FinExpert.cz

Přihlásit se
Zdravotní pojištění cizinců - pVZP nebo Uniqa?

Offline - Nadšenec Profil 
13. 5. 2021 08:42 Odeslat příspěvek
Řešíme uzavření komplexního zdravotního pojištění v ČR pro kamarádku 36 let na 3 roky. Je to náhrada veřejného zdravotního pojištění pro cizince pobývající v ČR, kteří na to veřejné nemají nárok. Po projití podmínek nám vychází dvě varianty :

pojišťovna VZP: cena 42 000 Kč., limit plnění 60 000 EUR, ale nevýhoda limit na léky na předpis max. 5000 Kč ročně, výhoda možnost využít 2400 ročně na nehrazené léky, očkování apod. (pokud by to využila, pojištění je tak vlastně o 7200 levnější)

UNIQA: cena 39600 Kč, limit plnění 75 000 Kč vč léků.

Výhodou PVZP je síť přes 5000 smluvních zdravotních zařízení. Uniqa jich má jen pár desítek a v jejím okolí i nic. Nejbližší hodinu cesty... Proto jsme se klonili k PVZP. Ale tam odrazuje ten limit 5000 Kč na předepsané léky. Kdyby došlo na nějakou vážnou nemoc, nevím, zda by pak nebyl problém... Na to by přece ta pojistka měla sloužit... Také neví. jak jsou na tom obě pojišťovny s ochotou plnit při pojistné události....

Nějaké rady, zkušenosti? Bohužel nemáme moc času, dnes nejpozději zítra musí něco uzavřít.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
13. 5. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
Cizinci, se kterými se setkal, měli lepší zkušenosti s PVZP. Širší síť smluvních zařízení a lepší krytí. PVZP má politiku blížit se veřejnému pojištění stran plnění, ale opravdu se stále jen blíží.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 5. 2021 13:47 Odeslat příspěvek
Díky za pomoc. Praktická zkušenost je nejlepší. Klonil bych se taky k PVZP, jen mne trochu odrazuje ten limit 5000 na léky. Kdyby nedej bože onemocněla nějakou vážnější nemocí, tak může mít problémy to poplatit. Na druhou stranu Uniqa opravdu rozšířená není a protože nejbližší smluvní zařízení je asi v Praze, což by měla hodinu busem, tak se kloníme k PVZP. UNIQA sice tvrdí, že může po domluvě s asistencí jít kamkoli i s běžnou věci, ale pojistné podmínky se tváří jinak a jaká je opravdu praxe, to nevím.


Offline - Diskutér Profil 
13. 5. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
Do těch léků se, předpokládám, nezapočítávají léčiva podávaná v rámci hospitalizace. Pokud by se jednalo o závažné onemocnění, tak by nestačil možná ani limit UNIQA. A s těmi nesmluvními zařízeními je problém, že nechtějí brát pacienty na komerční pojištění, protože je s tím zbytečná agenda.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies