FinExpert.cz

Přihlásit se




Krátkodobé havarijní pojištění

Offline - Návštěvník Profil 
19. 6. 2022 12:46 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
v létě si chci od znamého půjčit obytný vůz. Jeho zničení by bylo pro mě likvidační.
Jak se nejlépe pojistit proti takovéto události? Předpokládám, že krátkodobé havarijní pojištění je ten správný produkt. Mám pravdu? Lze takto pojistit vypůjčený obytňák? Má to nějaká úskalí? Kličky? Doporučená pojišťovna?

Havarijní pojištění jsem nikdy neměl, tak v tom tápu a rád bych měl aspoň základní přehled nez se předhodím žralokům.

Děkuji za všechny rady a názory
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 6. 2022 14:42 Odeslat příspěvek
To by snad neměl být problém.
obytné auto nebo obytný přívěs ?
A majitel to nemá pojištěné ?
Obávám se, že pro vás to bude hodně drahé.
Až vám řeknou pojistné, už to chtít nebudete.


Offline - Návštěvník Profil 
19. 6. 2022 14:58 Odeslat příspěvek
Obytne auto. Ne, majitel havarijni nemá.


Offline - Administrátor Profil 
20. 6. 2022 08:09 Odeslat příspěvek
Ano, havarijní pojištění je řešení. Ovšem jak píše Pulmann, bude to drahé, dle značky vozidla bych počítal roční pojistné mezi 5 a 10 % z aktuální ceny vozidla (u hodně starých vozidel to může vycházet i dráže).
Krátkodobé pojištění je také výrazně dražší, třeba měsíc stojí víc, než 1/12. Pokud vím, nabízela to třeba Česká pojišťovna.
Lze to tedy obejít, např. Direct pojišťovna umožňuje okamžité zrušení, případně si sjednat roční a pak ve 2 měsíční lhůtě od sjednání to s 8 denní lhůtou zrušit. Má to ale úskalí, v případě, že by došlo k pojistné události, bude mít pojišťovna nárok za celé pojistné období, tedy zpravidla 1 rok.

Také je blbé, že vnímání hodnoty vozidla je dost relativní, majitel bude mít úplně jinou představu, než pojišťovna, takže aby to pak nedopadlo, že stejně bude chtít značnou částku, protože "pojišťovna mu nezaplatila vše". Tohle půjčování od známých je dost na ostří nože a možná je otázkou, jestli by nebylo lepší si ho půjčit v půjčovně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies