FinExpert.cz

Přihlásit se




Součinnost pojištěného z POV při dopravní nehodě

Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2022 10:31 Odeslat příspěvek
Zdravím,
mám na Vás pár dotazů. Od protijedoucího vozidla odlétl kamínek a rozbil mi čelní sklo. Mám autokameru a je tam ten letící kamínek oproti sklu pěkně viditelný i slyšitelný. Stihli jsme i protijedoucí vozidlo dohnat a sepsali s PČR protokol.

Ohlásil jsem to na pojišťovnu viníka z jeho povinného ručení. To protijedoucí vozidlo - šlo o firemní vůz a zaměstnanec (řidič) pravděpodobně nereflektoval tuto událost svému zaměstnavateli. Tedy nyní zaměstnavatel tvrdí, že se škoda neudála či to chtějí zatlouct (neví, v jaké kvalitě mám záznam). Nemluvili jsme s protistranou po škodě.

Nemáte někdo zkušenost, zda když máte videozáznam z dopravní nehody (pěkně čitelná SPZ, kamínek i audio) + protokol od PČR (i když v něm uvedeno, že řidič není vědom - nikdo mu to nevyčítá), tak zda může pojišťovna viníka mě plnit moje sklo z jeho povinného ručení, když ustojím důkazní břemeno?

Díky,
kajicek94
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
25. 6. 2022 11:28 Odeslat příspěvek
Těžko ŕíct, když jsme video neviděli. Já mám takovou zkušenost, že pojišťovna Alianz odmítla plnit, i když jí poškození čelního skla potvrdili oba řidiči. Odůvodnila to tím, že si toho řidiči nemohli všimnout, odkud vyletěl kàmen, tedy defacto že lžou. Označení pojišťovna nepochybně vychází ze slova podvodník.


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2022 11:39 Odeslat příspěvek
Neumím si představit videozáznam z palubní kamery, ze kterého bude evidentní, že kamínek odlétl od konkrétního vozidla. Pokud tomu tak však je, předložil bych videozáznam pojišťovně toho vozidla, ať plní.
Na skla je nejlepší se připojistit.


Offline - Administrátor Profil 
25. 6. 2022 12:42 Odeslat příspěvek
S těmi kamínky to je dost problém. Dělal jsem likvidátora zahraničních pojistných událostí a v Evropě spíše převládá názor, že vozidlo, od kterého kamínek odlétl za to není odpovědné, bere se to spíše jako "vyšší moc" a pojišťovny to ve většině zemí nehradí. V ČR to hradí, ale když se tomu bude majitel vozidla bránit, je to na likvidátorovi, ten posoudí, jestli jsou důkazy dostatečné a jestli má třeba smysl jít do soudního sporu a pak může rozhodnout, že to zaplatí i bez souhlasu pojištěného.
Takže jako první bych poslal videozáznam pojišťovně, kde likvidátor zváží, jestli by to u soudu ustáli, nebo ne (docela by mě ten záznam zajímal čistě z profesní deformace, můžeš mi přes SZ poslat odkaz ke stažení, schválně, jestli bych to já uznal :D ).
No a pak záleží na tobě, když to pojišťovna zamítne, jestli si myslíš, že to u soudu vyhraješ.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies