem mu udělal škodu. Příště už to asi neudělám.
Měl jsem zato ,že mi odečtou těch 48 - 72 měsíců a budu pořád na max bonusu po těch letech. Tak to tedy není.


-- 20. 10. 2022 15:18 --

Každé rodné číslo má svůj bonus,
každé ič má svůj bonus.
ale dají se sloučit bonusy s rč a ič osvč stejné osoby. Přeci jen, je to stále ta samá osoba.
Ale nejdou převést bonusy z jedné kategorie na jinou kategorii. moto - osob automobil - nákladní automobil - autobus.



dalich píše
bufalobil1 píše
Já prostě nemůžu od nich odejít. Všude jinde bych platil podstatně víc a to i kdybych odešel znovu k nim

Vítejte v klubu. A teď si představte situaci, kdy jste 1 osoba, která má 3 různá vozidla, která řídí výhradně sama s prokazatelnou praxí bez zaviněné nehody a s čistou A4 karty řidiče:

1x osobní auto na RČ
1x osobní auto na IČO OSVČ
1x autobus na IČO OSVČ

Co vůz, to jiný bonus, jiná sazba. Každá pojišťovna to reportuje podle sebe, u jedné mám 114 měsíců, u druhé 174, u třetí 277. Jupí.

A každá jinak reportuje jiný typ vozidla. Jezdíš autobusem 20+ let bez nehody? Nezájem. Bác ho a je to za 140 000 Kč ročně. Protože předtím byl na RČ, nyní na IČO OSVČ = nový "subjekt". Máš z auta taxi? OK, z 5690 Kč ročně nám nyní dáš 188 711 Kč (Slavia). Skvělý byznys.


-- 20. 10. 2022 15:20 --

Nabourané auto + lísteček za stěračem = odjetí od dopravní nehody = větší postih.
NEDĚLAT NIKDY !!!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 8 z 10 [ Příspěvků: 140 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies