FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Datova schranka pro soukromou osobu

Online - Nadšenec Profil 
3. 9. 2020 17:46 Odeslat příspěvek
Důchodci většinou daňové přiznání nepodávají, takže kdyby si ho finanční správa pro pracující vymyslela, tak to na ně nedopadne.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
3. 9. 2020 21:31 Odeslat příspěvek
yndezit: ale výměry důchodů jim budou chodit do datovky a oni nebudou vědět kolik berou.


Offline - Diskutér Profil 
3. 9. 2020 22:53 Odeslat příspěvek
Ono jim bude stačit, když jim pošťačka přinese důchod v hotovosti.


Offline - Diskutér Profil 
5. 10. 2020 05:56 Odeslat příspěvek
Při minulém nouzovém stavu byly datové zprávy zdarma, je to i při tom současném nouzovém stavu zdarma?


Offline - Administrátor Profil 
5. 10. 2020 14:06 Odeslat příspěvek
Ne, není.


Offline - Diskutér Profil 
5. 10. 2020 23:45 Odeslat příspěvek
Rop píše
Proč nepoužíváte nějaký obslužný software pro datovou schránku? Prostředí státu na internetu stojí za starou bačkoru.

Já používám Datovku.

Mám tam zprávy od té doby co ten software používám, při přeinstalaci počítače si jen přesunu jednu složku z appdata, kterou pravidelně i zálohuju. Mám v ní všechny své datové schránky. Obsluha je jednoduchá a velmi intuitivní.

Já používám datovku z cloudu, tak mi odpadá zálohování. Pro rýpaly, kdyby cloud nebyl/umřel, mám vše synchronizováno na disku.

xls píše
Tak díky tomu by se už dalo o datovce uvažovat.

Stejně ale pro mě (jako OSVČ) to doteď znamenalo 1x ročně udělat dopolední kolečko FÚ - ZP - SSZ, kde mi to zároveň zkontrolují/opraví (většinou tam nějaký korunový rozdíl je), vytisknou vyúčtování/předpis na další rok, dohodne se případné umístění přeplatků/nedoplatky (pro mě i manželku). To mi přijde lepší, protože tam mám zároveň okamžitou zpětnou vazbu a můžu to na další rok hodit za hlavu.


Nerozumím té radosti každý rok stát fronty na všech těchto institucích, když si můžu vzít d. evidenci, příjmy nebo účto. Udělat si vklidu kafe. Nabouchat příjmy a výdaje do formulářů na ZP, FÚ, CSSZ a jedním klikem vyřídit. Rozpisy plateb na další rok jsou součástí el. formulářů, tak hned přenastavím platby v IB a můžu se věnovat lepší činnosti.

xls píše
Mám od všeho jimi potvrzenou kopii. S DS bych měl bez přerazítkování potvrzený kulový.

Zpráva lze exportovat z datovky, každý si může ověřit, že zpráva prošla systémem DS, a tedy byla podaná na úřad. Bez razítka, bez podpisu, byť řada lidí je z toho nesvá :D

suram píše
Při minulém nouzovém stavu byly datové zprávy zdarma, je to i při tom současném nouzovém stavu zdarma?

Nemyslím si, že se to znovu zavede. Pošta taky není zadarmo a aspoň koumáci "podnikatelé" nebudou přes DS rozesílat spam.


Offline - Administrátor Profil 
31. 10. 2020 09:26 Odeslat příspěvek
Od 2. listopadu 2020 opět poštovní datové zprávy zdarma. Viz Nařízení vlády 441/2020 Sb.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 11. 2020 11:43 Odeslat příspěvek
Dik za info. Asi vyuziji na zadost o GDPR informace v uverovych registrech.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 3. 2021 11:07 Odeslat příspěvek
Asi si to taky nakonec zřídím - ale přijde mi to strašně nepřehledné, co je co. Jaký je vůbec teď rozdíl mezi Portálem občana a datovkou? Stačí se přihlásit na Portál občana přes mojeID nebo bankovní identitu? Jde mi hlavně o komunikaci s úřady bez nutnosti návštěvy.


Offline - Administrátor Profil 
23. 3. 2021 22:12 Odeslat příspěvek
Datová schránka - prostředek pro příjem a podání datových zpráv; současně přihlašovací údaje slouží pro identifikaci osoby (např. na portálu veřejné správy) - https://www.mojedatovaschranka.cz

eIdentita - prostředek elektronické identifikace občana pro další servery - na eIdentitu si přihlásíš několika způsoby, eIdentitou se přihlásíš dál (např. do portálu veřejné správy, erecept - viz https://info.eidentita.cz/sep/) - https://www.eidentita.cz

Portál veřejné správy - centrální bod veřejné správy, lze spravovat nějaké služby, ale bez připojené datové schránky to neumí vše (např. výpis z bodového registru řidičů) - https://portal.gov.cz/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2021 22:51 Odeslat příspěvek
Teď mě potěšila logika sociálky... Pokud se do portálu ovčana přihlásím přes datovky, tak se do socky nedostanu. Když se do ovčana přihlásím přes NIA, do socky se dostanu, ale nemohu na socku z jejich portálu odeslat žádný dokument přes datovky, protože autorizace není kompatibilní s přihlášením přes NIA. Prostě dej blb*i funkci a vymyslí aplikaci. Pokud možno nekompatibilní s dalšími výplody jiných blb*ů, s jinými přihlašovacími údaji, prostě anarchie. A to už před mnoha lety lhali, že pomocí přihlášení do ISDS budu moci komunikovat se všemi darmožrouty...


Offline - Administrátor Profil 
23. 3. 2021 22:57 Odeslat příspěvek
A proč se do eportálu sociálky nepřihlásíš jako každej normální člověk přes datovou schránku? :lol:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2021 23:06 Odeslat příspěvek
protože na portálu ovčana to je všechno pohromadě. Jenže je to úplně k prdu...


Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2021 15:15 Odeslat příspěvek
Jako je to všechno neuvěřitelně složité a nepřehledné... Proto to používá tak málo běžných lidí. Ani nechci vědět, kolik za to stát zaplatil... Pořád se mi tu datovku moc zakládat nechce a čekám v tom nějaký problém, ale do dnešní neosobní doby se to asi hodí. Kéž by vláda využila tuhle krizi na to, aby ty datovky byly opravdu k pohodlnému použití běžnými lidmi. Zatím největší pokrok je ta bankovní identita.


Offline - Administrátor Profil 
24. 3. 2021 18:18 Odeslat příspěvek
Datová schránka = virtuální pošťák

eIdentita = virtuální občanka

Portál občana = virtuální úředník
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 8 z 10 [ Příspěvků: 139 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies