FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Zdanění různých požitků od bank

Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 11:47 Odeslat příspěvek
Možná by to zajímalo i jiné diskutéry ze sekce Platební styk, tak se zeptám (nejlépe Ropa, díky) veřejně, a ostatní případně prosím o doplnění dotazu (různých druhů požitků):

Jak je to se zdaněním (zda vůbec a podle jakého §) různých požitků/darů od bank (viz níže)? Nejspíš je to odlišné u OSVČ a zaměstnanců (ti zřejmě podávají DP až po překročení 15.000,-)

1) Požitky za založení produktu (u účtů bývají i rovnou zdaněny, což je z hlediska zdanění jasné):

a) Prémie připsaná na účet kreditní karty.
b) Prémie připsaná na účet kreditní karty podmíněná nákupem minimálně ve stejné hodnotě (případně ještě u konkrétního partnera).
c) Prémie ve formě poukázky na nákup u konkrétního partnera.
d) Odpuštění poplatku za vedení produktu (to se snad nedaní).

2) Požitky za čerpání (platby kreditní kartou):

a) Prémie připsaná na účet kreditní karty.
b) Prémie ve formě poukázek na nákup u omezeného okruhu partnerů.

K 1c) a 2b) - Co když se poukázky nevyužijí? resp. Kdy se daní - při příslibu poukázek (výpis), obdržení poukázek (často nejisté datum u poukázek posílaných obyč. zásilkou), nebo použití poukázek (tedy směny za zboží)?

Díky všem.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
19. 2. 2016 13:43 Odeslat příspěvek
Já to budu dávat do § 10


Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 13:50 Odeslat příspěvek
Tohle téma již diskutováno bylo, ale nevím, jestli se tam dospělo k něcěmu konkrétnímu: viewtopic.php?f=319&t=1221320

Ty poukázky Premia by byly teda zajímavé, "čisté" peníze to teda nejsou (hehe, hezký dvojsmysl :mrgreen:) a taky mají omezenou platnost...

-- 19. 2. 2016 13:53 --

A co třeba nepeněžné odměny? Třeba směna nějakých získaných virtuálních/bonusových/prémiových bodů za konkrétní produkty (Era Svět odměn a pod.)... :hm


Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 14:14 Odeslat příspěvek
Nevím, když to byly řádově desítky tisíc vrácených jako peníze, tak jsem to do přiznání psal. Když to byly řádově tisíce za rok, tak jsem na to kašlal, protože se to nedostalo přes ten nezdaňovaný limit.

Ty poukázky bych asi moc neřešil, to bych tam za chvíli mohl psát každou slevu v supermarketu.


Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 14:16 Odeslat příspěvek
fremantle: Jasně, na iBody a Eru jsem zapomněl. No, sorry, vůbec jsem nehledal.

xls: OSVČ asi nezdaňovaný limit nemají. Právě, ty poukázky už mi dost připomínají slevu na zboží.

Edit: Tak asi mají, do §10 jsem se nekoukal.


Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 14:27 Odeslat příspěvek
Já sice chápu, že chcete Burešovi udělat radost a dávat co nejvíce do státní kasy, aby mohl dostávat větší dotace, ale s nápadem zdanit jako příjem nějaké poukázky už to docela přeháníte, ne? BTW od Cetelemu jsem dostal poukázku na pětikilo na PHM u Euroilu a od Hyundai kartu s tisícovkou na PHM, ale ani jsem nevzdechl po tom, že bych to měl zdanit...


Offline - Inventář Profil 
19. 2. 2016 14:30 Odeslat příspěvek
Já taky nepíšu, že to zdanit chci, ale byl bych o trochu klidnější, kdyby mi někdo řekl, že se to nedaní (což asi neřekne). :-)

-- 19. 2. 2016 14:57 --

Hmm, tak podle tohoto starého článku http://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pla ... a-zdaneni/ by to mohly být všechny možnosti, co mě napadly, tedy i sleva. Ovšem stanovisko FÚ mi přijde poměrně odůvodněné.


Offline - Administrátor Profil 
20. 2. 2016 16:00 Odeslat příspěvek
Všechno co není sleva je příjem dle § 10 odst. 1 písm. a) a tudíž má osvobození dle § 10 odst. 3. Slevy se nedaní.

Poukázky se daní v okamžiku příjmu, tzn. v okamžiku, kdy jí uplatním. Btw. vy dostáváte víc než 30 000 Kč za rok?


Offline - Přeborník Profil 
20. 2. 2016 16:32 Odeslat příspěvek
Jo.


Offline - Inventář Profil 
20. 2. 2016 18:07 Odeslat příspěvek
Díky. Někteří jedinci jo, či to minimálně hrozí.


Offline - Přeborník Profil 
20. 2. 2016 18:10 Odeslat příspěvek
Poukazky a bonus na mSporeni jsou tedy prijem, ale bonusy pripsane zpet na kartu a Citi Life premie jsou defakto jen sleva ze splatky, takze se neberou jako prijem.


Offline - Inventář Profil 
20. 2. 2016 19:28 Odeslat příspěvek
No s tou slevou je to otázka, ale taky bych si to tak vyložil. :-)


Offline - Přeborník Profil 
20. 2. 2016 19:38 Odeslat příspěvek
Jojo a poukazky jsou prijmem az v dobe jejich uplatneni, ale kdyz je clovek ztrati, tak to prijmem neni. To ze je clovek neztratil, ale pouzil k nakupu, je dle me nedohledatelne, pouzit je take mohl nalezce.


Offline - Inventář Profil 
20. 2. 2016 19:57 Odeslat příspěvek
Jestli by se měly ty poukázky zdaňovat až při použití, tak je to opravdu na makovici. Hlavně když to firma pošle obyčejným dopisem, takže se nedá prokázat ani to doručení, natož použití.


Offline - Přeborník Profil 
20. 2. 2016 20:04 Odeslat příspěvek
Ja bych to vubec neresil.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další stránka
Stránka 1 z 9 [ Příspěvků: 132 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies