FinExpert.cz

Přihlásit se
pojištění spoluúčasti k výpujčce auta

Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 12. 2021 11:54 Odeslat příspěvek
Zdravím vespolek, dovolím si tu otevřít téma poměrně hojně diskutované na různých cestovatelských forech.

Když půjčuji během zahraničních cest auto, ať už přímo přes konkrétní autopůjčovnu nebo nějaký agregátor (rentalcars, booking, hromady dalších, podobně přes weby aerolinek...), tak součástí je vždy povinné ručení i pojištění auta (havárie, krádež, jiné poškození..), ale ta základní pojistka má často poměrně vysokou spoluúčast, její výše je pak většinou i výše zálohy, kterou si půjčovna blokuje na kreditce a kterou ručím, že auto vrátím v pořádku.

Půjčovny přímo nabízí možnost dodatečného lepšího pojištění, které sníží spoluúčast na nulu, ale to je zpravidla hodně drahé (běžně 20/30/40 €/den).

Další možností je externí pojištění přes zprostředkovatele, to už je levnější, zpravidla 6-15€/den.

A úplně nejlepší byly zcela externí pojisky, které se dali sjednat jako celoroční a zpravidla to stávalo kolem 1500,-kč/rok a měl jsem vyřešené všechny výlety během roku, kde půjčuju auto.
Asi nejlepší bylo icarhireinsurace, kde jsem měl pojistku opakovaně po dobu asi 6 let, uplatnil jsem i pár pojistných událostí, většinou od levných půjčoven, které si tím kompenzují nízkou cenu + pár škrábanců z parkovišť, vždycky naprostá spokojenost.
Velmi podobně dobře hodnocených bylo několik dalších pojišťoven, všechny měly společné to, že byly britské a po Brexitu už nemohou uzavřít smlouvu s kýmkoliv, kdo není resident UK :-|

Otázka tedy je, čím nahradit.
Pár cestovních pojištění (většinou navázaných na Axa assistenci) to nabízí, ale pojistné podmínky to dělají prakticky nepoužitelné (nutnost volat policii a mít od každého poškození protokol (v praxi nerealizovatelné, často půjčovna reklamuje nějaký drobný škrábanec z parkoviště apod).
Nějaké tipy?
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
9. 12. 2021 06:23 Odeslat příspěvek
Tuhle pojistku kamarád má, loni nám zaplatila 700 eur, když jsme nacouvali v Tanzánii do zdi. Zeptám se, co to je za pojišťovnu


Offline - Návštěvník Profil 
9. 12. 2021 07:45 Odeslat příspěvek
Udělal jsem si letos na Sicilii pojistku auta u www.worldwideinsure.com a připletl jsem se k erupci Etny, která mi prakticky zničila vypůjčené auto. Půjčovna si strhla z kreditky spoluúčast 1600€. Řeším to s pojišťovnou již měsíc, teď mi napsali, že to předávají k schválení a pokud to schválí, pošlou mi peníze na účet. No zatím nic neposlali, dám pak vědět jak to dopadlo.


Offline - Administrátor Profil 
9. 12. 2021 10:51 Odeslat příspěvek
tak jsem se ptal kamaráda, co "máme" a je to to samé :)

lepsi link: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 12. 2021 12:51 Odeslat příspěvek
jj, já je teď mám taky.
aktuálně jsem řešil i pojistnou událost (škrábanec na Sicilii) a hned se ukázaly nějaké limity:
- pojišťěn je případný administrativní poplatek jen do výše 50liber, řada půjčoven ho má ale vyšší
- neumí pracovat s více měnami a nekryjí případný rozdíl daný měnovou konverzí
- celkově jsou podmínky takové přísnější v řadě drobných rozdílů

Posouzení žádosti trvalo asi 12 dnů.
Ačkoliv půjčovna naúčtovala škodu v EUR a veškeré posouzení vycházelo z dokladů v EUR, nebyli mi schopni garantovat, že platba dorazí v režimu SEPA a nabídli ekvivalent v GBP, který vycházel dokonce po převodu středovým kurzem lépe než ta částka v EUR.
Tak jsem si to nechal poslat na lokální UK účet u Revolutu, tam to skutečně došlo bez poplatku.

Tratil jsem několik stovek na rozdílném kurzu (mezitím posílení koruny po zásahu ČNB), a nezaplatili mi také menší část admin poplatku půjčovny.

Nicméně, nenašel jsem zatím nic lepšího.
Překvapilo mne, že v UK mají těchto pojištění tak širokou nabídnu (jen já vím asi o 8-10, to jistě nejsou zdaleka všechny), ale pro mnohem větší EU trh je těch nabídek pomálu, nebo se mi je nedaří najít.

Z dalších vím o maltské Riverside, která ale celoroční multitrip přestala nabízet (ne plošně, ale pro residenty většiny EU zemí včetně ČR), a pak už nic.
Možná jen špatně hledám..


Offline - Nadšenec Profil 
19. 10. 2022 10:57 Odeslat příspěvek
Ta Sicílie je koukám nějak prokletá. To já včera při parkování jsem si nevšiml dřevěného sloupku a mám na levém předním blatníku menší promáčklinu. U nás by oprava stála cca 100€ , autopůjčovna to stanovila na €300. Také mám pojistku u worldinsure, která to v pohodě pokryje, ale nemyslíte si, že se pojišťovna bude cukat a hádat ohledně výše plnění? Zítra submitnu claim, ťukanec jsem měl poprvé, tak vůbec nevím co a jak od nich čekat (lhůty, vykrucování, atp). Budu rád za případné rady a tipy jak to všechno urychlit a dostat z nich celé plnění.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2022 11:05 Odeslat příspěvek
měl jsem taky na sicílii pár škrábanců a pojištění u wwi, půjčovna SBC to tady samozřejmě nacenila "velmi velkoryse" :D , ale WWI uhradili všechno.
základ je z půjčovny vyrazit vyčíslení škody a fakturu za opravu.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 10. 2022 12:56 Odeslat příspěvek
Tak hlásím, že škodní událost byla vyřízena a celá požadovaná částka mi dnes přistála na Revolutu. Vyřídili to bez remcání a velice rychle. Není nutné claimovat v GBP jak psáno níže, přišlo to normálně v EUR (SEPA), přesná částka jakou si strhla autopůjčovna. Důležité je jim dát IBAN bankovního účtu který se nachází v eurozóně, podle toho nastaví režim platby. (já jim dal LT IBAN Revolutu, když jim dáte CZ IBAN, tak to zřejmě pošlou automaticky v CZK). Za mě tedy s Worldwideinsure.com velice pozitivní zkušenost a při příští výpujčce si to sjednám znovu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies