FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zdanění různých požitků od bank

Offline - Administrátor Profil 
21. 2. 2016 21:37 Odeslat příspěvek
drkarel: a jak jsi ten kupón získal? jestli sis ho vystříhl z novin, tak nic nedaníš. Takže ještě jednou. Chcete-li názor musíte být konkrétní

paty07: pokud zaměstnanec, který podepsal prohlášení u všech zaměstnavatelů (tj. maximálně měl jich více po sobě) a jinak má kromě osvobozených příjmů (třeba poukázky do 30 tis. Kč) nebo příjmů ze kterých byla sražena srážková daň (DPP do 10 tis. Kč nebo úroky z banky) maximálně do výše 6 000 Kč, tak nemusí podávat daňové přiznání.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
21. 2. 2016 22:58 Odeslat příspěvek
Nechci bejt neuctivej, ale co na těch mých příkladech není konkrétní?

Kupón můžu získat vystřižením z novin, z letáku, poštou jako člen nějakého klubu, za předchozí nákup (nakoupím nad 500,- a s účtenkou dostanu kupon na slevu 100,- na příští nákup nad 500,-).


Offline - Diskutér Profil 
22. 2. 2016 00:25 Odeslat příspěvek
Rop: Rozumím tomu dobře, že když mám 2x DPP na 10 tis, u jednoho zaměstnavatele mám podepsané prohlášení, druhý mi srazí 15% daň (zúčtovanou v DPFO u prvního zaměstnavatele) nemusím zahraniční dividendu do 6 tis. dávat do přiznání?


Offline - Diskutér Profil 
22. 2. 2016 07:38 Odeslat příspěvek
drkarel píše
libol: A proč bych kladný zůstatek z Citi a RB nedostal?..

A jak ho dostaneš? Naúčtují ti ho jen jako slevu ze splátky, pokud bys kartu zrušil a nebylo by proti čemu tu slevu zaúčtovat tak propadne


Offline - Inventář Profil 
22. 2. 2016 10:49 Odeslat příspěvek
Kladný zůstatek na karetním účtu mi vrátí.


Offline - Diskutér Profil 
22. 2. 2016 13:45 Odeslat příspěvek
Tak tobě možná, nebavím se o žádných speciálních podmínkách, v "klasických" je:
Citace
Pro přiznání Věrnostní prémie je třeba mít Kartu aktivní k poslednímu dni Zúčtovacího období. V případě, že Karta nebude k poslednímu dni Zúčtovacího období aktivní, nebude za toto období Věrnostní prémie přiznána a případná odpovídající částka připadne ve prospěch Banky

No a protože já mám standardní podmínky, tak mi ten "příjem" propadne.


Offline - Administrátor Profil 
24. 2. 2016 11:32 Odeslat příspěvek
drkarel: pleteš si reklamní akci pro všechny a individuální příjem.

paty07: až na to, že těch 15 procent z druhé DPP nenávratně zahučí u Babiše, tak nemušíš podávat přiznání. Zaměstnavatel dělá jen vyúčtování daně. Ten žádné přiznání nedělá.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2016 11:39 Odeslat příspěvek
Jo, to je možný, ovšem v případě prémie za založení je to analogické - je to reklamní akce pro všechny, prémii logicky získám jako individuum, když té akce využiji (stejně jako ten kupon).


Online - Inventář Profil 
24. 2. 2016 12:10 Odeslat příspěvek
Tak z toho jsem zase jelen - takže pokud mi tesko vygeneruje v clubcard účtu kupon na slevu 10 korun z jogurtu na základě nákupního chování a má to být individuální příjem, zatímco někomu jinému vygeneruje slevu na 20 korun z prostředku na nádobí... a nemá to být reklamní akce pro všechny (no dobře, tak minimálně pro účastníky programu)... :oboze

Jako danit slevový kupón do teska to už je fakt ujeté.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2016 14:01 Odeslat příspěvek
Docela mě překvapuje, že k podobným otázkám nevydá daňová správa nějaký jednoduchý návod, lidi by to třeba podle toho i zdanili. Z druhé strany probírat se touhle džunglí nebo si na to snad najímat daňového poradce - na to se každý radši vykašle.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2016 16:08 Odeslat příspěvek
Problém je, že často ani daňová správa neví. On je nakonec totiž vždy směrodatný až soud. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 2. 2016 19:01 Odeslat příspěvek
Z jednoho staršího článku
http://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pla ... a-zdaneni/
mi vyplývá, že jsem matlák a daním rozumím asi jako slepice dvoutaktnímu motoru. Na penzijní připojištění si ročně pošlu 12000,- a další peníze mi na účet pojistky přijdou jako bonusy z platby UCB/AXA kreditkou. Za rok 2015 jsem si takhle přilepšil cca o 1500,-, na které mi AXA poslala potvrzení jako příspěvky třetích stran s tím, že si to mám zahrnout do daňového přiznání kvůli snížení základu daně. No a podle vyjádření Finančního ředitelství z uvedeného článku dedukuju, že si o tyhle peníze základ sice snížím, ale zároveň bych ty prachy měl zdanit, protože jde o příjem. Chápu to správně? Co když se do toho opřu pořádně, na kreditce protočím miliony a za rok mi to hodí 24000,-, o k teré si budu chtít snížit základ? Vždyť mě z berńáku odvezou rovnou do basy :-D


Online - Inventář Profil 
24. 2. 2016 19:24 Odeslat příspěvek
Tak 24 tisíc je ještě pořád pod limitem 30 tisíc, ne? Akorát si pak budeš muset na jiné vratky nechat zajít chuť...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 2. 2016 19:35 Odeslat příspěvek
No právě, ještě mám Citinu, Cetelemku, Raiffku ve schvalování a další srandy.
Asi se na celou Axu vykašlu a začnu ve velkém sbírat ty míle od Lufthansy. Ty jsou klasifikovaný jako sleva ze služby a ne příjem. Na dovolený si za ně půjčím auto a bude klid :-D


Online - Inventář Profil 
24. 2. 2016 19:46 Odeslat příspěvek
Tohle jinak teda není vůbec špatný nápad, ono je stejně pravděpodobnější, že nezdaněný cashback v mílích vyjde výhodněji, než přímý peněžný bonus, když jej využiješ za službu, za kterou bys stejně zaplatil... A ta půjčovna vůbec není od věci, to je docela možné, že tam se to jednou ročně vyčerpá a hotovo. Budu muset taky na to kouknout, jak by to vycházelo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další stránka
Stránka 3 z 9 [ Příspěvků: 132 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat
cron
Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies