FinExpert.cz

Přihlásit se




Pojištění domácnosti

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 1. 2023 01:41 Odeslat příspěvek
Zdravím,
chci si sjednat pojištění domácnosti a rozhoduji se mezi Generali (Standard) a Kooperativou (Komfort). Máte s nimi prosím nějaké zkušenosti?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 1. 2023 10:17 Odeslat příspěvek
Nám dělali před rokem menší rešerši finanční poradci a na domácnost nám vyšlo nejlíp pojištění Direct. U Kooperativy nám udělali životní pojištění pro celou rodinu. Ale žádné praktické zkušenosti nemáme.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 1. 2023 13:36 Odeslat příspěvek
Mám Koopertivu (Optimum), v létě jsem hlásil škodu přes online formulář po vychřici - 3x rozbyté venkovní světlo, 4 let staré. Do formuláře jsem popsal škodu, přidal fotky, dohledal světlo na internetu s aktuální cenou, cca 900 Kč/ks. Za 5 dnů přišlo vyjádření, že škoda byla uznána a že posílají 2 700 Kč na účet. Bez dalšího šetření a bez jakéhokoliv jiného kontaktu. Za mě spokojenost :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 1. 2023 14:28 Odeslat příspěvek
Minulý rok v lednu byla velká vichřice.
Poškodilo mi to plot a jeden sloupek.
Mám pojištění u Generalli České pojišťovny.
Generalli Česká pojišťovna mi to nezaplatila.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 1. 2023 18:46 Odeslat příspěvek
Toto sem řešil před pár roky . Aktuální nabídky se můžou lišit .
Nechal sem si udělat několik nabídek.
Můžu to navrhnout jako další možnost ?
Vybral si pojištění majetku od KB pojišťovny .Nabídku sem dostal v Komerční bance .
do té doby sem ani nevěděl ,že taková pojišťovna vůbec existuje.
Zatím sem neřešil žádnou škodu.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 1. 2023 20:01 Odeslat příspěvek
Co je nízká škoda neřeší a proplatí.
Vyšší neproplatí, to je ve výlukách (i když to tam nečtu).

Teď by to chtělo proti povodním, teroristickým útokům a válečným škodám.


Offline - Přeborník Profil 
16. 1. 2023 21:07 Odeslat příspěvek
Mám Allianz, škodu doma jsem ještě řešit nemusel, ale auto 2x, čelní sklo a vše bez keců proplatili..


Offline - Nadšenec Profil 
17. 1. 2023 07:16 Odeslat příspěvek
ČSOB špatné. Při vyplavení sousedů dali jen 300,- na barvu na vymalování...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 1. 2023 08:46 Odeslat příspěvek
S ČSOB mám špatné zkušenosti.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 1. 2023 09:06 Odeslat příspěvek
Rovněž já letos budu řešit, jaké jsou současné možnosti u jednotlivých pojišťoven, jelikož moje současná pojišťovna Allianz mě slušně řečeno zklamala.
Řešil jsem u ní přes domácí asistenci protékající záchod. Když při nahlášení moje odpoveď byla taková, že jsem vypnul dočasně studenou vodu, aby nám nenabíhala spotřeba vody, tak mi pojistnou údálost neuznali s tím, že pokud není u záchodu louže vody, tak se na to asistance nevztahuje.
Úsměvné na tom bylo, že jsem následně zkusil tuto událost nahlásit na Hello asistenci, kterou jsem obdržel na tento rok zcela zdarma (ke kreditní kartě) a tam žádný problém nebyl, dokonce to bylo během víkednu a instalatér dorazil do pěti hodin od nahlášení. Problém vyřešil a výjezd v ceně 2600 Kč byl plně hrazen ze strany Hello.

Ohledně tady zmiňované pojištovny Direct. Ano, cena za pojistné je ve většině případu moc pěkná, ale pouze do doby než mají plnit.
Bohužel se mi tady stala nemilá věc, kdy osoba, která mi během jízdy autem nedala přednost a nabourala mé auto měla právě povinné u Directu. Ani si nedokážete předtavit, jakým způsobem probíhalo ze strany jejich likvidátora šetření, když měli té nebohé holčině proplatit z pojistky škodu..

Tu KB "pojištovnu" budu rovněž zkoušel poptat. Spolupracují s AXA pojišťovnou. Údajně mají oproti jiným pojišťovnám tu vyýhodu, že následné plnění je v tržních cenách, a tak prý nemůže dojit k tzv. podpojištění.
No uvidíme, jak se tato "výhoda" odrazí ve výši samotného pojistného.


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 1. 2023 09:49 Odeslat příspěvek
Nejlepší pojištění je žádné pojištění, prostě si naspořte rezervu a nebudete muset řešit výluky.


Offline - Diskutér Profil 
17. 1. 2023 09:56 Odeslat příspěvek
To je blbost, neplatí to paušálně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 1. 2023 18:55 Odeslat příspěvek
Pojištění domácnosti se v některých případech oželet dá, pojištění nemovitosti určitě ne. Řešil jsem ho u domu přes srovnavac.cz a vycházají tam docela pěkné ceny oproti jiným srovnávačům/pojišťovnám. Nabízí různý pojišťovny, mě nejlevněji vyšla Uniqa (AXA). Pojistnou událost jsem zatím ale neřešil.


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 2. 2023 15:47 Odeslat příspěvek
Máme pojištění od Allianz a nikdy s nimi nebyl žádný problém. Co vím, s Generali a ČSOB mají lidi špatné zkušenosti. 1223 angel number
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 14 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies