FinExpert.cz

Přihlásit se




Existuje obecná úprava výpovědi povinného ručení z důvodu ne

Offline - Návštěvník Profil 
27. 3. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
včera (26. 03. 2021) mi přišel předpis na POV platící na období od 30. 04. 2021 do 29. 04. 2022. Pojišťovnou Uniqa byl vygenerován dne 20. 03. 2021, tedy asi 41. den před koncem aktuálního výročí. Problém je v tom, že výpověď POV lze podat do 6 týdnů před koncem daného výročí. Dnes máme asi 33 dnů do konce aktuálního výročí, kdy mi už výpověď bez udání důvodu nevezmou.
Proto se ptám, zda je možné podat výpověď např. do jednoho měsíce od přijetí předpisu na další pojistné období z důvodu nesouhlasu s cenou, ať už se cena od posledního vyúčtování změnila či nikoliv, prosím?

V této věci nebylo možné konat rychleji, když mi předpis přisel "teprve" včera, nikoliv dříve než např. 7-8 týdnů před koncem POV, abych měl čas konat.

Mimochodem, pojišťovny bych se zeptal, ale ve 20:30 už na telefonu/e-mailu/chatu nejsou.
V pojistných podmínkách (UCZ/15 a UCZ/POV/19) jsem důvod, který výše poptávám, nenalezl.

Děkuji za odpovědi.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 3. 2021 03:57 Odeslat příspěvek
Lze vypovědět z důvodu změny ceny pojistného do 1 měsíce od přijetí oznámení o změně ceny, ale nikoliv vypovědět jen z důvodu nesouhlasu s cenou pojistného.


Offline - Diskutér Profil 
10. 7. 2021 08:57 Odeslat příspěvek
U Uniqa, jako starý mazák s jejich POV, předpokládám jako obvykle 10% meziročně up. Ano?
Když zaprotestuješ, zmírní to na 3-4% up, ale je to vopruz. Jak stárnu, už mě tydle tanečky přestávaj bavit a asi zkusím přejít k Triglav nebo Pillow.


Offline - Diskutér Profil 
11. 7. 2021 22:36 Odeslat příspěvek
...."zkusím přejít k Triglav....."
co sem to tu asi z horka psal za bludy? ...myšleno Direct


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 7. 2021 04:32 Odeslat příspěvek
Já mám Pillow a dobrý ceny, zvlášť pro ty co málo najedou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 7. 2021 07:41 Odeslat příspěvek
tom brava píše
...."zkusím přejít k Triglav....."
co sem to tu asi z horka psal za bludy? ...myšleno Direct

Direct není nic jiného než přejmenovaný Triglav...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies