FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

daň z prodeje akcií

Offline - Administrátor Profil 
12. 4. 2020 20:40 Odeslat příspěvek
Když nevíš, tak šoupej nohama a neodpovídej.

Jestli ty zdaňuješ dividendy jinak (tedy spíš nezdaňuješ), tak mi řekni pod který finančák patříš a pošli mi rodné číslo. Určitě se najde možnost, jak svou teorii budeš moct prokázat u NSS :lol:
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
13. 4. 2020 05:02 Odeslat příspěvek
Ale no tak, to se nedělá, takhle udávat spoluobčany jen proto, že jsou přesvědčeni, že když jim české dividendy chodí už zdaněné, tak je podruhé danit nemusí. Já vím, daňový poradce radí klientům všechno zdanit nejlépe dvakrát nebo třikrát a šoupat nohama. Mimochodem daňové přiznání nepodávám vůbec, to mi dělá zaměstnavatel, ani nevím, ke kterému FÚ v Praze to spadá. Jsou tam jistě strašně zahlceni a malé ryby jako jsem já neřeší, když se rozhodnou podruhé nic nedanit, nic nepřiznávat, postačí, když jim už jednou stát zdanil mzdu. Mám 300 ks akcií Plilip Morris ČR, minulý rok vypláceli dividendu 1600 Kč hrubého na akcii, a já FÚ žádný příjem z dividend přiznávat nebudu, nebudu to znovu danit, vyplácejí to již zdaněné.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 4. 2020 07:06 Odeslat příspěvek
Prosím,jsem laik,nováček,jak to tedy je...
Když mám v IB toto,musím to ještě dávat to daňového přiznání?

Obrázek


Offline - Administrátor Profil 
13. 4. 2020 08:46 Odeslat příspěvek
suram píše
Ale no tak, to se nedělá, takhle udávat spoluobčany jen proto, že jsou přesvědčeni, že když jim české dividendy chodí už zdaněné, tak je podruhé danit nemusí. Já vím, daňový poradce radí klientům všechno zdanit nejlépe dvakrát nebo třikrát a šoupat nohama. Mimochodem daňové přiznání nepodávám vůbec, to mi dělá zaměstnavatel, ani nevím, ke kterému FÚ v Praze to spadá. Jsou tam jistě strašně zahlceni a malé ryby jako jsem já neřeší, když se rozhodnou podruhé nic nedanit, nic nepřiznávat, postačí, když jim už jednou stát zdanil mzdu. Mám 300 ks akcií Plilip Morris ČR, minulý rok vypláceli dividendu 1600 Kč hrubého na akcii, a já FÚ žádný příjem z dividend přiznávat nebudu, nebudu to znovu danit, vyplácejí to již zdaněné.

Dividenda a prodej akcií je ale něco jiného. Na dividendu se vztahuje srážková daň. A zaměstnavatel žádné daňové přiznání ti nedělá.

-- 13. 4. 2020 09:50 --

jurabike píše
Prosím,jsem laik,nováček,jak to tedy je...
Když mám v IB toto,musím to ještě dávat to daňového přiznání?

Obrázek
Ano. Jenom to není úplně nejjednodušší. Zkuste si přečíst článek:
Kód
https://www.patria.cz/pravo/3478073/jak-spravne-zdanit-prijmy-z-cennych-papiru-jako-fyzicka-osoba.html


Offline - Diskutér Profil 
13. 4. 2020 10:39 Odeslat příspěvek
Rop píše
Dividenda a prodej akcií je ale něco jiného. Na dividendu se vztahuje srážková daň. A zaměstnavatel žádné daňové přiznání ti nedělá.

To já přece vím, ale ty se divíš tomu, že dividendu nepřiznávám a nedaním a chceš to nabonzovat FÚ. :-)
Rop píše
Když nevíš, tak šoupej nohama a neodpovídej.

Jestli ty zdaňuješ dividendy jinak (tedy spíš nezdaňuješ), tak mi řekni pod který finančák patříš a pošli mi rodné číslo. Určitě se najde možnost, jak svou teorii budeš moct prokázat u NSS :lol:


Offline - Návštěvník Profil 
14. 4. 2020 21:52 Odeslat příspěvek
Rop píše
suram píše
Ale no tak, to se nedělá, takhle udávat spoluobčany jen proto, že jsou přesvědčeni, že když jim české dividendy chodí už zdaněné, tak je podruhé danit nemusí. Já vím, daňový poradce radí klientům všechno zdanit nejlépe dvakrát nebo třikrát a šoupat nohama. Mimochodem daňové přiznání nepodávám vůbec, to mi dělá zaměstnavatel, ani nevím, ke kterému FÚ v Praze to spadá. Jsou tam jistě strašně zahlceni a malé ryby jako jsem já neřeší, když se rozhodnou podruhé nic nedanit, nic nepřiznávat, postačí, když jim už jednou stát zdanil mzdu. Mám 300 ks akcií Plilip Morris ČR, minulý rok vypláceli dividendu 1600 Kč hrubého na akcii, a já FÚ žádný příjem z dividend přiznávat nebudu, nebudu to znovu danit, vyplácejí to již zdaněné.

Dividenda a prodej akcií je ale něco jiného. Na dividendu se vztahuje srážková daň. A zaměstnavatel žádné daňové přiznání ti nedělá.

-- 13. 4. 2020 09:50 --

jurabike píše
Prosím,jsem laik,nováček,jak to tedy je...
Když mám v IB toto,musím to ještě dávat to daňového přiznání?

Obrázek
Ano. Jenom to není úplně nejjednodušší. Zkuste si přečíst článek:
Kód
https://www.patria.cz/pravo/3478073/jak-spravne-zdanit-prijmy-z-cennych-papiru-jako-fyzicka-osoba.html


díky moc,takže i hloupých 30.-kč je potřeba přiznat a podruhý zdanit :) holt s poctivostí nejrychleji pojdeš :)


Offline - Nadšenec Profil 
15. 4. 2020 05:35 Odeslat příspěvek
Tak to určitě ne. Přečti si § 38g (2)


Offline - Administrátor Profil 
15. 4. 2020 08:56 Odeslat příspěvek
Tak to záleží jaké má ostatní příjmy.

Pokud je zaměstnanec a dividendy mu nevydělají 6 000 Kč za rok a nic jiného nemá, tak to nezdaní.

Pokud je podnikatel, tak to zdaní.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2020 19:18 Odeslat příspěvek
Rop píše
Tak to záleží jaké má ostatní příjmy.

Pokud je zaměstnanec a dividendy mu nevydělají 6 000 Kč za rok a nic jiného nemá, tak to nezdaní.

Pokud je podnikatel, tak to zdaní.


Zaměstnanec,ale zároveň IČO (plátce)


Offline - Administrátor Profil 
15. 4. 2020 22:04 Odeslat příspěvek
Pokud podáváš přiznání (tedy z podnikání máš příjmy vyšší než 6000 Kč), tak i tento příjem do přiznání patří.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2021 18:19 Odeslat příspěvek
Chci se jen ujistit, zda to dobře chápu. Realizoval jsem zisk z prodeje akciových fondů, pro příklad hodnota 100 000, zisk 10 000. Časový test nebyl splněn, takže bych měl platit daň. Abych daň platit nemusel, tak chci po propadu realizovat ztrátu. Tedy prodám ETF po měsíci držení za 100 000 se ztrátou 10 000. Daň bude 0. ETF následně nakoupím znovu za nižší cenu. Je to ok?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2021 18:35 Odeslat příspěvek
Nejsem si jistý, ale podle mě platí buď 3 roky nebo 100 tisíc, takže pokud prodáš 100 tisíc nic se nedaní. Ale odborníci se snad vyjádří.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2021 18:43 Odeslat příspěvek
Určitě jsem do 3 let a nad 100 000. Uvedl jsem zrovna hranici, to se omlouvám.


Offline - Administrátor Profil 
12. 5. 2021 18:50 Odeslat příspěvek
Jasně, žádný problém.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 6. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Jaká bude daň v případě, že kurzová změna vymaže celý zisk?

Příklad:
- koupím akcie za 1000 EUR při kurzu 26 CZK
- prodám tytéž akcie po týdnu za 1040 EUR při kurzu 25 CZK

Vím, že existuje jednodný kurz, ale v tomto případě bych při jeho použití platil daň ze zisku, který nenastal. Je možné použít i kurz v den nákupu / prodeje, pokud je to výhodnější?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 3 z 6 [ Příspěvků: 82 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies