FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Prodejce na Aukru

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 2. 2010 13:47 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Jsem student a občas si přivydělávám sháněním věcí a následném prodeji na Aukru. Jak všichni vědí Aukro podává hlášení FÚ, zajímalo by mne jaký můžu jako student mít obrat či výdělek podle zákona.

A pokud bych tento limit překročil zda by se vyplatil ŽL (se zárukou a účetnictvím by problém nebyl). Popř. co to zhruba obnáší.

Děkuji mnohokrát!!
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 17:37 Odeslat příspěvek
Ono je asi rozdil, jestli prodavas jednu vec nebo 10 stejnych.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 20:10 Odeslat příspěvek
Ne rozdíl je v tom, jestli je schopen doložit, že prodává vlastní použité, již nepotřebné věci, i třeba ze sbírky apod., nebo jestli prodává nové věci za účelem dalšího zisku. Doložení při případné kontrole na FÚ záleží čistě jen a jen na případné benevolenci pracovníka FÚ, v některých případech popisováno dle jeho momentální nálady. Pochopitelně záleží i na částce, např. konkrétně Aukro poskytuje FÚ informace o prodejcích, kteří v daném roce uskutečnili prodej větší než 20.000,- ale nikde není psáno, že v případě zvětšujících se potíží s výběrem daní v této naší milované mezi, že za chvíli nebude aukro bonzovat každého, kdo zde vleze. Ze zákona údajně oznamovací povinnost má. Takže pokud Huntsmane hodláš prodávat např. mobilní telefony v množství více jak jeden za rok a taktéž jiné zboží v množství více jak 1 kus ročně, pak si raději ten ŽL pořiď, nebo na aukro raději nechoď.


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 20:20 Odeslat příspěvek
papshop: proc udajne? Staci kdyz si FU vyzada provizni faktury - a tam je v hlavicce kazde faktury uveden kazdy odberatel sluzeb - ten co prodava.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 20:58 Odeslat příspěvek
Na aukru má spousta prodejců problém s tím, že nemá žádné nabývací doklady - tedy alespoň ti, kteří to berou jako takovou malou domů, nejprve prodají pár věcí z domácnosti, pak se rozkoukají a začnou prodávat tzv. ve velkém, ale bohužel nemají nabývací doklady. Oni to zpočátku nevidí jako podnikání a když obdrží předvolání z FÚ tak se začnou shánět po informacích, což už je pozdě. Těžko někde sežene doklady k 5 mobilům, nebo těžko vysvětlí, že těch 10 mobilů, co minulý měsíc vydražil a obratem dráž opět na aukru prodal byla jenom náhoda, že se mu nehodily a proto je dal dál, a bohužel navíc se ziskem. A těžko se taková situace vysvětluje nyní za rok 2007, 2008, když v těch letech neměl ani ŽL, ani si neplatil pojištění. Jenomže právě dnes jsem si uvědomil jednu dost podstatnou věc. Aukro při založení účtu nevyžaduje ani kopii OP, ani ŽL - žádný doklad. Podle mě oprávněně, protože na to žádný nárok nemá. Takže čistě teoreticky, si dnes já zřídím přístupové údaje na např. tvoje jméno a příjmení, přihlašovací heslo si nechám zaslat kamkoli, kde s budu jistý, že se k obálce dostanu - třeba někde na zřícenině si na týden pověsím poštovní schránku, kam mi přijde ověřovací heslo. Prodávat pak mohu do alelujá, jediné vodítko pro FÚ je tvoje jméno a příjmení. A když vidím, jak to na aukru chodí, tak to není až tak složité to tak uskutečnit.
Ale k tvému původnímu dotazu - změňme údajně za má, pokud si je vyžádá


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 21:06 Odeslat příspěvek
papshop píše
Aukro při založení účtu nevyžaduje ani kopii OP, ani ŽL - žádný doklad.

ale vyžaduje. Po první větší transakci ji chtějí. Taky za to mám na aukru ban a pár dopisů s ČOI a UOOU...


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 21:11 Odeslat příspěvek
Zvláštní, mám tam 2 účty a nedokládal jsem nic :)


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 21:12 Odeslat příspěvek
ode dneška jsi životu nebezpečný nebo jak mám chápat tvůj profil?
K aukru - buď rád, že máš ban, momentálně to tam vypadá, jako kdyby vypustili kriminály


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 21:14 Odeslat příspěvek
papshop: tak a ted se vratme na zem. Uz vidim tebe, jak ti zavolaji z FU, at predlozis faktury a ty budes delat ramena :roll:


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 21:23 Odeslat příspěvek
A proto mám 2 účty


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 21:23 Odeslat příspěvek
papshop: byl jsem vždy, jenom jeden čas byla módní vlna komiksových aut v avatarech a zůstalo mi to dlouho. Tohle je můj správný a originální avatar.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 21:24 Odeslat příspěvek
jeden na domácí přebytky, druhý jako podnikatel :)


Offline - Nadšenec Profil 
12. 2. 2010 21:25 Odeslat příspěvek
Musím si taky něco pořídit, za tu dobu co tu jsem.... Co myslíš, že by se hodilo :) :) :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 2. 2010 21:26 Odeslat příspěvek
zpátky k původní otázce. Nevíte někdo jak je to s tím limitem a z čeho se počítá? (obrat, zisk?)


Offline - Inventář Profil 
12. 2. 2010 21:28 Odeslat příspěvek
Czulibrk: víme. Platí zákon o dani z příjmu a hodnoty uvedené v něm. Podstatný je samozřejmě zisk, nikoliv obrat. Ten je podstatný pouze pro DPH.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 63 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies