FinExpert.cz

Přihlásit se




Pojištění schopnosti splácet u Hypotéky při dvou žadatelích

Offline - Návštěvník Profil 
12. 1. 2021 09:38 Odeslat příspěvek
Zdravím

Řeším refinancování hypotéky a úplně se mi nedaří pochopit, jak funguje pojištění schopnosti splácet u hypotéky, která je vedena na dva žadatele.

Stávající hypotéku máme společně s manželkou a proto předpokládáme, že i nová hypotéka bude na nás oba. Doposud jsme neměli pojištění schopnosti splácet, ale nyní toto jištění chceme. Dostali jsme tedy nabídku hypotéky i s tímto pojištěním. I když jsem se ptal, tak jsem nedostal takovou odpověď, kterou bych pochopil.

Jak funguje toto pojištění u dvou žadatelů? To se ze dvou žadatelů vybere jeden, ke kterému se bude pojistka vázat?
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
12. 1. 2021 09:49 Odeslat příspěvek
xlet jsem si naivně myslel, že v případě úrazu, úmrtí jednoho z nás manželů bude plněna celá částka na kterou jsme pojištěni..to byla u každého celá půjčena částka, tomu odpovídala i částka za pojištění..ale naštěstí se v tomto případě v KB mění poradci častěji, jak milenky, tak jsem se dozvěděl, že sice platíme pojištění každý na plnou částku, ale v případě pojistné události dostane ten druhý na pokrytí hypotéky jen polovinu, tak bacha na to!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies