FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zdanění různých požitků od bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 2. 2016 09:42 Odeslat příspěvek
Jako modelovou situaci jsem použil půjčení auta velikosti Octavie II (takže v USA typicky Chevrolet Cruze, VW Jetta apod. - prostě auto, ve kterém se už dá chvíli přežít). Odběr a vrácení na letišti LAX, půjčení 06.-20.září., kurz USD/CZK počítejme zjednodušeně 1/25. Nejlíp vychází asi Sixt, takže ho použijeme pro výpočet. Základní pojištění v ceně, za blbiny v podobě navigace s hlasem Pamely Anderson připlácet nebudeme.
Při platbou penězi je to za USD 370,- (tedy +/- 9250,-).
Při platbou mílemi je to 167500 mil (při zisku 5mil/100Kč nutný obrat 3,35mio Kč, vstupní bonus při založení kreditky neuvažuju). V rámci platby mílemi je ale zapotřebí zmínit havarijní pojištění v ceně (u platby penězi v základu chybí).
Výsledek? Abych si v září mohl půjčit auto v LA na dva týdny jen za míle, musel bych od teď měsíčně protočit necelých 560tis Kč na kreditce. Ufff..! Obávám se, že při takových kolotočích už někoho začnu zajímat, daně nedaně :-) Naštěstí mílemi není nutno platit celé půjčení, ale lze i jen část, a zbytek doplatit penězi. Hmmm..... :hm
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
25. 2. 2016 16:03 Odeslat příspěvek
muf2muf: a kde vidis problem? S HC Premia bezne 240k mesicne a zadnej stres :mrgreen:


Offline - Diskutér Profil 
26. 2. 2016 09:38 Odeslat příspěvek
Rop píše
paty07: až na to, že těch 15 procent z druhé DPP nenávratně zahučí u Babiše, tak nemušíš podávat přiznání. Zaměstnavatel dělá jen vyúčtování daně. Ten žádné přiznání nedělá.

A když mi jejich účetní bude zpracovávat přiznání, tak by z nepřiznání toho příjmu do 6 tis. byl už průser, co? :mrgreen:


Offline - Inventář Profil 
26. 2. 2016 10:48 Odeslat příspěvek
Zrovna včera jsem dělal přiznání za loňský rok. 9000 za kreditky Citi jsem tam dal, (ne)placená částka je naprosto stejná.


Offline - Administrátor Profil 
26. 2. 2016 15:34 Odeslat příspěvek
paty07 píše
Rop píše
paty07: až na to, že těch 15 procent z druhé DPP nenávratně zahučí u Babiše, tak nemušíš podávat přiznání. Zaměstnavatel dělá jen vyúčtování daně. Ten žádné přiznání nedělá.

A když mi jejich účetní bude zpracovávat přiznání, tak by z nepřiznání toho příjmu do 6 tis. byl už průser, co? :mrgreen:

Ano.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 4. 2016 17:50 Odeslat příspěvek
Pánové, daníte jen vratky, nebo i dárkové poukazy za založení?


Offline - Přeborník Profil 
22. 4. 2016 20:31 Odeslat příspěvek
Ja nedanim nic.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 2. 2017 09:17 Odeslat příspěvek
Čili jak jste to za rok 2015 rozsekli?
Osobně mám příjmy tohoto typu za rok 2016 pod 20 000, ale každý měsíc se mi protočí na účtu přes 100 000, což by mohlo vzbudit pozornost na určitých místech.
Podávám přiznání stejně kvůli něčemu jinému, takže to tam mám uvést do nezdanitelných příjmů?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 4. 2021 14:57 Odeslat příspěvek
Jako osvč bych měl dotaz, které body by se měly promítnout do daň. přiznání?
1) bonus získaný registrací platební karty (Curve promo code – get a £5 bonus 500 points)
2) potvrzené odměny z portálu (plnapenezenka, tipli)
3) 2% cashback z nákupu platební kartou. Cashback je ve formě tokenu CRO (crypto.com)
Díky


Offline - Diskutér Profil 
2. 4. 2021 15:41 Odeslat příspěvek
Vše. Kdo se moc ptá, moc se dozví.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 4. 2021 21:14 Odeslat příspěvek
Procetl jsem to od 1 - 4, kdy jsem to tema nasmeroval ROP z UCB vlakna...

takze jestli to chapu, vse je prijem co dostanu na ucet i kdyby 200czk od kamose treba za to ze jsem mu zaplatil v krame celtu za sve hotove penize? :)
Logicky nejsem schopen uz prokazat ze jsem to platil a on mi vracel penize.
Takze pokud mi pratele treba poslali 2000czk ale klidne i 5000czk na muj ucet, je to prijem i kdybych za tyden za takove penize koupil letenky (jeste z jineho uctu a jinou kartou)? :)

pozn. ptam se jako zamestnanec (lidi s OSVC nebo podnikajici to asi maji jinak zmaknute)

Takze je nebezpecne prijmout od lidi penize treba 14 000czk na letenku, s tim ze ji neumi koupit a at to cele koupim tj sobe + kamaradum? :)

Pokud jsem obihal bankomaty a mel mesicne prijem treba 3000 - 4000czk za to ze jsem "protocil" ruzne karty, coz by mohlo cinit za rok napr 30 000 - 40 000czk musi se to dat jako OSTATNI PRIJEM: vypsat kolik to za ten rok bylo?
A kde se to dela? :)
Jako v zamestnani nekde, ze me pani po roce zavola do uctarny, podepisuje se tzv ruzovka a tam se zaskrta prijmy ze zamestnani a potom se zepta, mate jeste jinde prijmy?

A to chce pak konkretni castku? Kde ji vezmu, kdyz ji nevim? :D
U uctu byla historie treba max 2 roky - Moneta Banka to vim ze tak bylo driv.
Vubec nevim co me kdo kde poslal, ani co uz jsem kde protocil.

Pokud jsem mezi tim byl na socialce (socialni davky v hmotne nouzi), tak jak je mozne ze byse na to driv neprislo? Tam byla kolonka: zjistete na FU - podaval / nepodaval dannove priznani.

Jak hodne zpetne to muze resit nejaky ten FU kdyby teda uz chtel? :)
5 let, 10 let?

V pripade pruseru, kdyz tam clovek dorazi nekde na FU, tak se ho asi zeptaji na nejake castky (pokud v tom bordelu by je vubec nasli za 10 let zpet) a dotycny rekne ze uz to nevi? Nenajde to? :shock:
Co se stane? Podle tech castek se vymeri nejaka obvykla dan + pokuta?
Kdyz to bude treba za roky 100 000czk tak zustanou u pokuty nebo je soud? :D
Nevim teda ale znam i lidi co umi pocitat ale nikdo to nevi a kazdej rekne ze to neresi, na takovou blbost se neprijde ze to by clovek musel tocit nekde miliony :D

Byl jsem upozornen v bance pri zakladni uctu, ze je i dulezite spravne vyplnit kolonku jake prijmy budou chodit (financovani trestne cinnosti) napr 1000 - 100 000czk mesicne, ze kdyby chodilo pak vic treba velkej rozdil napr 250 000czk tak je to problem :(
Zaroven mi to ale nesedi s protacenim uctu, co jsem zde cetl a jak uz tu jsou i dalsi ze se projede klidne mesicne kartou 200 000czk a nikdo nic? :)
A jak zpetne to muzou resit, co kdyz se nekdo ozve za 5 let kdy uz to clovek ani nevi kde to mel? :)

-- 27. 4. 2021 22:27 --

ROP zde take napsal neco jako
-evidentně ale porušuješ zákon o daních z příjmů - neboť máš příjem mimo zaměstnání vyšší než 6 000 Kč a musíš podat daňové přiznání

-Čili když musíš něco udělat, abys měl příjem, tak zdaníš.


Takze kdyz jsem ziskal nekde od Hello poukazku a tu nasledne strelil za litr, mel jsem to danit? Jenze za ten rok nez zase to daneni pres zamestnavatele je, to davno ani nevim co to bylo a kolik kde presne :(

Slevu z bankovnich poplatku zjistim jak?
Jen od roku 2011 se dost zmenilo, takze nekde se platil poplatek, potom zase se zmenila karta a poplatek se platit nemusel.
Dal pruzkumy trhu, tak treba clovek udelal neco v pruzkumu trhu a poslali mu na ucet i 1500czk treba za to ze neco nafotil v Mekaci a napsal o tom :)
Problem je ze uz se nevi, na jaky ucet to slo, kdy to bylo :D

Takze sumasumarum: lidi co tu ziskavaji bonusy z bank, kreditek at uz to bylo driv 600czk z karty od Cetelem (ted je to leda 150czk), City Bank tak musi potom behat a danit a danit a danit a pokud zapomeli to nahlasit nebo zapsat v zamestnani do tzv "ruzovky" maji cekat neco od FU nebo z bernaku po letech? :D

pozn. nejedna se o castku 600 ale je jasne ze za rok to bylo treba casto nad 25 - 30 000czk zvlast u aktivniho toceni a nasledneho pripsani kdesi na kartu - odmena za tu praci.


Offline - Administrátor Profil 
27. 4. 2021 21:56 Odeslat příspěvek
Je to děsně dlouhý ... zkusím to rozškatulkovat.

1. nákup za kamaráda, on ti to vrací - to není příjem, to je splátka ústní zápůjčky - v případě sporu se FÚ by on vystupoval jako svědek

2. Letenka - to samé.

3. Bonusy na karty - ano to je příjem dle § 10 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů

4. Jak zdanit - musíš si sám podat daňové přiznání a u svého zaměstnavatele nemůžeš podepsat "růžovku"

5. Jakou částku zdanit - to musíš vědět sám, je to jen tvůj problém

6. Jakto, že se na to nepřišlo - zřejmě nikdo z berňáku nevyvolal žádnou kontrolu a nehrabali se v tvých bankovních účtech (což mohou). Jinak žádné přiznání tvůj zaměstnavatel za tebe nepodával. Zaměstnavatel je tvůj "berňák", který má všechny podklady o tobě a na finančák podává jen čísla za všechny zaměstnance v kumulaci.

7. Jak moc zpětně - 3 a čtvrt roku.

8. Pokud poplatník neprokáže, že příjem na účtu není zdanitelným příjmem, tak berňák vyměří daň 15 % z tohoto příjmu + 20 % penále z daně + 15 % p.a. úrok z prodlení z daně - čili maximálně nějakých 25 % z příjmu.

9. trestní řízení - berňáci to rádi dělají, pokud bys zkrátil daně o víc než 100 tis. Kč, tak trestní oznámení podávají.

10. banka a kolonka s příjmy - to je zase problém AML zákona (zákon č. 253/2008 Sb.) - tedy boje proti praní špinavých peněz. Pokud se tam točí peníze, tak ty ani nemusíš vědět, že tě Finanční analytický úřad (a případně orgány činné v trestním řízení zkoumají). Pokud budeš mít obraty nepřiměřené zdrojům tvých prostředků, tak tě prostě banka udá na FAU a tam si to potichu budou zkoumat, klidně i několik let.

11. Pokud jsi měl příjmy z bonusů od bank, prodeje poukázek atd. ve výši vyšší než 36 000 Kč za rok (30 000 Kč je osvobozeno a dalších 6 000 Kč se nemusí dávat přiznání), tak si měl povinnost podat daňové přiznání sám. Neměl jsi žádat zaměstnavatele o roční zúčtování mzdy (neměl jsi danit přes zaměstnavatele).

12. Slevy z bankovních poplatků - se nezdaňují - je to sleva nikoliv příjem. Zdaňují se jen bonusy (např. za obraty).

13. Strach? - FAU se zajímá o trestnou činnost - čili nad 100 000 Kč. Finančák nemá čas honit každého. Pokud by přišlo udání, tak si to berňák poměrně jednoduše je schopen zjistit (má možnost si nechat zaslat od banky tvé výpisy)

Suma sumárum: v daních to funguje přesně opačně než v trestním řízení. V trestním řízení prokazuje stát, že skutek byl spáchán a kým, v daních poplatník daně prokazuje, že zdanil vše. Je potřeba na to myslet.


Offline - Diskutér Profil 
28. 4. 2021 07:31 Odeslat příspěvek
Platí prosím "promlčecí" lhůta 3 roky i v okamžiku, kdy u příjmů dle jiného paragrafu (např. u pronájmu) vykážu ztrátu? Zjednodusene receno, prodluzuje se lhuta na vsechno vcetne techto bonusu?


Offline - Administrátor Profil 
28. 4. 2021 09:17 Odeslat příspěvek
Pokud máš na řádku 61 daňového přiznání uvedenou ztrátu, tak lhůta pro vyměření daně je 3+5 let od termínu pro podání daňového přiznání. Ale prodlužuje to lhůtu i u všech následujících přiznání - viz příklad:

ztráta 2019 - lhůta pro podání 1. 4. 2020 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2020 - lhůta pro podání 1. 4. 2021 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2021 - lhůta pro podání 1. 4. 2022 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2022 - lhůta pro podání 1. 4. 2023 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2023 - lhůta pro podání 1. 4. 2024 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2024 - lhůta pro podání 1. 4. 2025 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2028
zisk 2025 - lhůta pro podání 1. 4. 2026 - lhůta pro vyměření 1. 4. 2029

A protože daň z příjmů fyzických osob je jen jedna, tak to prodlužuje i lhůtu pro vyměření zatajených příjmů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
Jojo. Kdo podává daňové přiznání, měl by udělat vše, co ZDaP umožňuje, pro to, aby nebyl ve ztrátě.
To samé u plátců DPH: je lepší neuplatnit, nýbrž posunout - postupně rozpouštět - nadměrný odpočet.
Je to legální, odpočet DPH mohou uplatnit 3 roky od DUZP - než riskovat, že systém FÚ vyhodnotí, že je třeba váš nadměrný odpočet DPH prověřit, protože to prostě "vybočuje" z vaší dosavadní historie.
A tak prostě budete zdržení a čekat na kontrolu a hlavně na peníze, a následující měsíce s daňovou povinností musíte normálně platit.
Nadměrný odpočet vznikl 1 měsíc legálně a oprávněně, jen prostě jeho výše "vybočila" z vaší historie.....
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další stránka
Stránka 4 z 9 [ Příspěvků: 132 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies