FinExpert.cz

Přihlásit se




celoroční cestovní pojištění v rámci EU pro důchodce

Offline - Návštěvník Profil 
8. 2. 2022 21:35 Odeslat příspěvek
Ahoj,
poradil by mi, prosím, někdo jaké pojištění pořídit pro důchodce na cestování v rámci EU? Jestli se vyplatí celoroční? A jaké jsou možnosti? Jestli by nešlo např. k nějaké KK?
Zatím to řeším tak, že pokaždé beru ad hoc pojištění AXA s 55% slevou. Je to ale cca 10x do roka a docela se to nasčítá. Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
10. 2. 2022 19:57 Odeslat příspěvek
Zda se vyplatí celoroční, tak bych doporučil si posledních 365 dnů propočítat, kolik jste zaplatil (?) za cestovní pojištění a dle toho se odvíjet.

Jinak (nejen) pro důchodce doporučím právě od Axy a to s připojištěním Chronických onemocnění a Drink povolen. Pro člověka starší 70 let je měsíční platba 821 Kč anebo roční platba 9 384 Kč (vše vč. DPH a již zahrnuta sleva 55 %).

Pokud tedy chcete maximální krytí i chronických onemocnění, tak právě doporučím výše zmíněnou Axu a to připojištění - vyjde to nejdráže, ale většina zbylých (velkých) pojišťoven v ČR má chronická onemocnění ve výlukách.

Chronickým onemocněním je u Axy (a další většiny podobně) myšleno "vrozené nebo v průběhu života získané dlouhodobě pomalu se rozvíjející onemocnění, které bylo diagnostikováno před počátkem pojištění a u kterého došlo v době 12 měsíců před uzavřením pojistné smlouvy ke změně původního zdravotního stavu, tzn. pojištěný byl následkem tohoto onemocnění hospitalizován nebo akutně léčen, nebo u něj došlo ke změně způsobu léčení či úpravě medikace".

Stačí tedy, abyste si zašel za doktorem s bolestí kolena, on Vám nasadil léčbu a i když když jste v době odjezdu do zahraničí byl již bez bolestí, ale začalo Vás opět koleno na dovolené bolet - musel jste vyhledat lékařskou pomoc a nechat se ošetřit, tak by pojišťovna mohla namítat, že jste v posledních 12 měsících byl s daným kolenem léčen, resp. byla nasazena/změněna medikace atd... Tedy mohou z toho udělat chronické onemocnění (tedy nestabilizované v posledních 12 měsících - až teprve po roce jej přestávají vnímat jako chronické, tedy stabilizované) a nechtít plnit. Vždy však záleží na lékařských zprávách a na likvidaci konkrétní škody.

Dostupnější variantou (teď nehledím na chronické onemocnění) je samozřejmě nějaké připojištění ke kartě:
- ČSOB Cestovní pojištění ke kartám (od ČSOB Pojišťovny) - lepší varianta Extra / Extra family - 1 410 Kč / 2 750 Kč ročně (tj. rozpad 117,50 Kč / 229,17 Kč)
- Fio banka (od Generali České pojišťovny) - lepší varianta Gold Family - 99 Kč měsíčně
- Banka Creditas (od Generali České pojišťovny) - varianta Family - 85 Kč měsíčně
- Česká spořitelna (od Kooperativy) - varianta Rodina Maxi - 120 Kč měsíčně

Jinak samostatný produkt jako celoroční cestovní pojištění jsou k dispozici i takto:
- Generali Česká pojišťovna - varianta Standard / Exclusive - 5 264 Kč rok / 7 971 Kč rok
- ČSOB Pojišťovna - varianta Jednotlivec Komplexní - 2 023 Kč rok
- Kooperativa - varianta Plus se Stornem cesty - 3825 Kč rok
- Direct pojišťovna - varianta s MAX úrazem a ZAVAZADLA na 40 tis s právníkem - 3 389 Kč rok

Vyhnul bych se např. pojišťovně BNP Paribas Cardif, Maxima, Union, atd.
Samozřejmě, že žádná pojišťovna není dokonalá a i ty v průměru solidnější nemusí být zcela nápomocny, ale předcházel bych případným problémům již samotným výběrem.

Budu rád za info, jaký produkt se nejvíce zamlouvá, případně mohu napsat názor zde.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies