FinExpert.cz

Přihlásit se




Odmítnutí dodatku smlouvy Dynamik plus dle NOZ

Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 6. 2021 05:26 Odeslat příspěvek
Dobrý den, před pár dny mi volali z Generali ČP a chtěli mi sjednat schůzku za účelem podpisu dodatku smlouvy mého životka Dynamik Plus, aby byl v souladu s novým občanským zákoníkem. Vlastně furt nevím, co s tou smlouvou, kterou mám už spoustu let. Naštěstí mám hodně nízkou spořící část. Proto jsem se rozhodnul, že dodatek nepodepíšu, abych si nezavřel nějaká "vrátka". Akorát jsem udělal chybu, že jsem si nenechal cvičně obsah dodatku předložit. Netušíte, prosím, co je obsahem dodatku?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 6. 2021 18:53 Odeslat příspěvek
Nevím, co přesně chtěli tady, ale mockrát mi nějaká banka/pojišťovna tvrdily přesně tohle a já jak blbec ještě lezl na pobočku, protože to prý nešlo vyřešit jinak. Vždycky chtěli aktualizovat nějaké údaje (jednou se dokonce stalo, že jsem dorazil a baba zjistila, že jsem je loni aktualizoval a že se jen přehlídla) a skoro vždycky přitom podstrčili navíc "povinnej" souhlas se zpracováním údajů a že mě můžou kontaktovat, u pojišťoven typicky se k tomu vždy snažili propašovat tzv. "indexaci" (tak nazývali souhlas, že mi v budoucnu můžou libovolně zvedat pojistné "abych byl lépe chráněn"), ta navíc už byla předzaškrtnutá a musel jsem se aktivně domáhat jejího odškrtnutí. Soulad s novým občanským zákoníkem je většinou lež (platí už 7 let, tak pokud to bylo až v dosud v pořádku, tak se to těžko teď může změnit).
Od těch dob se snažím donutit je, ať mi to pošle do mailu - na to většinou začne říkat, že to nejde apod. a vyšumí to.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 6. 2021 10:16 Odeslat příspěvek
Jediným důvodem dopisu je dostat klienta na pobočku a vnutit mu další produkt od pojišťovny.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies